Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem i wtym cały urok! [br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:47_________________________________________________ale nie średnica opony jest większa tylko szerokość kapcia[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:48_________________________________________________Tak jak to jest np. w porsze 911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem i wtym cały urok! [br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:47_________________________________________________ale nie średnica opony jest większa tylko szerokość kapcia[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:48_________________________________________________Tak jak to jest np. w porsze 911

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wtym cały urok! [br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:47_________________________________________________ale nie średnica opony jest większa tylko szerokość kapcia[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:48_________________________________________________Tak jak to jest np. w porsze 911

Średnice też masz większą o 1,5 cm są kalkulatory którymi łatwo to przeliczyć, możesz mieć problemy z esp np przy takim zestawie, lepiej załóż przód i tył taki sam. Żeby licznik nie przekłamywał to najlepiej 225/40 przy tej średnicy felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i wtym cały urok! [br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:47_________________________________________________ale nie średnica opony jest większa tylko szerokość kapcia[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 19:48_________________________________________________Tak jak to jest np. w porsze 911

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

czasami mozna sie niezle posmiac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz mi jak może się różnić średnica koła 225/40 R18 od 245/40 R18 bo ja tego nie kumam felgi 18" są takie same! i wysokości opon 40 są też takie same! Więc jak to możliwe że średnica jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz mi jak może się różnić średnica koła 225/40 R18 od 245/40 R18 bo ja tego nie kumam felgi 18" są takie same! i wysokości opon 40 są też takie same! Więc jak to możliwe że średnica jest inna?

kolego juz ci tlumacze :wink4:

profil 40 to nie wielkosc w centymetrach tylko wielkosc w procentach i berze sie ja z szerokosci opony :cool1: tak wiec 40% z 245 wynosi wiecej niz 40% z 225 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle tłumaczysz bo przed założeniem kół leżały jedne koło na drugim i wszystki mam równe![br]Dopisany: 14 Październik 2010, 22:09_________________________________________________Co do ESP wszystko jest OK a już miałem taką sytuację gdzie zadziałało - jeżdżę ostro![br]Dopisany: 14 Październik 2010, 22:10_________________________________________________Przekłamania licznika też nie mam bo w mojej navi oryginalnej jak i w drugiej TomTom jest ta sama prętkość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle tłumaczysz bo przed założeniem kół leżały jedne koło na drugim i wszystki mam równe!

zalozymy sie o Finlandie ze dobrze tlumacze :cool1:

:decayed:

wiesz nie lubie sie przechwalac ale poprostu musze zabierac glos jesli ktos nie pisze prawdy (zle doradza) w tych sprawach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie chcę się mądrzyć! Jak ktoś nie chce takich kółek niech nie montuje! Ja tylko chciałem powiedzieć że ET 35 przy 245/40 R18 spokojnie się mieści w A4 B6[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 22:15_________________________________________________a przeglądając Twoje posty nie widzę rad tylko same krytyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz mi jak może się różnić średnica koła 225/40 R18 od 245/40 R18 bo ja tego nie kumam felgi 18" są takie same! i wysokości opon 40 są też takie same! Więc jak to możliwe że średnica jest inna?

doucz się a później pisz, A-rek dobrze Ci mówi, profil nie jest podawany w Centymetrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeglądając Twoje posty nie widzę rad tylko same krytyki

juz przejrzales 681 postow :blink:

A kto mówi o centymetrach?

to prosze wytlumacz mi co te wymiary oznaczaja i ile w rzeczywistosci wynacza:

245 -......

40 -........

18 -........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz mi jak może się różnić średnica koła 225/40 R18 od 245/40 R18 bo ja tego nie kumam felgi 18" są takie same! i wysokości opon 40 są też takie same! Więc jak to możliwe że średnica jest inna?

sam sobie sprawdź :decayed:

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

albo

http://www.rimsntires.com/rt_specs.jsp

a później grzecznie przyznaj kolegom racje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolkov w końcu jakiś sensowny link! Przeczytałem i teraz wiem że nie miałem racji! Jutro sprawdzę jeszcze czy faktycznie jest jakieś przekłamanie licznika. Pojedziemy na dwa auta autostradą dla sprawdzenia. Jeżeli się potwierdzi zamienie przednie laczki na takie jak tylne czyli na 245/40[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 00:11_________________________________________________frugodh Co do lambo doors to muszę ci powiedzieć, że jeszcze ich nie mam ale b. mi się podobają!

Np. w takiej A4 cabrio:

tOvkA.jpg

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 00:21_________________________________________________Ale tematem jest znaczenie ET felgi więc nadal twierdze że w A4 B6 ET35 przy szerokości 8j i 18" jest najodpowiedniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nadal twierdze że w A4 B6 ET35 przy szerokości 8j i 18" jest najodpowiedniejsze

Ameryki nie odkryłeś , o tym wiadomo od pierwszego wypustu B6 czyli 2001r. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekłamania licznika też nie mam bo w mojej navi oryginalnej jak i w drugiej TomTom jest ta sama prętkość!

Jutro sprawdzę jeszcze czy faktycznie jest jakieś przekłamanie licznika. Pojedziemy na dwa auta autostradą dla sprawdzenia.

Ale co ma prędkość z prędkościomierza do rzeczy ? Tu chodzi o prędkość każdego koła z osobna, która jest przeliczana na potrzeby działania ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...