Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4B5 2.6 V6 by Łapek


Lapek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Autko zakupione pod koniec 2018r. Rok w PL.

2.6 V6 1997r.

Opcja raczej biedna.

-Brak kompa

-Przód el szyby a tył korba.

-Klimatronic

Tak naprawdę to nawet nie zdażyłem jej sprawdzić co tam ma jeszcze bo od razu pojechała na remont silnika i zawieszenia ?

Przebieg 216 tys w co raczej nie uwierzę. Brak książki serwisowej. Kiedys podjade do ASO i sprawdzę co się da.

 

Już zaczęła się jej odbudowa. Silnik juz mam cały rozebrany. Zostaje tylko nie ruszany wał i panewki główne. Korbowodowe także ida nowe. Reszta wszystko jest rozłożone i dostanie nowe uszczelki,uszczelniacze i pierścienie.

Aktualnie na zawieszeniu gwintowanym WEITEC, które zresztą jest zmęczone i wylatuje z auta. Z tyłu sa popękane sprężyny. Zakupiłem nowe amortyzatory MTS oraz springi Eibach Sportline.

Najpierw ogarne to technicznie wszystko na lalę a latem zrobi sie lakierowanie. Praktycznie całej bo tylko zostaje dach.

Wnętrze także wymaga małych poprawek kosmetycznych. Podsufitka do zrobienia na nowo oraz fotel kierowcy ma na rogu przetartą skórę.

Auto przeszło mała stłuczkę przodem bo widać że sa założone nowe lampy. Zderzak jest świeżo polakierowany. Był wgnieciony dołem prawy próg ale juz jest wypchnięty na glanc.

Chłodnice i pas przedni nie ruszony. Szukałem ładnego polifta 1.8 ale że były słabe to postanowiłem wejść w przedlifta i trafio sie V6 ?

Chyba dobrze bo jednak ostatnio siedziałem troszke w youngtimerach a przedlift w środku deczko nawiązuje do poprzedników. Jest bardziej klasyczny moim zdaniem.

Zostaje czysta benzynka. Nie planuje LPG gdyby ktos pytał ?

To tak z grubsza.

7782ebd818cd9ffdmed.jpg

b465cefc7a4bec93med.jpg

ebf40eaf49872fb0med.jpg

 

 

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Felga 17 będzie do sprzedania ale jeszcze puki co na niej polata z jeden sezon. Lakierowanie to też spory koszt. Odbudowane w podstawie z obniżeniem powiedzmy 12 tys. Bo wnetrze doleci jak wspominałem. Ktoś powie że w przedlifta inwestować. Ale uważam że warto z taką kultową V6. No i przedlift kręci mnie bardziej w środku. Ta prostota. Kilka detali jeszcze z audi 80.

Polift już nawiązuje troszkę do nowości. 

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowiczki zrobione na tip top.

Jak nowe ?

IMAG1677.jpg

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie dobrze obmyte i czyste. Tak samo i blok silnika. 

49898957_2031559500265811_5607449906554863616_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz mi ile Cię remont v6 wyniesie ? :) JAk widać mam taką samą i niby 236tys przebiegu xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich cen nie pamiętam ale mniej więcej same części z obróbkami głowic,pompa wspomagania,uszczelkami i uszczelniaczami,rozrząd z pompa wody,panewki korbowodowe i pierścienie to 2000zł. przy rozkładaniu wyszło że a to klimatyzacja sie nie rozkręca bo nakrętki stoją. Chłodnica klimy lekko wygięta to tez nowa idzie to juz doleci z drugimi przewodami z 400zł. A to obudowa termostatu bo cos uszkodzona a to osłona jakas plastikowa.Nowe tatcze tył z klockami. W zaokragleniu same części 2700zł. Ja robie jeszcze amory i sprezyny nowe. To dodatkowo 1100zł.

Majster koszt ponad 2 tys zł ale nie znam dokładnej kwoty za wykonane wszystkie prace. Dopiero zaczynamy teraz ja składać. Były czyszczone tłoki z nagaru i myty blok.

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taką mam nadzieję. Silnik jak i autko naprawdę fajne. Będzie cieszyło juz po samym tym remoncie.

Mimo że lakier nie jest jak należy. Nie da sie zrobić na raz wszystkiego. Już ogrom kasy i tak poleciał.

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba bardzo przedlift, tylko, że ja mam 1.8 bez t i też będę w niego inwestował. Wspominasz o lakierze, Twój jeszcze jakoś wygląda u mnie jest gorzej, no ale wiadomo, po woli wszystko się zrobi.

Gratuluje nabytku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier w miarę ale ta maska z przodu inny odcień ma. I kilka plamek rdzy w miejscu spinek. Wypiaskuje to i zaprawki dam na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor juz poskładany praktycznie. Wsadzamy.

ae7280277476bc75med.jpg

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx. Autko juz śmiga. Wymieniłem jeszcze oba przeguby zewnętrzne.

Zrobione jak narazie ok 300 km. Po tysiaku zmiana oleju na docelowy. Motul 5W40.

Bedzie jeszcze jednak do wymiany sprzęgło gdyż na 5 biegu tak od 130 juz daje znać na obrotach. Oraz 2 tuleje na belce z tyłu. I to tyle. Miałem teraz zmienic przednie lampy na polift. Wzbraniałem sie przed tym ale po zabawie z pasowaniem przedliftowych zapadła dezyzja że jednolity klosz lepiej ustawię. Ale koszta sprzęgła plus wymiana sa wazniejsze.

Co do końcówek to sa chwilowo takie. Nie było czasu na zabawe z dokładaniem większych. Beda 2x fi 70.

Na foto wygląda jak nowa. Jednak realia sa inne. Buda po wypiaskowaniu plamek pod listwami drzwi i pod progami wnękowymi jest zdrowa. 

 

53110809_302094590453704_4733831233308459008_n.jpg

52938309_2403879229630425_4670824544112476160_n.jpg

52846851_1306180489535895_7379082667288952832_n.jpg

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z zalana podłoga od strony kierowcy. Może problem udało sie usunąć. Podstawa sterownika zasilikonowana. Uszczelka linki klapy zasilikonowana. Odpływ nad filtrem kabinowym poprawiony. 

Odpływ pod akumulatorem i pod serwem drożny. Moze juz nie będzie leciało.

088f601c9e0dd4f4med.jpg

Z grubsza podczyszczone i zalane epoksydem.

27e7a841099a08eamed.jpg

00e82c89fab8a24cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny przedlift. Silnik zrobiony, będzie służył kolejne długie lata. Dobre podejście, wszystko ładnie umyte, czyste, wymienione co trzeba, to mi się podoba. A z podszybiami w tych autach już tak jest. Trzeba pilnować i zaglądać co jakiś czas, bo inaczej powódź. Pozdrawiam  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx za kilka miłych słówek.

No na to wygląda. Wyschnie i poskładam. Na wiosnę można odkryć i obserwować. Jak będzie mokro to wywalic cała wykładzinę i lać na auto wodę.

Wnewriające usterki fabryki ale co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wozidełko, powolutku do celu :D powodzenia w modach i bezawaryjności :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...