Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Głośniki w przednich dzwiach, wygłuszenie, radio...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się co zrobić z przednimi głośnikami w b7. Zastanawiam się czy będzie słyszalne polepszenie dzwięku przy wygłuszeniu przednich drzwi i seryjnych głośnikach bo w sumie audi seryjnie chyba jest dosyć dobrze wygłuszone? Srednie tony są w miarę niezłe a głównie z wysokich przy wiekszej głośności jestem nie zbyt zadowolony. Czy ktoś próbował zmienic tweetery np na hertze i jaka była różnica miedzy seryjnymi(kolega kupił model dt16 i grają całkiem nieźle a na alledrogo widziałem jeszcze model dt20 niewiele drożej) oraz interesuje mnie montaż czy można nimi zastąpić bez problemu seryjne czy trzeba coś zmieniać, wiercić, kleić itp

Druga sprawa to radio. Czy jest sens zmieniać orginalnego Concert na cd na pioneera który leży mi w szafie tj. deh 4800mp. Wiem że wiąże się z tym dokupienie separatora antenowego no i oczywiście ramki. Auto w srodku juz niestety nie bedzie wyglądało seryjnie.

Dodam że kożystam tylko i wyłącznie z przednich głośników (w tylnych dzwiach i wzmacniacz z orginalnym subwooferem są wyłączone) a zamiast tego mam podłączony wzmacniacz CarPower hpb-1502 i subwoofer Earthquake db12 w zamkniętej skrzyni 30L.

Na zmiany chciał bym wydać tak do 300zł ale wiadomo im mniej tym lepiej:) Czekam na jekieś rady i dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bb6 nie ma wygłuszenia a to co jest nie można nazwać wygłuszeniem więc podejrzewam że w b7 to samo. Ja zmieniałem cały zestaw hertza i o ile basowe są ok to gwizdki były za bardzo jęczące dla mnie i znowu są seryjne. Montaż w b6 gwizdków wymagał klejenia ( prostym klejem z pistoletu na ciepło). Radio zostaw albo zmieniaj na rns-e lub coś innego ale moim zdaniem tylko coś 2 din ma sens w audi jeżeli nie chcesz rns choć koszty podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hertze to dsk 165? Podłączyłeś je pod radio czy wzmacniacz? Co do gwizdków to mi akurat ich dzwięk pasował bo słuchałem. Drzwi wygłuszałeś dodatkowo? No i najważniejsze jaka różnica między seryjnymi?:)

Ja nie narażam się na koszty bo jak pisałem tego pioneera mam i leży w szafie i się kurzy więc tylko 2 opcje wchodzą w grę... 1. Concert 2. Pioneer :)

Aha używając tego kleju to jak powracałes do serii to nie było żadnego problemu z jego pozbyciem? I czy wyglądało to wszystko jak seria tzn. czy masownice były orginalne?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera to wyrzuć do kosza, ja za montaż Alpiny żeby działało sterowanie z kierownicy i aktywny tył itd. itd. zapłaciłem ponad 600 zyla. Przy seryjnyc głośnikach i seryjnym "wygłuszeniu" dźwięk jest bardziej niż satysfakcjonujący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnych fabrycznych głośników i tak nie używam a sterowanie z kierownicy mam wyłączone bo mnie rolka do zmiany piosenki irytuje bo zawsze przypadkiem przełącze:]

A co sądzicie np. o zostawieniu seryjnego radia ale wygłuszeniu seryjnych głośników i zmienie samych tweeterów?? Wtedy bym musiał cały przewód do niech od nowa ciągnąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnych fabrycznych głośników i tak nie używam a sterowanie z kierownicy mam wyłączone bo mnie rolka do zmiany piosenki irytuje bo zawsze przypadkiem przełącze:]

A co sądzicie np. o zostawieniu seryjnego radia ale wygłuszeniu seryjnych głośników i zmienie samych tweeterów?? Wtedy bym musiał cały przewód do niech od nowa ciągnąć??

Pamiętaj że wymiana samego tweetera prawdopodobnie wymusi zmianę punktu ciecia pasma dla głośnika srednioniskotonowego a to z kolei wiąże się z ryzykiem nawet pogorszenia efektu finalnego. Ktoś, kiedyś z jakiegoś powodu dobrał te dwa głośniki które są obecnie zamontowane, względem siebie. Wymiana jednego z nich może mieć wpływ na drugi. Wydaje mi się że wygłuszenie/wyciszenie w nowszych samochodach jest na całkiem przyzwoitym poziomie natomiast wytłumienie drzwi zawsze ma pozytywny wpływ na jakość dżwięku a jeszcze większy wpływ ma podłączenie głośników (nawet fabrycznych pod przeciętnej klasy, używany wzmacniacz). Są to oczywiście moje subiektywne doznania i każdy ma prawo napisać - "ja tak mam i mi się podoba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności chyba jednak zmienie concerta na pioneera po przeczytaniu postów vario-tech i pawelkrk23 i się zobaczy. Pioneer powinien się dosyć dobrze wkomponować bo jest srebrny (jak wykończenia w audi) no i ma też czerwone podświetlenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowałeś już tego pioneera? Jaki model wybrałeś? Też mam zamiar wymienić radio ori na Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem własnie po wymianie ca w mojej B6tce ,drzwi wygłuszone ,wsadzony inny zestaw(rainbow 265 deluxe)i powiem tak jest pieknie,gra czysto a basik jest satysfakcjonujacy,do tego dałem focala w skrzynii br na tył plus wygłuszenie całego bagaznika i boczków plus klapa.Naprawde polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Pioneera mam (tego który leżał w szafie) czyli model deh 4800mp no i po wymianie dzwięk jest dużo "czyściejszy" że tak powiem no i jest o wiele ustawiec subwoofera. Ogolnie gra dużo lepiej:) Teraz zostały jednak do zrobienia przednie dzwi tj wygłuszenie ale jakoś brak mi do tego zapału narazie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakies fotostory małe poproszę jak juz wygłuszysz ;> ja osobiscie auto dopiero szukam ale nie zamieniał bym seryjnego na cos jak pionier.. jezdze z takim w obecnym aucie i fakt gra idealnie.. ale w audiku widział bym bardziej RNS-E , jakiś wzmak, inne głosniki np coś jak VIBE - moge polecic bo mam takie i grają ładnie no i ładne zamaskowanie i wykonczenie wszystkiego :)

mozna oczywiście mniejszym kosztem zostawiająć seryjne radyjko i tylko wzmak i jakies głosniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiidy hihi, tak się składa, ze Concert 2DIN gra lepiej niż RNS a "każde" dobrej marki after-marketowe radio nawet Pioneer gra lepiej od Concerta :) nawet na fabrycznych głośnikach, przynajmniej w B7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiidy hihi, tak się składa, ze Concert 2DIN gra lepiej niż RNS a "każde" dobrej marki after-marketowe radio nawet Pioneer gra lepiej od Concerta :) nawet na fabrycznych głośnikach, przynajmniej w B7 :)

Na pewno nie tylko a co to jest te Concert wielu sie podnieca a to caly shit bo ori :gwizdanie:

Nie wszystko co ori jest najlepsze.. Plus to tylko ze na wyswietlaczu fisa jest.. I ladnie kolorystycznie pasuje ale poza tym to zwykle radio na kompakt nic szczegolnego.. Chociaz zeby mp3 byly phyy.. :disgust:

Nie ukrywajmy nie ma podlotu do jakies alpiny jvc clariona czy innej dobrej marki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS napewno gra lepiej od Concerta 1 DIN. Czy concert 1 din gra inaczej niż 2 din...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostały jednak do zrobienia przednie dzwi tj wygłuszenie ale jakoś brak mi do tego zapału narazie:)
dawaj dawaj bo naprawde warto,jezeli juz zaczniesz to zaopatrz sie w spinki do tapicerek w ASO :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam prace idą ?

ja wiem ze gra lepiej ale mi sie nie podoba w aucie tej klasy jakis kolorowy blyszczący panel :D moze to moje zboczenie ze ma wyglądac na serie ale porazać dzwiękiem dlatego pisalem o jakimś wzmaku dobrym i glosnikach ,ew jakies pierdoły małe które nadrobią to czego seryjne radia nie mają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera to wyrzuć do kosza, ja za montaż Alpiny żeby działało sterowanie z kierownicy i aktywny tył itd. itd. zapłaciłem ponad 600 zyla. Przy seryjnyc głośnikach i seryjnym "wygłuszeniu" dźwięk jest bardziej niż satysfakcjonujący :)

Troszke odgrzeje.

Własnie szukam osoby, ktora podpowie od czego zaczac zakupy, zeby zamontowac radyjko +wzmak i sub.

posiadam :

Clarion DXZ 958RMC

Infinity 611A

sub Alpine SWD1222D

Potrzebuje podpowiedzi co potrzebuje do wymiany ori radia na te, ktore leży w szafie i sie kurzy :confused4:

Na alledrogo znalazłem ramke w cenie 16 zl, do tego moduł tylnych głosnikow 57 zl oraz separator antenowy 14 zl. czy to wszystko ? Dodam, ze nie potrzebuje sterowania z kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...