Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio JVC+Wzmacniacz Ori BOSE+SUB Nokia, radio gubi pamięć po podłączeniu.


janeksroka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Wczoraj udało mi się podłączyć oryginalny wzmacniacz BOSE od a4 b5 do radia JVC KD-r400. Do zestawu jest jeszcze ori wzmacniacz nokia. Wszystko działa przyjemnie, ale radio po odpaleniu samochodu gubi pamięć (resetuje ustawienia equalizera etc). Jeżeli nie odpalam samochodu, a tylko wyłączę radio, wyciągnę kluczyć i włączę ponownie to się nie resetuje. Kabel od pamięci radia, nie jest podpięty do wzmacniacza, dlatego wydaje mi się to nieco dziwne.

Warto też zauważyć, że mój akumulator chyba powoli kończy żywot (po 5-6 odpaleniach bez ładowania brakuje mu mocy na odpalenie). Dlatego też dopuszczam, że może to być wina akumulatora, ale czy wtedy nie powinien też wyzerować się zegar z przebiegiem?

Dzięki wielkie za odpowiedź ;)
P.S. Mam nadzieję, że znajdę niedługo chwilę, żeby opisać jak podłączyć ori sub i wzmacniacz do niefabrycznego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka sytuacja jaką opisujesz może być przy wyeksploatowanym akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina akumulatora. Radio się resetuje po wyjeciu kluczyka na kilka sekund. 

I co ciekawe radio jest wybudzane nie ze zmiennego plusa, a z pamięci? Chyba że mam zamienione kable w kostce po prostu.

Tak czy tak wygląda jakby radio nie dostawalo prądu do pamięci.

Jutro będę grzebal metodą prób i bledow, bo raczej nie mam pomysłów na to.

I tak chyba sukces że udało się podłączyć ori wzmacniacz do niefabrycznego radia xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamięć podłączyć pod stałego plusa. W vagach jak kilka razy montowałem niefabryczne radio ale pod zwykłą instalację to trzeba było pozamieniać dwa kable miejscami w kostce iso, bo była taka sytuacja jak opisujesz.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od tego planuje zacząć. Nie chciałbym ciągnąć kolejnego plusa bezpośrednio z aku, ale któryś kabel na bank jest tam stałym plusem, bo wcześniej radio miało pamięć. 

Dam znać jak ogarnę jutro ;)

@edit

Miałeś rację, zamieniłem kabelki i wszystko jest jak należy ;) dzięki serdeczne za pomoc

Edytowane przez janeksroka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...