Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 1.8T Sedan AVJ Quattro, S-line(3x), LZ9W Full option progress Witold2452

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Siema, postanowiłem dodać temat odnośnie mojego auta, minęły juz 4 lata, furka przeszła szereg zmian.?

Historia z motoryzacja zaczęła sie od mojej A3 8L, która psuła się raz w miesiącu minimum, przez nią zraziłem się do mechaników(niedbale naprawy, niewłaściwe diagnozowanie usterki,zdzieranie hajsu za nic itp), postanowiłem poszerzać swoja wiedzę,pokonywać bariery w sumie dzięki niej jestem tu gdzie teraz jeśli chodzi o zdolności I cheć brnięcia w to dalej.

Generalnym założeniem są mody przeprowadzone w sposób nie odbiegający od oryginału,aczkolwiek nie zmienia to faktu, ze czasami się zdarzy coś co ma lepsze zastosowanie od serii :) 

Wszelkie inspiracja czerpałem z forum A4 Klub Polska, A3-Club, Audizine,

naprawy I modyfikacje przeprowadzam sam, chociaż czasem potrzebowałem pomocy, przy paru projektach.

Modyfikacje I zmiany nie są priorytetem samym w sobie, jest to hobby, w większości przypadków szukam okazji, niż napalam sie na cos :D czasami uda sie wyhaczyc cos w super cenie!

Będę się starał aktualizować temat, posiadam jakieś materiały z prac chociaż nie ze wszystkich... ?, Przejdźmy płynnie do konkretów.

dsdsaddasdd222.jpg

Audi fabrycznie dobrze wyposażona:

-E4J,

-S-line 3x (Full wnętrze,zderzaki,zawieszenie 1BV),

-Felgi s line 17 cali opona 235/45,

-Czujniki PDC przód+tył,

-HomeLink (otwieranie bramy wjazdowej/garażowej),

-Pakiet światło(przestrzeń nóg,drzwi,klamki,pokrętła nawiewów,schowki itp.),

-Pakiet chrom i połysk,

-Xenon+spryskiwacze lamp+samopoziomowanie,

-Podgrzewane fotele przód,

-Podgrzewane lusterka,

-Podgrzewane spryskiwacze,

-Full FIS,

-Radio 2 din Symphony II zmieniarka 6 CD,

-Nagłośnienie audi symphony+sub,

-Tempomat,

-Zegarek radiowy,

-Elektryczne szyby 4x,

-Alarm- czujnik przechyłu i ruchu/wstrzasu wyłącznik w boczku drzwi,

-Audi fabrycznie pozbawiona oznaczeń na tylnej klapie wg vin,

(jeśli czegoś zapomniałem dopisze)

 

$Wykonane modyfikacje$

*Ramki klubowe,

*Montaż Quattro- wał,dyfer,sanki,wydech,osłony, skrzynia,bak, hamulce,linki ręcznego,podpora skrzyni, itp

*Sprzegło komplet z AWX, 

*Zderzak S-line przód+tył (auto z 2002r zderzaki miała w kolor nadwozia, zapragnąłem dokładek z rocznika 2003+),

*Kratki zderzaka s-line boczne nowe ASO

*Środkowa kratka zderzaka A6 C5 lift,

*Lotka na klapę S-line,

*Listwy boczne S-line+ malowanie w kolor,

*Kierownica multifunkcja z b7- wymiana modułu,taśmy, poduszki,kierownicy,

*Klimatronik pod czujnik jakości powietrza + czujnik,

*Spryskiwacze mgiełkowe podgrzewane z a6c6+ adaptery,

*Ramiona Aero B7 wycieraczki Valeo silentio XTRM,

*Oznaczenie s-line w grill,

*Rozklejanie lamp- środek w czarny mat,

*Panel menu zapalniczka- automatyczna wentylacja,zmiana języka itp

*Downpipe + pas bazaltowy,

*Demontaż SAI,odmy,evap, DV sterowany z kolektora,

*Intercooler z B5 2.5 TDI- dual smic + kierownica powietrza BEX,

*MCE-modul centralnej elektryki-pelna funkcjonalnosc,

*DRL + włącznik od b7,

*Coming home + włącznik od b7,

*Montaż modułu DRL w światła drogowe,

*Włącznik świateł AUTO,

*Lusterko fotochromatyczne + kompas + czujnik światła,

*Roleta elektryczna na tylną szybę,

*Zaciski  przód 320 mm blaszki S4,

*Dystanse przód 13 + tył 17,

*Końcówki wydechowe ulter 90mm,

*Amortyzatory przód i tył  S-line 1BE Sachs,

*Talerzyki amortyzatora przód od b5  (25.03.2019 -Powrót do oryginalnych talerzyków, powód? Strzały przy maksymalnym energicznym skrecaniu kierownicą tylko w warunkach tj. parkowanie auta itp.)

*Fotele w pełnej elektryce + silniczki pod pamieć,

*Plecki z siatkami na fotele,

*Panel Memory pod fotele z pamięcią+przygotowanie wiązki pod pamięć lusterek,

*Bluetooth pełna funkcjonalność+mikrofon,

*RNS-E + SDS  

*Schowki pod fotele elektryczne

*Wymiana licznika- kolor FIS

 

Aktualizacja 03.05.2019 (możliwe że o czymś zapomniałem, dopisze jak coś wpadnie mi do głowy)

 

Rzeczy exploatacyjne?

-czujnika wałka rozrzadu

-trójnik odma

-króciec wody plastyk za głowica

-klocki, oleje, filtry

-przetwornica xenon

-akumulator(stary oryginal)

-czujniki PDC 2x

-spryskiwacz xenon

Plany? Plany są gdzieś z tyłu głowy:

- hamulce na tył 288

-grill s4

- webasto?

- vfiz

- składane lusterka+fotochrom+ mirror tilt

- jakiś felunek na wypasie na lato

- moc około 250ps

- Bixenon+soczewki b8

- servotronik

- podgrzewana tylna kanapa+panel

- schowek z lodowka

- boczki tylnych drzwi z roletami

- na szyberdach się chyba nie odważę ?

 

Memories:

1.Dzień pierwszy po zakupie:

 

10617290_10203619099731326_1416698027_n.jpg

2. Pierwsza zima

 

10819098_10204415172232641_1074856027_n.jpg

3. Graty pod Quattro

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

5.jpg

8.jpg

 

4. Wymiana dokładki przód oraz tył :)

4.jpg

2.jpg

s line.jpg

1.jpg

received_10211243245450204.jpeg

received_10211243245650209.jpeg

Nałożyłem czarną folię na dokładkę (czarny mat) stara była zniszczona

received_10211260451480344.jpeg

 

5. Kierownica multifunkcyjna b7

1.jpg

2.jpg

6. Klimatronik pod czujnik jakości powietrza, przekładałem panel z mojego starego + wymiana wiatraczka, kupiłem w dobrej cenie poniszczony.

1.jpg

2.jpg

6.jpg

7.Wymiana szyby, to zawsze pretekst by wymienić ramiona na te z b7 + wycieraczki valeo :) 


IMG_20180224_111406_SNAP.jpg

IMG_20180226_094222.jpg
 

8.Panel Navi + zapalniczka

IMG_20170919_173140.jpg

IMG_20170920_153324.jpg

9. Downpipe

12752018_973117776075004_1979813199_o.jpg

10. Sai+odma+evap

20160524_172434.jpg

1 (4).jpg

11.Włacznik auto+drl+clh+lusterko fotochrom,kompas,czujnik swiatla (co za burdel)

17091329_10210454100162065_1482406006_o.jpg

17121430_10210453461626102_1585472333_o.jpg

Bez tytułu.jpg

Snapchat-1460200243.jpg

12. Felgi na zime-malowanie plasti dip+malowanie zacisku czerwony mat(wyglada ja pomarańczowy/różowy na zdj, ale na zywo lepiej :D ) + dystanse (felga haczyła o zacisk)

IMG_20171208_111635.jpg

IMG_20171208_115224.jpg

IMG_20171215_123612_HHT.jpg

IMG_20171215_152944.jpg

IMG_20171215_181317.jpg

Blaszki wykonanie samodzielne (wyciecie z blachy malowanie spawanie itp)

blaszki.jpg

13. Fotele full elektryka+pamieć kupiłem z uszkodzonym materiałem, przełożyłem futro ze swoich :)

Snapchat-1560682780.jpg

IMG_20180322_134706.jpg

IMG_20180322_134702.jpg

IMG_20180607_195358.jpg

IMG_20180608_151539.jpg

IMG_20180607_185302.jpg

14.Bluetooth

IMG_20180625_205422.jpg

15.  Roleta 

IMG_20180203_145837.jpg

IMG_20180203_145145.jpg

16. Wymiana amorów  Sachs 4szt + talerzyki z b5

IMG_20170807_121756.jpg

IMG_20170807_144823.jpg

Takie dobre amory, na diagnostyke 70 % ??

17. Pierwsze holowanie(spadl waz z icka)

IMG_20171212_144719.jpg

Oczywiscie zgubiłem w trasie zaślepkę - nowa+ malowanie

IMG_20171220_131352.jpg

IMG_20171221_145454.jpg

18. Robimy rozrząd :)

IMG_20180519_183938.jpg

IMG_20180515_114147.jpg

19. Próby polerowania(efekt pod odtłuszczeniu IPA)

17910966_10210847127667507_1888288114_n.jpg

17948587_10210847150068067_591361436_o.jpg

13839879_1056512407735540_1987420177_o.jpg

13835925_1056512507735530_1070192962_o.jpg

Malujemy :)

13518229_10208231973770294_876418280_o.jpg

20. Bonus - kasowanie luzu przy wybieraku skrzyni biegów :)

IMG_20171006_102136.jpg

IMG_20171006_102142.jpg

IMG_20171006_111812.jpg

IMG_20171006_112142.jpg

21. C.D.N. ?

Obecnie (Nie mam za wiele zdj. nigdy nie robiłem żadnych sesji, coś się kiedyś ogarnie)

IMG_20170609_095428.jpg

IMG_20170623_071247.jpg

Snapchat-979254570.jpg


 

 

Aktualizacja 03.05.2019 (możliwe że o czymś zapomniałem, dopisze jak coś wpadnie mi do głowy) , pozdro! :banan3:

Edytowane przez witold2452

Opublikowano

Daj więcej fotek. Zapowiada się super :)

Opublikowano

Również czekam na więcej zdjęć. Bezawaryjnosci! 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za miłe słowa Panowie, wleciał update :) 

Opublikowano

No i to jest konkret. Gratuluję autka :)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

54524390_2573473922728103_1294332310690201600_n.jpg55483137_317458532490612_1778335740099297280_n.jpg54799637_414097902681549_2769838028531695616_n.jpg

Mały update :)

Edytowane przez witold2452

Opublikowano

Kawał dobrej roboty jak i serca włożyłeś w to autko. Powodzenia! ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Idziesz z koksem Fajna bryczka :) Sanki jakim materiałem malowałeś, dużo pracy przy sciąganiu? Co to za piaskareczka?

Edytowane przez szpakuziom

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :) jeżeli chodzi o farbę, była ona specjalnie dobierana u lakiernika baza i kolor stricte do zabezpieczenia zawieszeń itp. nie pamiętam nazwy niestety.

Piaskowanie wodne w tym wypadku był użyty chyba- Karcher HDS 895 

Ogólnie przekładka quattro około 2 dni, samo wyjęcie sanek gunem to praktycznie moment ? 

Edytowane przez witold2452

Opublikowano

Ależ pracy i wydanych pieniędzy tutaj widzę! 

Gratuluję zapału. W dobie TSI z filtrami cząstek stałych, tacy zapaleńcy jak Ty, to skarb narodowy :hi:szacun.

Tak trzymaj! 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki! Lepiej tego nie liczyć! :D 

Nowa bajera w aucie, przymiarki... powoli trzeba szukać kanapy ?

I fotka u ziomka, #pomagamy ??

panel kanapy.jpg

felga.jpg

Opublikowano

Wielki szacunek za wyłożone serce i nerwy w modach! :D pytanie odnośnie malowania a raczej rozklejanie lamp. Opalałeś opalarka czy wkladales do piekarnika? Mam zamiar brać się za to, ale z tego co czytam to podobno twardy klej jest, jedni piszą żeby odpuścić, inni żeby uzbroić się w cierpliwość :D

Opublikowano
  • Autor

Dzięki! :)

Powiem tak, jeśli chodzi o lampy to drugi raz bym się tego nie podjął, wolał bym to oddać komuś doświadczonemu :buahaha:

W piekarniku to nie przejdzie, słyszałem ze lampy z b7 i b5 jeszcze tak ale te w b6 maja mega mocny klej, w każdym razie musisz się uzbroić... w dużo cierpliwości, dłubania na cały dzień! :D ja atakowałem opalarką, powolne ogrzewanie... :D 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

forum 2.jpg2.jpg

67944825_486388495252889_5271871720737734656_n.jpg

Szybkie dwie fotki i 'nowa' suszarka ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Piękna sztuka 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

audi 1.jpgaudi 3.jpgaudi 2.jpg

Edytowane przez witold2452

Opublikowano

Piękna 

Opublikowano

Świetna fura. 

Opublikowano

Dużo dobrej pracy ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.