Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Audi A4 B7 kombi.

Oryginalne felgi mam 16" 7J ET42 + oponki zimowe 205/55 R16 i wsio pasi.

W ubiegłym roku miałem letnie oponki 225/45 R17 na feldze 17" 7J ET40 - było dobrze, ale i tak trochę felgę porysowałem, mimo iż opona ma specjalny pas GY Excellence.... i wcale nie wyglądały jak balony, wręcz idealnie jak dla mnie.

W tym roku chcę założyć na te same felgi 17" 7J ET40 , ale oponki 235/45 R17. Pytanie czy nie będzie nic obcierać??

dopiero co tłumaczyłem że na 7,5J nie powinno zakładać się 235, a ty chcesz je założyć na 7J

:facepalm:

Wiem, wiem. Teraz jeździłem na 7J i opony 225 i też tego nie powinno być, ale mnie to odpowiada i wciąż mieści się w granicach normy.

W tym przypadku tylko chciałbym się dowiedzieć czy opony 235/45 R17 na feldze 7J17 i ET40 nie będą obcierać :)

Czyżby nikt nie wiedział ?

Dziekuje wszsytkim za pomoc. Opony zakupilem, zalozylem, wygladaja dobrze, nic nie obciera.

Podsumowywujac: felga 7J17 ET 40 + opony 235/45 R17 wszystko dziala w Audi A4 B7 kombi, zawiecha 1BA. Opony miekkie z dobrym rantem chroniacym felge przed otarciami. Opony GY F1 Asymmetric 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

felga 7.5 et 40 zawias -30 bedzie ok czy bedzie tarło? wyrowna sie kolo z rantem błotnika czy bedzie duzo schwoane? czy moze lepsza bedzie taka same felga z et 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki powinien byc dystans w S4 B6, zakładając felgę ET48 r18 8j, zeby wyglądała jak ET35 R18 8j? Opony 235/40 r18. Macie moze jakis link do fotki z et48 bez dystansów na s4? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki powinien byc dystans w S4 B6, zakładając felgę ET48 r18 8j, zeby wyglądała jak ET35 R18 8j? Opony 235/40 r18. Macie moze jakis link do fotki z et48 bez dystansów na s4? dzieki

matematyka z 2 klasy podstawówki się kłania: 48-35=13 czyli potrzebujesz dystans 13 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki powinien byc dystans w S4 B6, zakładając felgę ET48 r18 8j, zeby wyglądała jak ET35 R18 8j? Opony 235/40 r18. Macie moze jakis link do fotki z et48 bez dystansów na s4? dzieki

matematyka z 2 klasy podstawówki się kłania: 48-35=13 czyli potrzebujesz dystans 13 mm

Nooo.... odejmowanie to już wyższa matematyka i nie kazdy potrafi. Jeszcze trzeba wiedziec ze ET, to wartosci w mm... bardzo miło. Tak czy siak, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy do A4 B5 Avant podejdą bez dystansów koła 17"x8" et 48 od A8 , z oponami 205/50R17 bez żadnych obcierek?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy do A4 B5 Avant podejdą bez dystansów koła 17"x8" et 48 od A8 , z oponami 205/50R17 bez żadnych obcierek?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

niestety będzie ciężko ale może na milimetry (2-3) się zmieścisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy takie fele podejdą do B6, 8JX17H2 ET 35, otwór centrujący 72,5MM??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy 17" 225/45 i felgi 17" wzor RS6 7.5 ET38 beda pasowac do A4 b7 2.0 TFSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy takie felgi podejda do a4 b8 , bo sprzedajacy twierdzi, że maja niewłaściwe et dla tego modelu.

http://aukcjewp.wp.pl/oryginal-audi-a5-s5-a8-18-cali-raty-i2234837776.html

http://aukcjewp.wp.pl/oryginal-audi-a4-a6-a8-18-cali-raty-i2199777226.html

to w opisie sprzedający ma że to do modelu B8, a jednak twierdzi że nie podejdą do tego auta:facepalm:

Witam

Czy takie fele podejdą do B6, 8JX17H2 ET 35, otwór centrujący 72,5MM??

Pozdrawiam

tak podejdą ale zaopatrz się w pierścienie centrujące

Witam,

czy 17" 225/45 i felgi 17" wzor RS6 7.5 ET38 beda pasowac do A4 b7 2.0 TFSI?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem dzisiaj na próbę dystans 15mm do moich felg 17" 7,5 et 45 opony 225/45 na przód i idealnie leżą, pytanie jaki dystans w takim bądź razie wrzucić na tył by uzyskać podobny efekt? tzn. by opona szła równo z krawędzią nadkola, myślałem nad 25mm, ale chciałbym mieć pewność, dlatego pytanie czy ktoś ma autko na takich parametrach ??? do tego sprężyny eibach - 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem mam taka sama konfiguracje jak u ciebie, tj 225/45 7,5 cala z tym ze et mam 35 tez gleba 30mm i włożyłem na tył dystans 20mm czyli et zrobiło się 15 i jest porażka, wystaje poza obrys auta około 5 - 10mm, wiec optymalnym bedzie dla ciebie dystans 20 mm na tył, bo zrobi ci Et 25 czyli 10mm szerzej niż u mnie, też tym tak chciał ale dystansów 10mm to niestety z centrowaniem nie dostane..

nawiasem mowiac zamieniłbym bardzo chetnie dystanse 20mm na jakies mniejsze tj 12-15mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem mam taka sama konfiguracje jak u ciebie, tj 225/45 7,5 cala z tym ze et mam 35 tez gleba 30mm i włożyłem na tył dystans 20mm czyli et zrobiło się 15 i jest porażka, wystaje poza obrys auta około 5 - 10mm, wiec optymalnym bedzie dla ciebie dystans 20 mm na tył, bo zrobi ci Et 25 czyli 10mm szerzej niż u mnie, też tym tak chciał ale dystansów 10mm to niestety z centrowaniem nie dostane..

nawiasem mowiac zamieniłbym bardzo chetnie dystanse 20mm na jakies mniejsze tj 12-15mm

wydaje mi się że 15mm wejdzie i będziesz miał równo z krawędzią błotnika, ja chyba zaryzykuję ten 25mm, praktycznie większość tras robię sam bądź w dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak chcesz, zebys nie zalował, kurcze zapomnialem fotke strzelic jak wyglada z et 35 i dystansem 20mm ale jest porazka, nie do jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak chcesz, zebys nie zalował, kurcze zapomnialem fotke strzelic jak wyglada z et 35 i dystansem 20mm ale jest porazka, nie do jazdy..

wiesz chodzi mi o to by zarówno przednia jak i tylna felga szły równo, a przednia z natury bardziej wystaje niż tylna i raczej więcej niż o 5mm, dlatego boję się że te 20mm z tyłu będzie za mało.

---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

jak możesz strzel fotę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie mieć wyorane nadkola to możecie kombinować z dystansem 20mm, optymalny będzie 17mm, wtedy ET jest 28 i myślę że jest to max co do tej felgi i opony można założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...