Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARM] Resetuje się przepustnica za każdym wyciągnieciem kluczyka


dj godzilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc ostanio zauwazyłem że podczas każdego odpalenia mojego audi przepustnica nastawia sie na nowo tak jak bym za kazdym razem odłaczał akumulator i podłaczał a wyciągam tylko kluczyk ze stacyjki i wkładam i juz lipa ustawia sie na nowo

2 sprawa jak odpale moje autko na wolnych obrotach skacza sobie obroty miedzy 2 tysiące spadaja do 1800tys i spowrotem silnik nie równo pracuje

po sprawdzeniu komputerem silnik nie wykrywa żadnych błedów mechanik stwierził że to przepustnica kupiłem nową zrobilismy adaptacie i to samo potem kupiłem nowa orginalna sonde lambda bosch zmieniłem i to samo potem nowe swiece zmieniłem dalej to samo co dalej wymienic gdzie może byc przyczyna tego moze przewody osswiec tez moga to powodowac prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanio zauwazyłem że podczas każdego odpalenia mojego audi przepustnica nastawia sie na nowo tak jak bym za kazdym razem odłaczał akumulator i podłaczał a wyciągam tylko kluczyk ze stacyjki i wkładam i juz lipa ustawia sie na nowo

niech mnie ktoś poprawie jeśli się myle ale to chyba normalne że przepustnica nastawia się po każdym wlączeniu zapłonu

2 sprawa jak odpale moje autko na wolnych obrotach skacza sobie obroty miedzy 2 tysiące spadaja do 1800tys i spowrotem silnik nie równo pracuje

po sprawdzeniu komputerem silnik nie wykrywa żadnych błedów mechanik stwierził że to przepustnica kupiłem nową zrobilismy adaptacie i to samo potem kupiłem nowa orginalna sonde lambda bosch zmieniłem i to samo potem nowe swiece zmieniłem dalej to samo co dalej wymienic gdzie może byc przyczyna tego moze przewody osswiec tez moga to powodowac prosze o pomoc :)

szukałeś na forum? falowanie to temat stary jak świat. Od przewodów WN to najwyżej ci silnik będzie przerywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że przepustnica po każdym przekręceniu kluczyka się nastawia jest normalne i nie jest żadną wadą,a co do falowania obrotów biegu jałowego to sprawdź szczelność układu dolotowego między filtrem a przepustnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Ostatnio tez zauważyłem ze po przekręceniu kluczyka słychać jak nastawia się przepustnica. Czy jak odpale samochód zanim sie nastawi to nic się nie stanie? czy powinno sie odczekac az sie tam wszystko ponastawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odpalać nie czekając aż przepustnica się nastawi.Jedynie jak odłączy się aku i ponownie się podłączy to po pierwszym przekręceniu trzeba czekać aż przepustnica się zaadoptuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodam jeszcze tylko że, po odłączeniu akumulatora nie zawsze wystarczy poczekać aż nastawnik przestanie działać. Trzeba odpalić silnik i rozgrzać do temperatury 90*C.

By uzyskać pełne informacje o adaptacji przepustnicy proponuję użyć opcji "szukaj".

Założycielowi wątku proponuję dokładny przegląd układu dolotowego,łącznie z odmą i wszystkimi wężykami podpiętymi do kolektora ssącego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...