Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan


hunter999

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

No to już wprawę masz ? felgi z daleka wyglądają spoko. 

Ja się waham czy 17 czy 18 

 

Z bliska też ładne, klar się rozlał na gładko bez zacieków ? na moje "zadupia" 17 myślę max bo dużo dziur  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała modyfikacja oświetlenia rejestracji. Wpadło oświetlenie LED firmy ME-Premium z 24 diodami led w 1 lampce ;)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

Chyba udało się też zdiagnozować przyczynę uciążliwych wibracji ;) podejrzewam że to wina prawej poduszki, wyciekał z niej kiedyś czerwony/różowy olej który już zasechł jak widać i już nie wycieka ? więc może już go tam nie być przez co nie tłumi wibracji.

img-20190528-154325.jpg

Edytowane przez hunter999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam płyn na poduszce i też mam niewielkie wibracje ale tylko czasami i nie wiem czy to do końca taka przyczyna, autko wygląd mega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, mam nową poduszkę na dniach będzie wymiana a może i dzisiaj ;) bo te lekkie drgania już mnie wkurzają niby nie są mocne ale jednak irytuje.

Edytowane przez hunter999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hunter999 napisał:

No zobaczymy, mam nową poduszkę na dniach będzie wymiana a może i dzisiaj ;) bo te lekkie drgania już mnie wkurzają niby nie są mocne ale jednak irytuje.

Bez podnośnika zobaczę poduszki? Też mam lekkie wibracje i na trzepaczkach jak i w oponach nic nie wyszło. U mnie jakoś dopiero bliżej 100km/h zaczyna być czuć.

Edytowane przez MarcinL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcinL napisał:

Bez podnośnika zobaczę poduszki? Też mam lekkie wibracje i na trzepaczkach jak i w oponach nic nie wyszło. U mnie jakoś dopiero bliżej 100km/h zaczyna być czuć.

Jak poduszka walnięta to ją czuć na postoju jak auto stoi sobie na luzie i pracuje motor to są wibracje na budzie odczuwalne. Podczas jazdy uszkodzonej poduszki nie poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wpadła nowa poduszka ;) 8E0199382AH data produkcji 17.04.2018r (troszkę się rozmyły napisy bo dotknąłem ręką morką w rozcieńczalniku ? )

Poduszka powinna ważyć 717g ( u mnie wyszło 716g bo moja waga niestety ale często myli się o 1-2gramy), stara poduszka ważyła 705g więc jakieś 12g oleju z niej uciekło.

Do 1.8T BFB można montować zamiennie 8E0199382J, 8E0199382AA, 8E0199382AH ta ostatnia jest najnowszą wersją poduszki, takie same są montowane też w 2.0TFSI, info zaczerpnięte z ASO.

IMG_20190605_105706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymiana rozrządu wraz z olejem, termostatem oraz uszczelkami

Wpadł taki zestaw.

IMG_20190612_191818.jpg

 

Stare części były jeszcze montowane ORI w ASO tak jak w książeczce serwisowej jest napisane ;)

Jak widać termostat oryginalnie do 1.8T jest produkowany przez firmę BEHR.

IMG_20190619_111257.jpg

IMG_20190619_111235.jpg

 

Natomiast zestaw rozrządu do 1.8T produkuje firmą SNR-NTN (który jest polecany na wielu forach), głównie widać to na napinaczu paska gdzie mamy logo Audi oraz NTN.

IMG_20190619_111418.jpg

IMG_20190619_111448.jpg

IMG_20190619_111512.jpg

 

Natomiast uszczelki wałków ssącego i wydechowego wpadły ELRING 129.780 obie są takie same.

Uszczelniacz wału (który też zaczynał już się pocić) od przodu silnika wpadł  ELRING 475.961.

Informacyjnie: numer 06B103085A został zastąpiony 038103085C

A to stare uszczelki.

IMG_20190619_111955.jpg

IMG_20190619_111918.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 10:45, hunter999 napisał:

A więc wpadła nowa poduszka ;) 8E0199382AH data produkcji 17.04.2018r (troszkę się rozmyły napisy bo dotknąłem ręką morką w rozcieńczalniku ? )

Poduszka powinna ważyć 717g ( u mnie wyszło 716g bo moja waga niestety ale często myli się o 1-2gramy), stara poduszka ważyła 705g więc jakieś 12g oleju z niej uciekło.

Do 1.8T BFB można montować zamiennie 8E0199382J, 8E0199382AA, 8E0199382AH ta ostatnia jest najnowszą wersją poduszki, takie same są montowane też w 2.0TFSI, info zaczerpnięte z ASO.

IMG_20190605_105706.jpg

Jest jakaś poprawa czy tylko efekt placebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, po zamontowaniu nowej poduszki czuć różnicę dużo mniejsze drgania, nie ma już takiego mrowienia że tak powiem ale dalej są wyczuwalne, trzeba szukać dalej przyczyny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmniejszyły ci się jakieś szarpnięcia, czy tylko poprawa jest w mrowieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnięć nie miałem wcale ;) tylko mrowienie na jałowych które strasznie denerwowało, ale można powiedzieć że o 50-60% się to zmniejszyło co mnie cieszy, ale chce wyeliminować je całkowicie bo wiem jak ten silnik ma się zachowywać, mam porównanie jak kolega z grupy mnie odwiedził swoją tylko że wersja USA 170koni w serio zrobione na 250 ;)

Edytowane przez hunter999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mrowienia to jest częsta przypadłość w nich niestety. W B5 to nie wystepowało, a tu tragedia. Ja się przyzwyczaiłem trochę i zwiększyłem obroty biegu jałowego aby się pozbyć w dużej mierze tego mrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyłeś obroty ? Tak z ciekawości ? Bo Vagiem się chyba nie da w B7 z tego co się naczytałem w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się VAG'iem, ale najpierw trzeba tą opcje odblokować w sofcie ECU i tak mam zrobione.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 23:44, Emejcz napisał:

Da się VAG'iem, ale najpierw trzeba tą opcje odblokować w sofcie ECU i tak mam zrobione.

A ile taka przyjemność kosztowała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hunter999 napisał:

A ile taka przyjemność kosztowała ?

Robiłem przy okazji softu.

Jakbyś chciał robić to możesz podpytać @Łukasz13 jakbyś potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...