Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8 ARG] Brak mocy, falowanie obrotów


skejcikk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Od jakiegoś czasu mam problem z Audiczką. Gdy odpalam samochód obroty falują przez 2-3sekundy (skaczą do 3k, spadają i po chwili się stabilizują). Dodatkowo zauważyłem, że samochód jak na swój silnik wgl nie ma mocy. Żeby go rozbujać na autostradzie w Niemczech do tych 160-180 potrzeba kilkudziesięciu sekund. Przy wyprzedzaniu ja mu but w podłogę a on się ledwo zbiera.
Przed wyjazdem do Holandii sprawdziłem go VAG-Comem i TEXĄ. Wyskoczył błąd sondy Lambda (wartość mieszanki zbyt bogata czy coś takiego). Jedyny błąd w całym aucie więc wymieniłem sondę na nową Boscha. Po wymianie nie pokazuje się już żaden błąd. Miałem nadzieję, że auto odzyska swoją moc ale nic z tego.
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
Audi A4 B5 Avant '99 silnik 1.8 benzyna ARG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio rozrząd był wymieniany? Sprawdzałeś czy przepływka dobra jest? Czasami jest po prostu zawalona syfem i pomimo że nie pokazuje błędu to nie działa jak powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Kiedy ostatnio rozrząd był wymieniany? Sprawdzałeś czy przepływka dobra jest? Czasami jest po prostu zawalona syfem i pomimo że nie pokazuje błędu to nie działa jak powinna.

Musiałbym zajrzeć do książki serwisowej. Ale na pewno dalej niż 20k temu, nie sprawdzałem przepływki. Można to sprawdzić "na podwórku? Czy trzeba gdzieś coś rozkręcać dalej?
 

 

Godzinę temu, przem8 napisał:

Logi podstawowe zrób, a nie takie gdybania...

Logi Vag-comem mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz ją wyciągnąć i zobaczyć jak wygląda. Jak brudna to przeczyścić, zobaczyć jak samochód pracuje z odłączoną wtyczką z przepływki. Jak tak samo to masz winowajcę.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik jak wygląda falowanie obrotów. Nie są to wartosci już skaczące do 3k ale jednak nie jest to jednostajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw na filmiku to przecież włączone jest ssanie jak odpaliłeś auto, tak ma być. Ssanie trwa do 2 minut a później obroty mają spaść na takie jakie powinny być.

A jak Ci falowało kilka razy do 3k rpm to początki przepustnicy prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...