Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB 1.8T] Wymiana filtra powietrza - problem z jego wyjęciem


Rezori

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem audi A4 B7 1.8T Avant i w ostatnim czasie przyszedł czas na wymianę filtra powietrza i tutaj pojawił się u mnie problem. Sam filtr teoretycznie wiem jak wymienić, jednakże w jego wymianie przeszkadza mi jedna rzecz a mianowicie poprowadzony po jego obudowie jak i przytwierdzony śrubką do niego przewód/dopływ czegoś, sam nie wiem co, jak na zdjęciu poniżej:

IMG_20180830_071331.jpg

 

Boję się tego ruszać, ze względu na to iż nie wiem co to jest i czy czegoś nie zepsuję ;/ Nie widziałem tam żadnych spinek na śruby aby poluzować itd. Dlatego chciałbym zapytać czy ktoś miał podobny problem i czy u posiadaczy tego samego modelu ktoś ma tak samo ? Przepraszam z góry za głupie pytania, ale to mój pierwszy samochód w życiu i dopiero uczę się go :)

Z góry dziękuję za pomoc i informacje :)

Edytowane przez Rezori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz tą plastikową rurę, potem jak trzeba to rozpinasz wężyk przy tym zaworku na filtrze, odkręcasz dwa wkrety w obudowie, odchylasz obudowę, wyjmujesz filtr i po zabiegu. 5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało odpinaj wszystko co przeszkadza nic z tego nie wyleci, prócz rurek od klimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zrobiłem tak, że plastik dwuczęściowy dostarczający powietrze wyjąłem, rurę do filtra od strony silnika tak samo, odkręciłem dwa wkręty od obudowy filtra aby się do niego dostać, potem odkręciłem metalową rurkę co jest przykręcona do obudowy filtra i to co zaznaczyłem na czerwono trochę się poluzowało, ale dalej strasznie sztywno siedzi i jest przez to problem z otworzeniem obudowy. Ta rurka/przewód co zaznaczyłem na czerwono to co to w ogóle jest ? I mówicie, że mogę to śmiało rozpinać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zaworek zbiorniczka węgla aktywnego tzw. Evap, podziekuj ekologom za to. Możesz rozpinac nic się nie stanie. Tylko zmontuj wszystko spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za informacje :) Udało mi się wymienić :) Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...