Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie ;)

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

ja mam cos takiego w avancie jest ok, tylko mam zawias 1BA , ale na takiej konfiguracji mozna obnizyc do -30 , jezeli w sedanie nie ma roznic w nadkolu z tylu nie bedziesz mial problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie ;)

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

Nada sie :wink4: Nica nic nie bedzie tarlo, a opony raczej 225/45 lub 205/50

Panowie 9j et 35 wejdzie bez dystansu od wewnątrz do b5? Wiem że będzie na równi z błotnikiem ale przy naciągu da się jeździć :)

Na styki ale wejdzie przy waskiej oponie bedzie ok :wink4: Rant felgi bedzie nawet wystawac poza obrys :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie ;)

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

Nada sie :wink4: Nica nic nie bedzie tarlo, a opony raczej 225/45 lub 205/50

na 8J 225 to minimalny rozmiar zalecany :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie ;)

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

Nada sie :wink4: Nica nic nie bedzie tarlo, a opony raczej 225/45 lub 205/50

na 8J 225 to minimalny rozmiar zalecany :wink4:

albo 215, 8j- 208mm to przy 205 zostaje troche luzu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie jak potluczony 65letni wulkanizator 'Paaaaanie nie da radyyyy, za waska i Panu w zakrecie spadnie' :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie proszę o jak najszybszą pomoc gdyż mam do kupienia felgi za dobra cenę a nie wiem na sto pro czy będą pasowały do mojego auta (seryjne zawieszenie) a felgi 7Jx17H2 ET45 i opony 225/45/17

Z góry dziękuję za pomoc :notworthy::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :hi:

Podejdzie do B5 felga 17 cali 8j ET35 z oponką 225/45/17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z 18x8j et43, trzeba tam jakiś dystans ładować ?

przydałoby się

5 czy 10 mm ?

5 mm

Typ koła: Aluminiowych obręczy

Cali: 17

Szerokość opony: 225

Szerokość felgi: 7,5 J

Przekrój: 45

Offset (ET): 56

Indeks nośności: 94

Otwory: 5

Marka: Fulda

PCD: 112

będzie taki komplet? proszę o odpowiedź, ale kogoś kto ma pewność

bez dystansu min 10 mm nie wejdzie

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie ;)

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

z tyłu bez problemu, z przodu może przytrzeć

Panowie 9j et 35 wejdzie bez dystansu od wewnątrz do b5? Wiem że będzie na równi z błotnikiem ale przy naciągu da się jeździć :)

jeśli będą to 19" i zawieszenie gwintowane to może być problem z tyłu z wewnętrzną stroną, a z przodu znowy z zewnętrzną stroną

Na 9j 235/40 wrzuce narazie :)

a jaki wielkość koła :?:

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie ;)

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

Nada sie :wink4: Nica nic nie bedzie tarlo, a opony raczej 225/45 lub 205/50

na 8J 225 to minimalny rozmiar zalecany :wink4:

nie popadajmy w paranoje, na 215 czy 205 też da się normalnie jeździć przy 8J

Gadacie jak potluczony 65letni wulkanizator 'Paaaaanie nie da radyyyy, za waska i Panu w zakrecie spadnie' :decayed:

:good:[br]Dopisany: 19 Grudzień 2011, 18:51_________________________________________________

Witam Panowie proszę o jak najszybszą pomoc gdyż mam do kupienia felgi za dobra cenę a nie wiem na sto pro czy będą pasowały do mojego auta (seryjne zawieszenie) a felgi 7Jx17H2 ET45 i opony 225/45/17

Z góry dziękuję za pomoc :notworthy::hi:

bez problemu wejdzie, praktycznie to seryjne parametry kół

Cześć :hi:

Podejdzie do B5 felga 17 cali 8j ET35 z oponką 225/45/17 ?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: yamahayzfr13 18 Grudzień 2011, 17:52

Witam. Kolejny problem.. Pomóżcie panowie

Felga 18" 8J szeroka, ET35... do B5 w sedanie przy 1BE. Nada sie? czy bedzie tarło? Narazie opon nie mam ale myśle o 225/40

z tyłu bez problemu, z przodu może przytrzeć

kolego A-rek takie kólko moze z przodu przytrzec? o ile sie nie myle to ten zawias jest tylko -20, a z wczesniejszych postow wynika ze takie felgi podejda do obnizenia -30...

o co w tym chodzi?

o to ze 1BE jest poprostu mieksze niz jakis gwint -30 i o to kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego A-rek takie kólko moze z przodu przytrzec?

może przytrzeć w sytuacji kiedy z większą prędkością wiedziesz w dołek w ulicy i koło dobije do nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE MYŚLĘ, ŻE KTOŚ PORADZI :hi: :hi:

CZYTAŁEM JUŻ KILKA TEMATÓW, TAKŻE PROSIŁBYM O KONKRETNĄ ODP OSOBĘ KTÓRA SIĘ NA TYM ZNA. (oraz nie mądrzenie się osób 3, że to, że tamto :gwizdanie:)

SPRAWA JEST TAKA POSIADAM U SIEBIE W AVANCIE PRZÓD ORI ZAWIESZENIE Z TYŁU AMORKI WYMIENIŁEM NA KAYABY GAZOWE. KUPIŁEM FELGI 7Jx17H2 ET45 Z OPONAMI 225/45/17 I ZALEŻY MI, ABY AUTO NIE WYGLĄDAŁO JAK KOZA no no CHCIAŁBYM JE TROCHĘ OBNIŻYĆ.

CZY SPRĘŻYNY Producent: MTS technik Obniżenie: około 40mm BĘDĄ DOBRE I NIC NIE BĘDZIE TARŁO PODCZAS SKRĘCANIA LUB PRZY ZAŁADOWANYM BAGAŻNIKU, STUKAĆ NA DOŁKACH, ITP. :mysli:

JEŻELI KTOŚ POSIADA SWOJE AUTO Z TAKIMI SPRĘŻYNAMI, ORYGINALNYMI AMORTYZATORAMI I FELGĄ 17" PROSIŁBYM O LINK CHĘTNIE ZOBACZĘ JAK TO WYGLĄDA

POZDRAWIAM :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego A-rek takie kólko moze z przodu przytrzec?

może przytrzeć w sytuacji kiedy z większą prędkością wiedziesz w dołek w ulicy i koło dobije do nadkola

bo zastanawialem sie nad obnizeniem auta o jakies -30 max -40...

w takim razie jak rozwiazuje sie obnizanie zawieszki np. -60? (chociaz z taka gleba to mozna miske zostawic na naszych drogach) :)

trzeba ingerowac w blachy blotnikow, profilowanie itp.?

oczywiscie chodzi o 8"et35 225/40r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Panowie pytanko: pacjent: b5 avant, zawias: 1be, kupilem felgi 17" 8J et 48, z kapciami 225/45, felgi czekaja grzecznie na wiosne. Od jendego z forumowiczow (ma identyczne model felg, gumy o tych samych parametrach) dowiedzialem sie ze nie trzeba zadnego dystansu zeby felgi zalozyc i zeby jezdzilo bez obcierania, ale zastanawiam sie nad jedna rzecza... chcialbym zeby kola nie bylo schowane, jaki dystans polecacie do felgi 8"? ogolnie z tego co przeczytalem na forum rozumiem (badz nie :decayed:) ze dystans 13 na kolo zeby et doszlo do 35 i bylo rowno z nadolem, ale zastanawia mnie jak ma sie do tego szerokosc felgi, poradzcie cos :hi:

p.s gdyby ktos mial fotke jak et48 wyglada na b5, bede wdzieczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Panowie pytanko: pacjent: b5 avant, zawias: 1be, kupilem felgi 17" 8J et 48, z kapciami 225/45, felgi czekaja grzecznie na wiosne. Od jendego z forumowiczow (ma identyczne model felg, gumy o tych samych parametrach) dowiedzialem sie ze nie trzeba zadnego dystansu zeby felgi zalozyc i zeby jezdzilo bez obcierania, ale zastanawiam sie nad jedna rzecza... chcialbym zeby kola nie bylo schowane, jaki dystans polecacie do felgi 8"? ogolnie z tego co przeczytalem na forum rozumiem (badz nie :decayed:) ze dystans 13 na kolo zeby et doszlo do 35 i bylo rowno z nadolem, ale zastanawia mnie jak ma sie do tego szerokosc felgi, poradzcie cos :hi:

p.s gdyby ktos mial fotke jak et48 wyglada na b5, bede wdzieczny!

bardzo dobrze kombinujesz, bez dystansu koła wejdą ale będą schowane. ja bym ci proponował dystanse 10 mm (ew 10 mm na przód i max 15 na tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp :good: mam jeszcze jedno pytanie, czy jest jakas roznica wsrod tych dystansow (po za cena :decayed:)

1. http://moto.allegro.pl/dystanse-57-1-10mm-vw-audi-4x100-4x108-5x100-5x112-i1999853549.html

2. http://moto.allegro.pl/dystanse-kol-audi-seat-vw-skoda-10-mm-5x112-57-1-i1990768293.html

3. http://moto.allegro.pl/dystanse-10mm-audi-seat-vw-57-1-5x112-5x100-4x100-i1989045005.html

ktory wybrac?

na jakiejs aukcji dotyczacej dystansow spotkalem sie ze zdaniem "dystans dedykowany na przednia os", jest jakas roznica pomiedzy tylnia a przednia osia dla dystansow?

dzieki za pomoc i wskazowki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...