Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na 99% będzie obcierać, z tego co wiem to przy ET35 jest na równo z błotnikiem także ET28 to już trochę mało, a opona jaka szeroka 225?

Tak 225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 17/7,5" z et 45 do B5 podejdzie bez dystansu? opony 225/50 jeszcze na sezon wystarczą więc nie palę się kupować innych. Samochód delikatnie, -30mm niżej (mam dystanse 20mm w piwnicy ale to chyba niestety nie podejdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga 17/7,5" z et 45 do B5 podejdzie bez dystansu? opony 225/50 jeszcze na sezon wystarczą więc nie palę się kupować innych. Samochód delikatnie, -30mm niżej (mam dystanse 20mm w piwnicy ale to chyba niestety nie podejdzie)

podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się pytał to opona (zużyta w połowie ;)) 235/45 R17 na feldze 7,5J ET 45 na tylnej osi ociera wewnętrznym rantem o wahacz w B5 Q przy zawiasie 1BA. Dystans 5mm załatwił problem, miałem brać 10mm ale wtedy chyba opona wystawałaby z nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się pytał to opona (zużyta w połowie ;)) 235/45 R17 na feldze 7,5J ET 45 na tylnej osi ociera wewnętrznym rantem o wahacz w B5 Q przy zawiasie 1BA. Dystans 5mm załatwił problem, miałem brać 10mm ale wtedy chyba opona wystawałaby z nadkola.

nie dziwne że obcierało skoro ET felgi jest jak oryginalnej czyli 6J, a tu masz 7,5 i to z zaszeroką oponą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zakupiłem do mojej A4 B7 S-line na wiosnę zestaw: nowe felgi S5 8x18", ET38, 5x112 + nowe opony Continental ContiSport Contact 3 (235/40/18). Mogę się obawiać jakiegoś przycierania lub, że ten zestaw mi się nie zmieści i będę musiał się pakować jeszcze w dystanse? Dzięki za info z góry. Byłbym spokojniejszy do wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zakupiłeś, a teraz pytasz czy będzie wszystko ok?:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pytałeś i dostałeś odp., myślisz że te 3 mm zrobi jakąś różnice ?:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się pytał to opona (zużyta w połowie ;)) 235/45 R17 na feldze 7,5J ET 45 na tylnej osi ociera wewnętrznym rantem o wahacz w B5 Q przy zawiasie 1BA. Dystans 5mm załatwił problem, miałem brać 10mm ale wtedy chyba opona wystawałaby z nadkola.

ale jak mam belke to te felgi będa dobre ? z przodu nic nie będzie tarło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zapewne moje pytanie było już poruszane w tym wątku setki razy, ale chciałbym mieć 100% pewność przed zakupem. Planuje kupić felgi 18" do mojej B7 o szerokości 8". Opony planuję założyć 225/40 R18. Moje pytanie dotyczy ET. Mam na oku felgi z ET 35 i 38 i chciałem zapytać, czy nic nie będzie obcierać z przodu i z tyłu, podczas skręcania i uginania się zawieszenia? Auto jest na seryjnym zawieszeniu

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanko dotyczące dystansów.. mam w autku a b6 felgi 7,5 cala et 35, opona 225, wsadziłem dystanse 20mm i no nie za ciekawie...wystaja felgi i opony poza obrys auta.. wiec pytanie czy istnieja dystanse powiedzmy 10mm z centrowaniem?? jakos nie ufam dystansom bez centrowania po przykreceniu których koło wisi praktycznie na szpilkach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerabiałem ten temat w moim starym aucie, niestety przy audi juz mam lekkie braki, w związku z tym chciałbym zapytać Was, może komuś temat nie jest obcy.

Mam A4 B6 na zawiasie ori s-line ( to jest chyba ok 20mm niżej niż na serii). Chcę na lato dać taki zestaw:

18" 8-8.5J ET 43 205, lub 215/45/18, nie powinno obcierać raczej napewno, ale czy mogę ET jeszcze zbić do powiedzmy 30-35?

Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanko dotyczące dystansów.. mam w autku a b6 felgi 7,5 cala et 35, opona 225, wsadziłem dystanse 20mm i no nie za ciekawie...wystaja felgi i opony poza obrys auta.. wiec pytanie czy istnieja dystanse powiedzmy 10mm z centrowaniem?? jakos nie ufam dystansom bez centrowania po przykreceniu których koło wisi praktycznie na szpilkach..

dystanse 10 mm z centrowaniem są ale tylko wtedy gdy otwór w feldze jest dużo większy od średnicy piasty samochodu, jeśli otwór i w feldze i na piaście jest ten sam to nie da się zrobić dystansów 10 mm z centrowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...