Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All B5] Problem z Check engine


Prezes85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pewien problem z moim audi a4 1.8T 2000 rok spowadzonym z USA,porblem polega na tym ze caly czas pali mi sie kontrolka check engine,po sprowadzeniu samochodu wymienialem w nim cewki,swiece i przeplywomierz,z kodu jaki odczytuje komputer wynika ze mieszanka jest za uboga,niestety mam ksiazke napraw w jezyku angielskim i tam jest ten kod opisany jako P0171 system too lean(bank1) kiesy zresetuje komputer kontrolka gasnie ale po jakis 30 min jazdy zapala sie ponownie,znajomy mi powiedzial ze moze to sonda lambda ale nie jest pewien.Prosze o pomoc w wyjasnieniu tej usterki z gory dziekuje i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była dokładna treść błędu?

Zdecydowanie zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu i wszystkich przewodów z podciśnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam za bardzo jak to bylo ale cos w tym stylu ze jest nie proporcjonalnie spalanie bezyny do powietrza czy cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a jeszcze jedno pytanko bo chcialem kupic na allegro sonde tylko nie wiem dokladnie jaka mam kupic znaczy sie ilu pinowa ma byc koncowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sonda a ty masz z USA to pewnie silnik AMB tu masz link z Allegro do tej sondy, ja jakieś 2 miesiące temu taka właśnie kupiłem:

http://moto.allegro.pl/item539733414_sonda_lambda_bosch_piecioprzewodowa_audi_a4_a6_vw.html

A jak sprawdić szczelność dolotu to najlepiej zdjąć rurę z przepływomierza. Dalej jakieś 20 cm masz taki plastikowy okrągły łącznik z rurką idącą do odmy, to musisz wyjąć ten element plastikowy i zaślepić otwór.

Potem dorób sobie kolanko z zaślepką z PCV, ja takie kupiłem w sklepie z rurami kanalizacyjnymi. Rura ma być średnicy przepływomierza. W zaślepce musisz zrobić dziurkę a w niej zamontować jakiś element najlepiej na poxipol. Ten element musi być średnicy rurki z kompresora, który potem podłączysz. Teraz kolanko montujesz w miejsce przepływomierza i podpinasz kompresor. pompujesz i słuchasz czy nie syczy gdzieś w dolocie.

powodzonka[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:01_________________________________________________Znalazłem linka jak to zrobić ze zdjęciami:

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/boostleak.html&category=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki jutro postaram sie to ogarnac

[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:04_________________________________________________A nie ma jakis tanszych tych sond???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem długo i powiem CI, że cena jest spoko ja ogarnąłem tylko 10 zł taniej ale naszukałem się jak cholera. Nie ma żadnej uniwersalnej, bo w AMB jest 5-cio przewodowa i tylko oryginał pozostaje. A ile dałeś za przepływomierz i jakiej firmy? Kto Ci i po czym dobierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to dalem samochod do mechanika i on kupil przeplywomierz ale jakiej firmy to nie mam pojecia zaplacilem mu 450zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci załatwić używaną bo ma taką chyba mój znajomy, trzeba by tylko włożyć do samochodu i sprawdzić czy dobra :>[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:16_________________________________________________za 450 zł to chyba tylko oryginał Boscha, ja dziś pytałem to dogadałem się z kolesiem jak mój okaże się zły ze zwrotem starego do Boscha za niecałe 300 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moznesz sie zapytac ile by chcial bo ja znalazlem na allegro jakies zamienniki ale dzwonilem do goscia on mnie sie pytal o rozne rzeczy ale ja nic nie bylem mu w stanie powiedziec tu masz link http://www.allegro.pl/item537634285_sonda_lambda_audi_a3_a4_a6_allroad_tt_sklep.html

[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:19_________________________________________________jakby co tam mam do sprzedania nowe amortyzatory do audi a4 do 2001 roku monroe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sonda co znalazłeś to nie do AMB, w AMB jest 5 cio przewodowa i nie ma podróbek :([br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:38_________________________________________________Przynajmniej ja nie znalazłem.[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:39_________________________________________________Jest jeszcze koleś z pruszkowa, on ma zawsze to co potrzeba w dobrych cenach a tu sonda do AMB 320 zł, ból

http://moto.allegro.pl/item554118968_sonda_lambda_5_vw_skoda_audi_0258007090_bosch.html[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:42_________________________________________________Jutro się dowiem o sondę i jakby co to dam znać na priv ile woła i spiknelibyśmy się gdzieś w wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ceny ladne troche boli ja jeszcze jutro zadzwonie do goscia i zobacze moze cos bedzie mial a jak nie to bede musial wziasc ta za 280 zl[br]Dopisany: 12 Luty 2009, 19:46_________________________________________________no spoko daj znac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...