Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A8 D4 4.0tfsi balao brown


fortitudo

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio a4 1.8t q bfb czarny sedan sprzedany na forum

Obecnie a4 B8 3.0tdi 320ps z która szkoda będzie się pożegnać

a za chwile

A8 D4 4.0tfsi balao brown (marzenie) wymogiem miało być białe nie oklejone i najchetniej balao brown

Takie tez sie trafiło niestety nie w Polsce ale w USA delikatnie uszkodzone uszkodzone  zostało wylicytowane,

na początek kilka fotek z USA następne postaram się sumiennie wstawiać z naprawy i z efektu koncowego.

Miejmy nadzieje ze wszystko będzie zgodę z  opisem i fotkami (auto należało do amerykańskiego pisarza książek)

Postaram sie opisac wszystkie uszkodzenia i naprawic je solidnie zeby odzyskało swoja 100% wartość i sprawność.

20955454_2_I.jpeg20955454_3_I.jpeg20955454_4_I.jpeg20955454_1_I.jpeg20955454_5_I.jpeg20955454_8_I.jpeg20955454_10_I.jpeg

 

Autko juz dotarło po opłatach jestem bardzo zadowolony uszkodzenia dużo mniejsze niż się spodziewałem a wręcz bardzo małe.

IMG_20180506_194847.jpgIMG_20180506_194913.jpgIMG_20180506_194929.jpg7FBF773A-F614-46D8-8721-62B99AC9785E(1).jpeg

Zaraz trafi do garażu będzie można zrobić kilka normalnych fotek zapala i jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny samochód. Konfiguracja też zacna, nie spotykana. Zapału i wytrwałości w naprawie, a potem niech jeżdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie Pan zadowolony :) modzisz od razu z przodu polifta?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo szczęścia z tym samochodem ;)

Miałem możliwości spędzenia cały dzień w garażu.

uszkodzona  końcówka drążka kierowniczego  oczywiście wymienione obie + wahacz banan, zdjęty błotnik okazało się ze poszycie nie jest nawet uszkodzone(rozdardty tylko błotnik oraz usunięte czarne rysy przez cały bok była to guma z innego auta. Oraz listwa progowa  wyskoczyła tylko z zaczepów.  

Kolor lakieru to LS9R ten o  którym marzyłem  Gletscherweiss  czyli biała perła trójwarstwowa.

Wyposażenie przerasta moje oczekiwanie ale to już niedługo   :)

Felga z prawej strony porysowana 20r 265/40 oddane 4 do naprawy i zmiany koloru na shadow chrom

Do wymiany:

błotnik prawy

pająk błotnika

lampa prawa full led kompletna starej nie było

nadkole przednie prawe

osłona przegubu półosi

Osłona pod silnikiem 

Lusterko prawe (kamera 360 fotochrom podgrzewanie el.skladanie pamięć asysten pasa ruchu martwy punkt)

Maska zagięte na rancie (umówiony lakiernik mowi ze spokojnie naprawi) zastanawiam się nad kupnem ideału.

 

 

 

Lampy tył wymieniać na oryginał czy może dać do przerobienia i od razu z dynamicznymi kierunkami Czy może będą pasowały poliftowe  ??

Nad poliftem musze się zastanowić bardzo mi się podobają te full ledy szczególnie ze ich tak mało.

IMG_4619.JPGIMG_4567.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez fortitudo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby z tyłu założyć poliftowe lampy to trzeba zmienić też klapę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Gratulacje! Piękne limo a i wersja zacna!

Na ile orientacyjnie szacujesz wartość naprawy z częściami?

Silniczek wdzięczny do modów.

Soft aż się prosi :D

Czy w 4.0 TFSI trzeba czyścić dolot z nagaru?

Daj pls. znać jak przebiega postęp prac,

Powodzenia,

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, black4 napisał:

Czy w 4.0 TFSI trzeba czyścić dolot z nagaru?

Nie trzeba, w zadnym TFSI nie trzeba, problem jest tylko w silnikach bez doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, black4 napisał:

Witaj, 

Gratulacje! Piękne limo a i wersja zacna!

Na ile orientacyjnie szacujesz wartość naprawy z częściami?

Silniczek wdzięczny do modów.

Soft aż się prosi :D

Czy w 4.0 TFSI trzeba czyścić dolot z nagaru?

Daj pls. znać jak przebiega postęp prac,

Powodzenia,

Pozdrawiam

 

Naprawa mniej więcej z malowaniem częściami  olejami filtrami szacunkowe (moje wyliczenia zobaczymy jak wyjdzie postaram sie pisać wszystko. 17tyś -20tyś

błotnik prawy  1tys -1,2tys mówimy idealny bez wgniecenia sa po 600ale takiego nie kupie nie chce szpachlowania

pająk błotnika 500pln

lampa prawa full led kompletna starej nie było 4-5tyś

nadkole przednie prawe 150pln

osłona przegubu półosi 100pln

Osłona pod silnikiem 250pln

Lusterko prawe (kamera 360 fotochrom podgrzewanie el.skladanie pamięć asysten pasa ruchu martwy punkt) 850pln

lakierowanie + składanie ok 3tyś

inne które wyjdą podczas składania liczę 2tyś

naprawa felgi i przemalowanie pozostalych 800-1tys pln

opony nowe jedna delikatnie przytarta reszta starczy może na sezon  wiec trzeba wymienić wszystkie 3tyś

oleje filtry oraz wszystkie płyny silnikowe 1tyś

olej w skrzyni z wymiana filtrów z 1tyś

Lampy tył 1200 przerobione  na dynamiczne kierunki bądź 1300oryginały

Dużo napraw wykonam sam wiec tego nie liczę.

 

co do nagaru nie wiem jeszcze nie miałem nigdy tfsi.

Postaram się solidnie wszystko opisać.

 

Edytowane przez fortitudo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Fortitudo dzięki za szczegółowy wykaz części i kosztów naprawy.

Powodzenia w naprawie i dużo frajdy z użytkowania limuzyny.

BTW. OGI rozpoznałem temat nagaru i po pewnych przebiegach w turbo fsi zbiera się nagar w dolocie także okazuje się, że czyszczenie jak najbardziej ma sens.

Jedną z metod pozbycia się problemu jest usunięcie układu odmy i zastąpienie jej np. Pcv delete kit przynajmniej tak jest w 2.0 Tfsi w A4 B7,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem/mam 4 samochody z silnikiem TFSI, we wszystkich sprawdzałem czy jest nagar, w samochodzie z największym przebiegiem ( o ile dobrze pamietam 230tys ) po sprawdzeniu ukladu dolotowego mechanik stwierdzil ze lekki brudek jest ale czyścic nie ma czego. W temacie o mojej A6 możesz zobaczyć zobaczyć jak wyglądały zawory dolotowe przy przebiegu okolo 150tys. Dlatego z cala stanowczoscia twierdze ze w TFSI ten problem nie wystepuje i ja juz wiecej tego sprawdzac nie zamierzam bo nie ma po co, co innego w silnikach wolnossących.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogi,

może w nowszych konstrukcjach tfsi gdzie jest wtrysk bezpośredni i pośredni ten problem nie występuje,

Dzieki za info,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "przerobione" lampy nie posiadają homologacji na rynek europejski, żebyś nie popełnił tego błędu co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka, uszkodzenia znikome :decayed:, jedynie co dla mnie wogóle do A8 nie pasuje to kolor biały, reszta bajka, gdyby uszkodzenia były większe można by pokusić się o lifta

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek wnętrza. Nie sadziłem ze aż tak ładnie to wygląda a wieczorem ambient lighting to poezja.

jak zrobię auto to wstawię porządne fotki dziś z telefonu z garażu przy słabym świetle auto czeka na felgi w nowym kolorze i oponki :)

665deafe406d97fc26a3b6ab1c00.jpgIMG_4664.JPGIMG_4666.JPGIMG_4662.JPGIMG_4663.JPGIMG_4659.JPGIMG_4667.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega fura, niby nie duze uszkodzenie ale koszt i tak ogromny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wnętrze, do kompletu przydała by się podsufitka w brązowej alkantarze ale pewnie ciężko taką wyrwać. No i B&O ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sztuka, naprawiaj i ciesz się samochodem. Kolega wyżej ma rację, podsufitkę w brązowej alkantarze i wnętrze miodzio.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zabiello napisał:

Piękna sztuka, naprawiaj i ciesz się samochodem. Kolega wyżej ma rację, podsufitkę w brązowej alkantarze i wnętrze miodzio.:thumbup1:

 

16 godzin temu, mystic.pl napisał:

Piękne wnętrze, do kompletu przydała by się podsufitka w brązowej alkantarze ale pewnie ciężko taką wyrwać. No i B&O ?

koledzy  z chęcią chciałem zobaczyć jak by to wyglądała brązowa podsufitka i przewertowałem temat.

audi design selection nie występowała w kolorze brąz ( soul-czerń, atlasbeige, bezowy jedwab, śnieżno biały, srebrny księżyc) takie kolory występowały sprawdzone w etka i pofatygowałem żeby zadzwonić do dilera.

u mnie jest alcantara beżowy jedwab do balao bronze była przypisana tylko jedna.

była brązowa ale w a8 d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje trafionego zakupu. Biały pewnie pójdzie pod nowożeńców ;) mam rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie piękne A8. Biel jak najbardzien na :thumbup1:. Jasne kolory pieknie podkreślają detale auta. Wnetrze też śliczne. Gdyby nie fakt ze 90% jeżdże sam to pewnie też bym przemyślał A8 bo naprawde robi mega robotę. Życzę Ci mega frajdy z jazdy i oczywiście bez awaryjnego użytkowania :dance2:

Edytowane przez kamelus_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...