Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Podświetlenie obszaru przed samochodem po otwarciu drzwi a'la Passat i Audi A6


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

No tak opisany jest jeden patent ale nikt go nie potwierdził (że tak zrobił). Może ktoś zapoda inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ludzi juz zakladalo te lampki i wpinalo sie tak jak opisane, miro44 nie zapomnij ze te linki sa do b5 a czy w b6 jest tak samo to niewiem, ja wpiolem czerwona z drzwi i oswietlenie nog w jedno miejsce opisane wszystko w linkach powyzej i gdybym zakladal jeszcze biale lampki to bym je wpiol w te same miejsce co tamte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pon oblookam i zobaczymy jak to w B6 wygląda. Lampki zamówione (czerwone i białe) więc będzie trzeba coś wyrezać nie ma innej możliwości. No chyba, że pozakładam te lampki na choinkę :> (też będzie ładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem ze w b6 jak nie masz lampek to itak powinny byc zaznaczone miejsca na otwory takze napewno duzo by to ulatwilo, (o ile tak jest) mi w zasadzie pozostalo tylko wyciac dziury ale jakos nie moge sie za to zabrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone lampki w drzwiach mam u siebie. Białych brak, ale faktycznie od spodu jest przetłoczenie, w którym powinna być biała lampka.

No cóż. Skoro juz mi to zaznaczyli, to chciał, czy nie, trzeba bedzie to zrobić :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckmaniac możesz looknąć gdzie idą kable z lampki czerwonej(oczywiście przy okazji :)). Ułatwiło by to bardzo sprawę tym (mi) co nie mają czerwonych lampek.[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 11:47_________________________________________________No PANY lampki dziś przyszły. Właśnie skończyłem rezać Fis'a to czas zabrać się za lampki. Pytanie do kolegów co mają B6 gdzie wam idą kable od czerwonych lampek? Na początek sprawdzę opis z B5 może akurat podejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R Rozumiem że rozciełeś lub zdjełeś izolację z kabelków idących do czerwonej lampki i tam się wpiełes kabelkami do białej.

Czy ktoś pytał po ile w ASO te lampki białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R Rozumiem że rozciełeś lub zdjełeś izolację z kabelków idących do czerwonej lampki i tam się wpiełes kabelkami do białej.

Czy ktoś pytał po ile w ASO te lampki białe?

adadur możesz zerknąć przy okazji gdzie idą kabelki od czerwonej lampki. Tak jak napisałeś będzie najłatwiej i na 100% będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckmaniac możesz looknąć gdzie idą kable z lampki czerwonej(oczywiście przy okazji :)). Ułatwiło by to bardzo sprawę tym (mi) co nie mają czerwonych lampek.

w sobotę jade do ASO po lampki. Jak tylko rozbiore boczki, dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adadur....dokładnie jak piszesz wpiąłem się w kable idące do czerwonych lampek. Dzieki temu białe, tak samo jak i czerwone zapalają się w danych drzwiach tylko po ich otwarciu a nie we wszystkich naraz. Co do montażu w B6 to ostatnio u znajomego widziałem że ma w boczkach gotowe zagłębienia na te lampki i u niego nawet pod tapicerką były gotowe wtyczki tylko się wpinać. Niestety nie wiem czy tak jest we wszystkich. Co do lampek to po co kupować w ASO jak na allegro jest tego sporo (pamiętajcie iż do A4-ki pasują lampki z drzwi wyższych modeli Audi oraz z Passata B5) więc wystarczy tylko dobrze poszukać na allegro, a przy odrobinie szczęścia nawet uda się wam dostać całe oprzewodowanie a wtedy robota to istny miód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem wczoraj lampki ale czerwone i tak mala uwaga (brak instalacji do lampek) jezeli chodzi o wtyczki to sa takie same jak od glosnikow z drzwi przednich, ja podlaczylem sie pod przewody bronzowo-zolty i czerwono niebieski idace do zamka,wpiolem sie jakies 15cm od zamka, w te same przewody tylko w innym miejscu mam wpiete podswietlenie nog i dziala juz chyba z pol roku i jest oki, ale ja nie mialem takich zaglebien w tapicerkach do lampek i lampka u mnie delikatnie ociera o uszczelke,(chociaz czytalem na forum ze nie powinno ocierac :mysli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem ze w b6 jak nie masz lampek to itak powinny byc zaznaczone miejsca na otwory takze napewno duzo by to ulatwilo, (o ile tak jest) mi w zasadzie pozostalo tylko wyciac dziury ale jakos nie moge sie za to zabrac

potwierdzam:w b6 są wpusty w boczku na lampkę oświetlenia podłoża. Zamiast wycinać najlepiej jest to odszlifowac gumówką(flexem) od strony wewnętrznej tapicerki,wtedy zaślepka odpadnie idealnie po linii. :good: podłączenie banalnie proste do przewodów lampki czerwonej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 robimy w wytłoczce na lampkę podłóżny otwór wiertarką, a potem (wg. mnie) najlepszym sposobem jest dopiłowanie otworu tarnikiem do drewna :polew:, najbardziej odpowiedni jest o szerokości 20mm.

5 min na każdy otwór wystarczy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej b6-stce wmontowałem białe lampeczki i wpiąłem sie w kable od lampek ostrzegawczych (czerwonych) w drzwiach. Na pierwszy rzut ok wszystko ok, zero problemu. PO podłączeniu vag-a wyskoczyły mi 4 błędy, każdy odnosił sie do oświetlenia drzwi, iż napiecie jest innne czy cos takiego, skasowałem błędy i jest ok, jak do tej pory. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...