Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zerwany klin na kole wału korbowego 1.8t anb


Mati99_a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość ze po zerwaniu klina przy bardzo niskiej prędkości obrotowej może spowodować kapitalny remont silnika.Mechanik twierdzi żeby szukać drugiego słupka,moim zdaniem ucierpiała tylko głowica i tu moje pytanie czy miał ktoś taka awarie i jak to u was wyglądało i jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Edytowane przez Mati99_a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem klin sam od siebie nie zerwał się..... Musiało mieć coś na to wpływ ( zatarta jakaś rolka itp) i musiało być mocne przyblokowanie, choć i tak nie chce mi się wierzyć, aby to urwało klin.

Było coś ostatnio "grzebane" przy silniku w tych okolicach?

A co się uszkodziło to nikt wróżbitą nie jest, można tylko spekulować, a co stało się realnie zobaczysz jak rozbierzesz.

Powodzenia w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu był robiony rozrząd a po za tym nic nie było grzebane.Widomo ze nikt nie jest wróżbita tylko zastanowiło mnie to dlaczego mechanik bez rozebrania wydał diagnozę ze trzeba wymienić silnik , z tego co udało mi się przeczytać w necie niemusi od razu taka awaria wiązać się z wymiana silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż to do kupy, a jak coś będzie nie tak to dopiero trzeba czapkę zrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mati99_a4 napisał:

W sierpniu był robiony rozrząd

No właśnie....tu upatrywałbym przyczyny choć to i tak przysłowiowa musztarda po obiedzie.

Po tej operacji nie było niepokojących odgłosów/dzwięków?

Robił to ktoś rzetelny?

Wiesz, to tylko sugestia, ale jak wspomniałem wcześniej klin nie uwala się ot tak, bo przecież to wszystko jest "na sztywno" po złożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozrząd robił rzetelny mechanik po wymiana nie było nic niepokojącego.Dla mnie tez jest to dziwne ze zerwało ten klin tak bez żadnych oznak poprost stanąłem na światłach i auto zgasło i tyle.W najbliższych dniach zostanie otworzony silnik i zobaczymy co się tam narobiło po cichu liczę na to ze będzie tylko góra do zrobienia ale co z tego wyniknie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...