Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

mam mały problem..

na oku mam koło z Porsche 20" o 9 calach szerokości, koła mają wysokie ET, bo aż 60. Jak wiadomo w prosiakach mamy inny rozstaw śrub, dlatego muszę zastosować dystans zmieniający rozstaw.

adapter ma 15mm szerokości, tak więc ET zmniejszy się do 45. Zastanawiam się czy ma to prawo się zmieścić ? Wiadomo opona będzie bardzo wąska pewnie 215/30.

Ma ktoś dobrą wyobraźnie i byłby w stanie mi powiedzieć jak to by wyglądało ?

Rdzawek możesz sobie na to sam odpowiedzieć i to bardzo dokładnie, masz na aucie Bentley'e to porównaj ich parametry z Porsch'ami i pomierz ile masz na Bentley'ach miejsca do błotnika i do zwrotnicy/sprężyny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rdzawek możesz sobie na to sam odpowiedzieć i to bardzo dokładnie, masz na aucie Bentley'e to porównaj ich parametry z Porsch'ami i pomierz ile masz na Bentley'ach miejsca do błotnika i do zwrotnicy/sprężyny :wink4:

Masz świętą rację, tylko akurat z bentów mam zdjęte opony.. Wiem że przy 19 calach ET45 nie robi najmniejszego problemu, nie wiem tylko, czy przy 20, nie będzie już stykało tam gdzieś z wahaczami, no ale tak jak radzisz chyba będę musiał wszystko pomierzyć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym ci odpowiedzieć ale przy takich kołach liczy się już na milimetry więc mógłbym cię wprowadzić w błąd, a tego nie chce :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbym ci odpowiedzieć ale przy takich kołach liczy się już na milimetry więc mógłbym cię wprowadzić w błąd, a tego nie chce :no:

ze spokojem :good: :good: nic na siłę :) wiedziałem że będę musiał to raczej przymierzyć,

zapytać się przecież można zawsze, na szczęście to nic nie kosztuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, Witam.

Chciałbym Was zapytac, czy ktos z Was zna te felgi 16" (obrazek ponizej) - zalezy mi na informacji, jakie maja ET i jaka szerokosc.

(Wlasciciel ktory chce mi je sprzedac, nie podal mi tej informacji)

Obecnie mam fele 17" 7,5Jx17H2 - ET 45 .

I chcialbym wiedziec czy te na zdjeciu beda dobre z oponami 205/60/16

Jesli ktos ma te fele , dzieki z gory za informacje jakie maja ET i jaka szerokosc. i czy beda dobre. Wolalbym zeby auto nie stalo weziej.

img0767z.jpg

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzedniej zimy miałem właśnie stalówki z et45 i były dość mocno schowane, et37 będzie :good:

Czyli takie zestawienie będzie dobre bo chcę takie same założyć 6" ET37? Pytam ponieważ początkowo rozumiałem, że czym mniejsze ET tym felga głębiej wejdzie i obawiałem się, że może obcierać. Czyli jest akurat na odwrót niż rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie zestawienie będzie dobre bo chcę takie same założyć 6" ET37? Pytam ponieważ początkowo rozumiałem, że czym mniejsze ET tym felga głębiej wejdzie i obawiałem się, że może obcierać. Czyli jest akurat na odwrót niż rozumuję?

Tak, jest na odwrót. Mniejsze ET to felga bardziej wysunięta na zewnątrz.

Felga którą proponujesz będzie pasowała bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam teraz fabryczne 16stki i mają ET45, po przeczytaniu sporej części tego wątku wydaje mi się , że takie: 15" 5x112 ET 37 będą pasowały. Są to stalowe felgi wyjęte z Paska 2005 B5 FL ostatni rocznik.

Ponieważ wątek niedługo wyjdzie z internetu (bo taki jest długi) nie zdołałem przeczytać wszystkiego i mam czelność zapytać czy mam rację???

Producent podaje 45 dla wszystkich rozmiarów.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz fabryczne 16stki i mają ET45, po przeczytaniu sporej części tego wątku wydaje mi się , że takie: 15" 5x112 ET 37 będą pasowały.

do dokładnego oblicznia potrzebna jest jeszcze szerokosc felgi.

Ale na 99,9% masz racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ET 47 felga 15 z golfa 5 i opona 195/65 wejda bez problemów do a4 b6? auto jest 1.9tdi seria. mysle ze wejda hm? prosze o szybka odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE czy ten rozmiar felgi 7Jx17H2.ET43 bedzie git czy za bardzo sie schowa w nadkole przy oponce 215/45/17 ?Prosze o szybka odp..pozdro tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ET 47 felga 15 z golfa 5 i opona 195/65 wejda bez problemów do a4 b6? auto jest 1.9tdi seria. mysle ze wejda hm? prosze o szybka odp :)

trochę za duże ET i może ci ocierać o zwrotnice/sprężyne, do B6 powinno być ET 33 góra 37

PYTANIE czy ten rozmiar felgi 7Jx17H2.ET43 bedzie git czy za bardzo sie schowa w nadkole przy oponce 215/45/17 ?Prosze o szybka odp..pozdro tomek

będzie ok ale jak ci to będzie przeszkadzać to dołożysz sobie dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ET 47 felga 15 z golfa 5 i opona 195/65 wejda bez problemów do a4 b6? auto jest 1.9tdi seria. mysle ze wejda hm? prosze o szybka odp :)

trochę za duże ET i może ci ocierać o zwrotnice/sprężyne, do B6 powinno być ET 33 góra 37

dokładnie , gdybys miał możliwość założenia koła to byłoby git , bo w tym wypadku moze być problem +/-2-3mm w kazda strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga 8" ET35 opona 225/40r18

o ile mozna obnizyc zawias do takiej konfiguracji zeby nic nie tarlo nie wyrwalo blotnikow ;) ,zeby bylo wszytsko ok?

autko b5 avant 99'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga 8" ET35 opona 225/40r18

o ile mozna obnizyc zawias do takiej konfiguracji zeby nic nie tarlo nie wyrwalo blotnikow ;) ,zeby bylo wszytsko ok?

autko b5 avant 99'

jak podegniesz nadkola to duzo mozna zejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga 8" ET35 opona 225/40r18

o ile mozna obnizyc zawias do takiej konfiguracji zeby nic nie tarlo nie wyrwalo blotnikow ;) ,zeby bylo wszytsko ok?

autko b5 avant 99'

jak podegniesz nadkola to duzo mozna zejść

a jak nie podegne? chodzi o to zeby nic nie podginac i nie kombinowac...

pozatym nie chce mega za***iście obnizac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie podegne? chodzi o to zeby nic nie podginac i nie kombinowac...

pozatym nie chce mega za***iście obnizac :)

przód bedzie haczył oponą o nadkole , nie wiem ile mozna zejsc zeby było bezpiecznie , tego sie nie da taobliczyc , bo wjedziesz jednym kołem w dziure to drugie bedzie darło opone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...