Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sztywnego przewodu hamulcowego prawy tył


K4rol81

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Dużo zabawy jest z wymianą tego przewodu nr 4 , ma ktoś wiedzę jak on przebiega pod podwoziem ?

249611300.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 15:03, karol1981 napisał:

Panowie

Dużo zabawy jest z wymianą tego przewodu nr 4 , ma ktoś wiedzę jak on przebiega pod podwoziem ?

249611300.png

@karol1981 udało ci się ten przewód wymienić ? Bo też muszę ale z lewarka ogarniac i nie wiem cze jest dojście ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem, dałem mechaników i ucial skorodowany element i dorobił nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak u siebie robiłem.

Zakupiłem łącznik, przewód miedziany, zarobiłem końcówkę i połączyłem miedziany ze stalowym. Dużo mniej roboty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej odgrzebie temat. Jaka długość ma ten przewód nr 4  i nr 3? Oraz Jaka średnicę i nakrętke? chciałbym zamówić na allegro coś takiego żeby wymienić ale nie ma nic dedykowanego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze bardziej odkopie, może po 4 latach ktoś podpowie coś na ten temat, zgnił sztywny przewód przy łączeniu z elastycznym (1cm nad łączeniem). Czy ktoś się orientuję jaką ma długość przewód nr 4 wg etki jak wyżej chłopaki pytali? On idzie aż do pompy ABS? Czy pod samochodem jest jakieś łączenie, czy ewentualnie to łączenie ma standardowe "złączki" czy jakieś inne rozmiary? Albo może niech ktoś się wypowie, co zamontował, na temat "łączników" bo czytałem gdzieś  że ten łącznik może nie wytrzymać ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest lewa - 8E0 611 741 S

i prawa - 8E0 611 742 R 

łaczenie w tylnej czesci podwozia, gwint M10x1

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BartasBDG napisał:

To ja jeszcze bardziej odkopie, może po 4 latach ktoś podpowie coś na ten temat, zgnił sztywny przewód przy łączeniu z elastycznym (1cm nad łączeniem). Czy ktoś się orientuję jaką ma długość przewód nr 4 wg etki jak wyżej chłopaki pytali? On idzie aż do pompy ABS? Czy pod samochodem jest jakieś łączenie, czy ewentualnie to łączenie ma standardowe "złączki" czy jakieś inne rozmiary? Albo może niech ktoś się wypowie, co zamontował, na temat "łączników" bo czytałem gdzieś  że ten łącznik może nie wytrzymać ciśnienia.

Mam łączenia przewodów po obu stronach na tyle, poucinane zgniłe kawałki i wstawione zamiast stalowych Cu, ze 3 lata działa. Ori złączki jak dobrze pamiętam są za lewym przednim kołem przy podłodze, czy są z tyłu nie wiem. Gwint na tyle to tak jak napisał @Dev , jakie w złączkach nie wiem, możliwe że też taki.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tass napisał:

Mam łączenia przewodów po obu stronach na tyle, poucinane zgniłe kawałki i wstawione zamiast stalowych Cu, ze 3 lata działa. Ori złączki jak dobrze pamiętam są za lewym przednim kołem przy podłodze, czy są z tyłu nie wiem. Gwint na tyle to tak jak napisał @Dev , jakie w złączkach nie wiem, możliwe że też taki.

Aaa okej no jak 3lata i zero problemów to chyba dobra opinia :) czy łączyłeś takim czymś jak poniżej na zdjęciu? 

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to mniej więcej wyglądało, może baryłki uszczelniające deko inne, ale zasada działania ta sama. Jeśli robił byś to własnoręcznie to polecam dobrą obcinarkę i taką nie za duża aby dobrze się manewrowało, aby nie odginać za mocno przewodu stalowego. Przy skręcaniu w jednej złączce zerwałem gwint, ale całe szczęście kopiłem 1 na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak ma się sprawa ze sztywnym przewodem z przodu od strony pasażera ? Muszę wymienić cały przewód od pompy aż do zacisku ,mocno skomplikowana operacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...