Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kontrolka grzania świec szybko gaśnie


Obierek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Bardzo proszę o konkretną pomoc. Bez pytań typu czy to aby na pewno TDI i czy na pewno była niska temperatura albo zimny silnik.

Problem jest w kontrolce grzania świec. Przekręcam kluczyk i zapalają się wszystkie kontrolki, a wraz z nimi oczywiście kontrolka świec. Kontrolki po 1 do 1,5 sekundy gasną wraz z tą od świec.

Temperatura powietrza w okolicach 0 stopni Celsjusza,

Silnik oczywiście zimny,

Świece nowe i sprawne,

G62 sprawny,

Prąd do świec dochodzi – świece grzeją około 6-7 sekund (a kontrolka nie pali się tak długo jak grzeją świece).

No i dziwne jest jeszcze to, że czasami nie odpala od pierwszego tylko 2 lub 3. Tzn. wygląda to tak że zawsze odpalę od dotknięcia ale zaraz zgaśnie i za 2 razem tez od dotknięcia i już pracuje pięknie i równo.

Jeśli miał ktoś taki problem i go rozwiązał albo posiada wiedzę co jest tego przyczyna bardzo proszę o fachową pomoc.

P.S. Wyszukiwałem tego na forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w kontrolce grzania świec. Przekręcam kluczyk i zapalają się wszystkie kontrolki, a wraz z nimi oczywiście kontrolka świec. Kontrolki po 1 do 1,5 sekundy gasną wraz z tą od świec.

-czy kontrolka od świec też gaśnie rownocześnie czy trochę dłuzej świeci??? ( przy tej temperaturze około zera u mnie gaśnie prawie równocześcnie). Dopiero przy ujemnych -5 i więcej pali się dłużej.

- z tego co się orientuje to świecenie kontrolki do grzania świec ma się tak jak realna temperatura cieczy chłodzącej do wskazań na desce :polew: :polew: :polew:

Prąd do świec dochodzi – świece grzeją około 6-7 sekund (a kontrolka nie pali się tak długo jak grzeją świece).

w naszym modelu to norma ( świece grzeją do usłyszenia pstryknięcia) póżniej to się nie orientuje czy przestają grzać czy jeszcze coś podrzewają.

Jeżeli silnik zapala i gaśnie to nie problem świec ( tylko coś z paliwem - możesz masz nieszczelność i się zapowietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiecenie kontrolki swiec nie jest rownorzedne z ich grzaniem.

czas swiecenia kontrolki ich grzania, to zakladany przez ECU, w zaleznosci od temperatury, czas grzania swiec do momentu uzyskania temperatury roboczej. gdy swiece sie nagrzeja, ich temperatura wciaz jest utrzymywana, jednak kontrolka juz sie nei swieci

problemow w uruchomieniu silnika szukalbym, w kacie wtrysku, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ podgrzewania działa prawidłowo u Ciebie. U mnie przy spalonych świecach odpalił za pierwszym razem przy -10 stopniach tylko dymił. Więc to na pewno nie jest układ zasilania świec. Ja bym poszukał w układzie paliwowym. Czy wymieniałeś filtr paliwa ostatnio? Przy filtrze paliwa jest przezroczysty wężyk sprawdź czy nie płyną Ci jakieś pęcherzyki powietrza.

Jeżeli chodzi o kąt wtrysku to wydaje mi się że nie chciałby pracować równo za 2 czy 3 podejściem ale tu może kolega z tym kątem też mieć rację.

Spotkałem się jeszcze z takim czymś jak rozrusznik który kręcił za wolno i silnik nie miał odpowiednich obrotów do uruchomienia, a okazało się w rezultacie że to akumulator nie był w stanie tyle prądu rozruchowego dostarczyć do rozrusznika.

Aha z opcją akumulatora się wycofuje bo piszesz że odpala tylko że gaśnie więc to odpada. No ja nie mam więcej pomysłow jak dojdziesz to napisz co mu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem Wam że jest to dziwna sprawa. Zobaczę jak to będzie przy większych mrozach. Zobaczę wtedy czy świece będą się dłużej grzały i co z czasem palenia się kontrolki. Oczywiście podzielę się spostrzeżeniami. Mam tylko cichą nadzieję, że z moją dorożką wszystko OK.[br]Dopisany: 16 Luty 2009, 21:25_________________________________________________Cześć.

Mam dziś trochę czasu więc podzielę się z Wami spostrzeżeniami. W moim przypadku i pewnie tak ma być wygląda to tak, że przy małych mrozach do ok. -5 kontrolka tylko na chwilę się zaświeca i potem szybko gaśnie, a świece grzeją w sumie jakieś 6sek. Przy temp. -8 kontrolka świeciła się znacznie dłużej i świece też grzały dłużej. Niestety nie wiem czy to może być wina paliwa niskiej jakości albo jeszcze czegoś innego ale przy -8 nie odpalił za 1 razem. Sposób jest na to taki. Jak jest do -4, -5 to przekręcić zapłon poczekać jakieś 6sek i odpalać (mnie odpala za 1 razem) jak jest większy mróz to kręcę kluczykiem, czekam aż kontrolka zgaśnie, wyłączam zapłon i jeszcze raz włączam i czekam. Wtedy odpala za 1 razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z tą kontrolką i nic mi nikt nie poradził. Wcześniej było że jak zgaśnie to pale i gitara ale od niedawna świeci krócej i po zgaszeniu pale a silnik nie zaskakuje. Tak więć czekam aż przekażnik pyknie i wtedy pali na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynika z tego ze musisz czekać do pstryknięcia wtedy zakręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w kontrolce grzania świec

z całą pewnością nie w niej,

Prąd do świec dochodzi – świece grzeją około 6-7 sekund (a kontrolka nie pali się tak długo jak grzeją świece)

kontrolka pali się do momentu kiedy ECU uzna, że można uruchomić silnik, mimo iż świece nadal są podgrzewane, więc morał z tego prosty - ECU decyduje o czasie świecenia kontrolki na podstawie danych z czujnika temperatury G62,

zawsze odpalę od dotknięcia ale zaraz zgaśnie i za 2 razem tez od dotknięcia i już pracuje pięknie i równo.

nie wskazuje to na opóźniony kąt wtrysku,

proponuję zvagować auto i sprawdzić najpierw odczyty Coolant temp. w grupie 007 przed odpaleniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...