Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczna klapa bagażnika otwiera się tylko do polowy


peter22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie , mam problem z elektryczna klapa audi q5 2009 rok czyli to samo co a4 b8 . 

Klapa otwiera się do połowy i staje . Zamyka się normalnie . Nawet jak otworze dalej recznie to zamyka się normalnie . Problem jest tylko z otwieraniem . Nie ma znaczenia którym guzikiem otwieram . Cały czas są takie same objawy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaprogramować wysokość otwierania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za szybka pomoc . Wszystko działa jak powinno . Tylko dziwne ze samo się tak przeprogramowalo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja u siebie programowałem,żeby to się do końca nie otwierała.  Klapę zatrzymujesz na tej wysokości jakiej chcesz żeby się zatrzymała. Nacisnąłem przycisk zamykania klapy do momentu mrugnięcia świateł awaryjnych.  I sprawa załatwiona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Potrzebuję pomocy.

Pacjent: A4 B8 allroad z tyłu neon led, klapa el i hak fabtyczny.

Nie działa mi od paru dni prawy kierunek w klapie. Wczoraj zdjąłem tapicerkę klapy i podmieniłem lampę na lewą stronę- kierunek działa. Czyli lampa ok. Sprawdziłem też przewody w przelotce przy zawiasie po prawej- odizolowałem taśmę- wszystkie kabelki calutkie.

Mam jeszcze  drugi objaw- elektryczna klapa otwiera się tylko do około połowy potem d*pa. Kodowanie skrajnej pozycji nic nie daje. . Problem z klapą występuje tylko przy włączonych pozycjach  z tyłu- jak klapa staje, to one aż przygasają razem z oświetleniem tablicy (ori led)- tak jakby klapa miała za duży opór prądu czy coś. Potem znowu normalnie świecą ale klapa po naciśnięciu guzika znowu się zamyka- nie otwiera się wyżej. 

Pod nogami kierowcy suchutko- pilnuje tego jak oka w głowie. Przy module w bagażniku po prawej też wszystko ok. 

Czy możecie  mnie poratować dobrą radą i jakimiś schematami pinów wtyczek które wchodzą do tego modułu/sterownika w bagażniku- to bym sobie chociaż kable przemierzył czy na pewno od lamp do wtyczek w bagażniku wszystko jest całe. A niestety nie mam żadnych schematów. Albo chociaż gdzie idzie np. przewód kierunku prawego z klapy i jaki ma kolor- to chociaż na początek jego bym sprawdził. Szwagier elektronik to byśmy przy piwku ogarnęli ale bez schematów to d*pa blada.

Jutro jeszcze podepnę VCDSa i zobaczę jakie błędy pokaże.

Pisałem już o tym w innym wątku ale  bez skutku.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...