Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Planuje zakupić felgi 18" ze zdjęcia. Występują one w 2 szerokościach: 7,5" et56 i 8" et43. W obu przypadkach wolałbym założyć opony 225/40. Z moich obliczeń :) wynika że 7,5" będą bardziej schowane a 8" będą bardziej zbliżone do krawędzi nadkola. Moje obawy to czy 8" nie będą tarły o krawędź nadkola a 7,5" nie będą haczyły o coś z drugiej strony?? np. tylny górny wahacz w quattro (znajduje się coś blisko krawędzi opony :>) Jakie maksymalnie szerokie opony mogę założyć żeby w tych 2 przypadkach nie było niespodzianek?

http://www.myturbodiesel.com/1000q/wheels/18-oem-audi-wheels-5x112.htm

tapered 5 spoke - 3 pozycja

18%20flared.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie felgi powinny siedzieć identycznie jak weźmiesz pod uwagę ich et do szerokości :wink4: oponka 225/40 to dobry rozmiar dla 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie felgi powinny siedzieć identycznie jak weźmiesz pod uwagę ich et do szerokości :wink4:

nie bardzo ma się to do rzeczywistości..... :gwizdanie:

felga 7,5J będzie o 7 mm bardziej schowana niż 8J, a znowu felga 8J będzie o 19 mm bardziej wystawać na zewnątrz niż 7,5J.

ja polecam ci felge 8J z ET 43 bo nie będziesz musiał dokładać dystansów i nic ci nie będzie obcierać (ew dorzucisz sobie dystans 5 mm by koła ładniej wyglądały w nadkolach, taki dystans montujesz bez zmiany śrub). do tego opona 225/40 i masz komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem felgi 17" 7,5 et 35 sa na oponkach 225/45 .Musze 2 wymienic na przod bo juz slabe ,na tyl zostawiam 225 .Doradzcie panowie jaka szerokosc opon dac na przod aby nie obcieralo i auto jechalo (patrz silnik ) profil raczej 45. Musze tylko pierscienie kupic piasta 57.1 felga 65.1. Rozmiar piasty w audi 57.1? Prosze mnie poprawic jak cos zle pisze z ta piasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy do audi a4 b6 avant beda pasowac felgi 17' Felgi 7,5 J * 17H2 odsadzenie ET 56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie do german stylowców itp... , zakupiłem sobie felgi przód 17x8,5 et35 a tył 17x9,5 et30. I teraz pytanie czy podejdą bez ingerencji w nadkola i ewentualnie jakie opony proponujecie żeby był "odpowiedni" naciąg na feldze. Myślałem nad 205/40 na przód i 215/40 na tył. Do tego zamierzam dorzucić gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedź,

Jeśli chodzi o opony 245/40 do tych felg to jak wyglada sprawa??

Będzie cos tarło??

245/40 to trochę za szeroko dla tych felg jak również dla twojego samochodu, a jeśli już chcesz 245 to w profilu 35 żeby obwód koła był zgodny z serią

Witam kupilem felgi 17" 7,5 et 35 sa na oponkach 225/45 .Musze 2 wymienic na przod bo juz slabe ,na tyl zostawiam 225 .Doradzcie panowie jaka szerokosc opon dac na przod aby nie obcieralo i auto jechalo (patrz silnik ) profil raczej 45. Musze tylko pierscienie kupic piasta 57.1 felga 65.1. Rozmiar piasty w audi 57.1? Prosze mnie poprawic jak cos zle pisze z ta piasta

kup sobie 215/45 jeśli chcesz mieć trochę węższe na przodzie

Witam. Pytanie do german stylowców itp... , zakupiłem sobie felgi przód 17x8,5 et35 a tył 17x9,5 et30. I teraz pytanie czy podejdą bez ingerencji w nadkola i ewentualnie jakie opony proponujecie żeby był "odpowiedni" naciąg na feldze. Myślałem nad 205/40 na przód i 215/40 na tył. Do tego zamierzam dorzucić gwint.

co do opon to dobre rozmiary. w nadkola nie musisz ingerować jeśli nie przeszkadza ci to że koła będą wystawać poza obrys samochodu i jeśli już założysz gwint i go dośc opuścisz to czasami będzie ci tarło o nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilny temat czy fele 8Jx17H2 ET39 będą dobre jesli chodzi- czy beda pasowac do a4 b6???? i np jak bym kapcia włożył 245-45-17??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilny temat czy fele 8Jx17H2 ET39 będą dobre jesli chodzi- czy beda pasowac do a4 b6???? i np jak bym kapcia włożył 245-45-17??

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje felg do swojej A4 B6 AWX.

W rachubę wchodzą 17 cali et 45 7.5 szeroka oraz 18" 8" szeroka et 35.

Jakie dobrać ET żeby nic nie tarło o zawias i ranty błotników? Ew. jakie maksymalne et podejdzie do b6 na seryjnym zawiasie w rozmiarach 17 i 18 cali?

Chętnie przygarnę takie 18 tylko nie chcę problemów podczas użytkowania Pozdrawiam

http://moto.allegro.pl/alufelgi-wzor-rs6-18-5x112-vw-passat-i-inne-i2154329019.html

http://moto.allegro.pl/felgi-17-z-oponami-audi-a4-a6-5x112-super-cena-i2160175222.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam felgi 17'' i Et 45 bedą dobre do mojego :mysli:

będą ale warto dopisać szerokość felg bo to też bardzo ważne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam felgi 17'' i Et 45 bedą dobre do mojego :mysli:

będą ale warto dopisać szerokość felg bo to też bardzo ważne :cool1:

To jest rozmiar

17x71/2JJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje felg do swojej A4 B6 AWX.

W rachubę wchodzą 17 cali et 45 7.5 szeroka oraz 18" 8" szeroka et 35.

18 8 i et 35 i opona 225/40 wchodzi bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 18" 8" szerokości i ET 35 Wejdzie do mojej b6 bez tarcia i wystawania za pojazd?

http://moto.allegro.pl/alufelgi-wzor-rs6-18-5x112-vw-passat-i-inne-i2154329019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...