Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększenie mocy S4 B7


TaysoN_Wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że nie znalazłem tematu postanowiłem założyć nowy. Chciałbym się was spytać czy znacie jakieś sposoby na podniesienie mocy wolnossaka? Zastanawiałem się nad przełożeniem wtrysków z RS4 (FSI) do mojej S4 B7 (Bo Mot), jest to wykonalne? 
Zakładał ktoś może stożek? Jak to wyszło ? Sprawdza się?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co chcesz osiagnac dajac wieksze wtryski?
Masz zamiar uturbiac silnik, ze potrzebjujesz wiecej paliwa?
Bez tego, i nowego programu tylko bedzie gorzej jechac.

Nie wiem, jak to sie sprawdza wolnossacych benzynach ale niby sa jakies opcje chip tunningu ale do ugrania jest kilkanscie koni i niutow.

Sprawdz lepiej czy motor trzyma serie, bo lubia uciekac, zadbaj o dobre chlodzenie.
Jakas sportowa wkladka tez moze cos pomoze ale nie oczekuj spektakularnych wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przyrost wiekszy niz kilkanascie km to trzeba turbo/kompresor. Koszta moga byc bardzo duze ale sa takie projekty np na racingforum mozna cos znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

softem coś ugrasz ale wzrośnie Ci spalanie i będziesz musiał uważać na terminkę.

Jak dłubać to RS'a, na S;kę szkoda chajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS4 jest na bezpośrednim wtrysku... i ma 4 zawory na cylinder... jakim cudem chcesz to ożenić z S4? Wiesz w ogóle co to jest FSI ?

RS4 ma też inne rozwiązania dzięki którym ma moc... FSI to nie wszystko :) (zmienne fazy także na wydechu + wysokie obroty + inny układ klap kolektora)

Jedyna sensowna droga to kompresor/turbo - ale to taniej sprzedać S4 i kupić RS4B7... albo SWAP na 2.7 + K04

Max co można uzyskać bez doładowania i nitro to okolice 380KM, ale to wymaga mega zdrowego silnika + modyfikacji i strojenia

Edytowane przez pawelosinski83
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do tego motoru to moim zdaniem tylko. Po pierwsze doprowadzić silnik do bardzo dobrego stanu (rozrząd, cewki podciśnienia itp) Pytaj tych co robili np PROTURBO lub na racingforum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...