Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze polecacie do Audi A4 B9?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

na zaciskach i klockach bedzie napis Ate, tarcze robi ktos inny

 

1. 

8W0 615 601 K

8W0 698 451 BG

8W0 615 121 E

 

2.

Mozesz dac Boscha

 

3.

na przód wejdzie Ci 350mmz S4

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć, muszę wymienić hamulce na przodzie w sedanie 252km quattro, chciałbym zamontować ten zestaw. Mam oryginalny zacisk w chwili obecnej więc z tego co rozumiem to w grę wchodzi tylko rozmiar 338? Czy jest sens kupować ten set czy polecacie coś lepszego?Screenshot_20240606-204026.thumb.png.3e07282d8c3207ab25817ff28a312833.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Hej. Mógł bym również prosić o info jakich tarcz i klocków szukać? Mam powoli do wymiany zarówno przód i tył. A że niedługo przegląd możliwe że trzeba będzie to jeszcze zrobić. Mój VIN: WAUZZZF41HA121411

Z góry dziękuję ?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 11.12.2023 o 21:52, Bayer napisał(a):

Podzielę się z forumowiczami swoim doświadczeniem. Oryginalne klocki i tarcze na przodzie i tyle skończyły się w mojej A4 po około 50tys.

Bazując na poleceniu serwisu zamontowałem tarcze i klocki Textar. Obecnie zrobiłem na nich około 15tys. km. Siła hamowania podczas przeglądu wyszła bardzo dobra.

Pylą się jak wszystkie. Z tyłem nie mam problemu. Przód piszczy jak cholera. Raz serwis próbował coś poprawić, wyczyścili, posmarowali, poskładali i po chwili wróciło piszczenie.

Zgłosiłem to do producenta, bardzo sympatyczny kontakt, ale skończyło się na niczym, "temat rzeka". Wszyscy umyli ręce. W zimie nie jest to takie irytujące, bo przez szyby nie słychać. Na wiosnę pewnie wywalę to "dziadostwo".

 

Układ 1LE 1KF w oryginale było: przód komplet zaciski ATE 4 tłoczkowe i klocki ATE, tył zaciski TRW klocki ferrodo.

Zamontowane Textar na przodzie:

tarcze 92282605

klocki 2240201

 

Zamontowane Textar na tyle:

tarcze 92238305

klocki 2230801

styk ostrzegawczy 98057400

 

 

Aktualizacja

Przy przebiegu 73000 zakupiłem klocki OE 8W0 698 151 BB i 2 komplety blaszek OE. Klocki produkcji Ferodo. Przejechałem 2500km na nich i do tej pory nic nie piszczy.

Klocki Textar starły się około 3mm, co przy 11mm okładziny zapowiada żywotność 50-60 tys km. Z tarczami Textar nie mam problemu, nic złego się z nimi nie dzieje.

 

Aktualizacja 2 przebieg 79500

Klocki OE Ferrodo zaczęły piszczeć na potęgę, niższym tonem i bardziej donośnie niż Textary. Czyszczenie i smarowanie pastą Brembo antypiskową nic nie dało.

 

Czy komuś udało się zwalczyć problem piszczenia hamulców z tym układem hamulcowym (zacisk ATE 4 tłoczki)?

Edytowane przez Bayer
aktualizacja

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, mam pytanie jakie tarcze i klocki hamulcowe na przód i tył polecacie do Audi A4 B9 lift 2.0TDI 163KM mHev.  Nr VIN: WAUZZZF48LA060292 w najbliższym czasie czeka mnie wymiana. 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Pozdrawiam

 

Witam mam pytanie czy taki zestaw będzie dobry do Audi A4 B9 lift 2.0TDI 163KM mHev.  Nr VIN: WAUZZZF48LA060292?? 

ATE TARCZE+KLOCKI PRZÓD+TYŁ AUDI A4 B9 A5 F5 314MM

ALLEGRO.PL

Lepiej kupić tarcze i klocki hamulcowe firmy Brembo + Ferodo, czy ATE??

Pozdrawiam

Edytowane przez tomi2311

Opublikowano

w serie nie ma sensu sie pchac, nie zrobisz zadnych fonobłysków bo nie ma z czego

lepiej zapodaj cos wiekszego

jak chcesz to mam na zbyciu 338/30 na czterotłoku po przekładce z S4

Opublikowano
W dniu 22.09.2024 o 13:25, Dev napisał(a):

w serie nie ma sensu sie pchac, nie zrobisz zadnych fonobłysków bo nie ma z czego

lepiej zapodaj cos wiekszego

jak chcesz to mam na zbyciu 338/30 na czterotłoku po przekładce z S4

Witam jaka cena za komplet tarcz i klocków  hamulcowych na 4 koła???

Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Cześć

Mozna prosic o kody do tarcz i klockow tyl?

VIN:WAUZZZF41GA101321

cos polecicie do tej bieda wersji na tyl?szykuje mi sie wymiana i tarcz i klockow.

Dzieki

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Mam do wymiany zestaw hamulcowy w Audi S5 3.0 TFSI 354 KM 2019r. Obecnie mam przebieg 50 tys km i fabryczne hamulce już biją. Podobny problem ma kolega w A5 2019 z silnikiem 2.0 TFSI 252 KM, co budzi we mnie wątpliwości z jakością OEM hamulców. Czy możecie doradzić w jakie hamulce iść - nie ma być taniej tylko lepiej. Słyszałem że bardzo dobrym wyborem byłby Girodisc, tylko cena jest mega duża.  Co polececacie ? EBC, Zimmermann, DBA a może jakieś inne.

Opublikowano

Najpierw sprawdz bicie na piastach

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Bicie i stan hamulcow sprawdzony - bicie piasty miesci się w normie. Bicie tarcz już nie. Klocki + tarcze przód i tył kwalifikują się do wymiany. Jaki zestaw polecasz na wymianę - oryginał czy aftermarket? Do tego chce wymianic płyn hamulcowy - dawać oryginał czy jakiś lepszy? Chciałbym to zrobić 1 raz a dobrze i mieć spokój na następne 50 tys km, bo z moim stylem jazdy nie wytrzyma to większego przebiegu.

Opublikowano
Godzinę temu, arris_88 napisał(a):

Bicie i stan hamulcow sprawdzony - bicie piasty miesci się w normie.

 

Tzn ?

Opublikowano

Proszę o pomoc - jakie klocki i czujniki do WAUZZZF41JA163485 ?

Edytowane przez wuPiotrek

Opublikowano

Witam,

 

Skończyły mi się tarcze i klocki z przodu, tył pewnie też :)  Czy ktoś podpowie mi jaki rozmiar tarcz na przód mogę założyć - WAUZZZF51MA026186 ?

 

Opublikowano
20 godzin temu, Liisek90 napisał(a):

Witam,

 

Skończyły mi się tarcze i klocki z przodu, tył pewnie też :)  Czy ktoś podpowie mi jaki rozmiar tarcz na przód mogę założyć - WAUZZZF51MA026186 ?

 

 

8W0 615 301 AB

8W0 698 151 BB

8W0 615 121 H

8W0 615 601 K

8W0 698 451 AQ

8W0 615 121 E

Opublikowano
Godzinę temu, Dev napisał(a):

 

8W0 615 301 AB

8W0 698 151 BB

8W0 615 121 H

8W0 615 601 K

8W0 698 451 AQ

8W0 615 121 E

Czyli rozumiem że nie wcisnę 350 mm ? Pytam bo koło mam 20 cali i obecna tarcza wydaje się być mikroskopijna ;D zacisk jest czerwony i dość spory - jakkolwiek źle to nie brzmi :)

Opublikowano

mozesy zapodac 350 lub 375

Opublikowano
W dniu 15.01.2025 o 21:01, Dev napisał(a):

mozesy zapodac 350 lub 375

Klocek rozumiem że odpowiednia dobrać do tarczy 350 lub 375, prawda ?

 

Jestem w szoku że można włożyć 375 :)

 

Sory za upierdliwość - zacisk jaki mam na aucie to 8w06em ACF004 - czy pod ten zacisk podejdzie tarcza 350 lub 375 ?

Opublikowano

350 zaciski z S4

375 zacisk z RS4

Żeby założyć coś większego musisz kupić większe zaciski.

Opublikowano
6 godzin temu, duzy616 napisał(a):

350 zaciski z S4

375 zacisk z RS4

Żeby założyć coś większego musisz kupić większe zaciski.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi - teraz już wiem co i jak :)

Pozdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.