Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Znaczenie ET Felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja po wymianie kół z 15" na 18" zmieniłem VAG-em ustawienia i myśle że ESP dlatego działa poprawnie.

Zrobiłem tak:

1. Weszłem na kanał 37 (Navigation) , przycisnołem ADAPTATION/ADAPTACJA i w kanale 01 ustawiłem swój rozmiar kół ,

tabela z kodami i rozmiarami poniżej.

1790 - 145/80 R14 (Sommerreifen)

1815 - 165/65 R15 (Sommerreifen)

1803 - 175/60 R15 (Sommerreifen)

1806 - 185/50 R16 (Sommerreifen)

1935 - 195/65 R15 (Sommerreifen)

1910 - 205/60 R15 (Sommerreifen)

1930 - 205/55 R16 (Sommerreifen)

1818 - 205/40 ZR17 (Sommerreifen)

1960 - 215/55 R16 (Sommerreifen)

2060 - 225/60 R16 (Sommerreifen)

1930 - 225/45 R17 (Sommerreifen)

2074 - 225/55 R17 (Sommerreifen)

1943 - 225/40 ZR18 (Sommerreifen)

1960 - 235/50 R16 (Sommerreifen)

1964 - 235/45 R17 (Sommerreifen)

1967 - 235/40 ZR18 (Sommerreifen)

2065 - 245/45 R18 (Sommerreifen)

2065 - 245/45 ZR18 (Sommerreifen)

1940 - 255/40 R17 (Sommerreifen)

1937 - 255/35 R18 (Sommerreifen)

1937 - 255/35 ZR18 (Sommerreifen)

2016 - 255/40 ZR18 (Sommerreifen)

2016 - 255/35 ZR19 (Sommerreifen)

2092 - 255/35 ZR20 (Sommerreifen)

1775 - 155/65 R15 (Winterreifen)

1895 - 185/65 R15 (Winterreifen)

1935 - 195/65 R15 (Winterreifen)

1930 - 205/55 R16 (Winterreifen)

1960 - 215/55 R16 (Winterreifen)

2092 - 215/65 R16 (Winterreifen)

2060 - 225/60 R16 (Winterreifen)

1930 - 225/45 R17 (Winterreifen)

2070 - 225/55 R17 (Winterreifen)

1940 - 225/40 R18 (Winterreifen)

2010 - 225/45 R18 (Winterreifen)

2040 - 235/45 R18 (Winterreifen)

2114 - 235/50 R18 (Winterreifenn)

1940 - 255/40 R17 (Winterreifen)

2. Teraz weszłem na kanał 02 i tutaj ustawiłem jak Navi komunikuje się z autem w celu pozycjonowania GPS , są tam dwie opcje:

a) po GALI - kod 08 ( w moim przypadku wpisałem ten kod )

B) po ABS - kod 45

Po tym kodowaniu prętkość navi wskazuje właściwie i pozycja jest w 100% właściwa - porównywałem to z inną navi Tom-Toma

Nie jestem tego pewien ale myśle że ESP też się dostosowało poprzez zakodowanie właściwego rozmiaru kół[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 08:37_________________________________________________Dlatego że nie ma innej możliwości zakodowania rozmiaru kół Vag-em

  • Odpowiedzi 3,7 tys.
  • Wyświetleń 511,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

A co ma NAVI do kontroli prędkości przez ESP ?

Poza tym nie musisz wpisywać rozmiaru kół w NAVI - samo się dostosuje.

Opublikowano

Weszłem przycisnołem

prętkość

OT

Waldek popraw to bo normalnie nie moge na to patrzeć :wallbash:

Opublikowano

Myśle że ESP też musi wiedzieć jakie koła są na aucie a innej mośliwości wpisania tych danych nie znalazłem tylko poprzez kodowanie Navi[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 08:48_________________________________________________Sorki za błędy ortograficzne poprawie się[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 08:50_________________________________________________To dlatego że nie chodziłem do polskich szkół. Jestem samoukiem ale cały czas ćwicze!

Opublikowano

Myśle że ESP też musi wiedzieć jakie koła są na aucie a innej mośliwości wpisania tych danych nie znalazłem tylko poprzez kodowanie Navi

Jeszcze raz pytam - co ma NAVI do ESP ? Czytałeś to forum ? Przecież prędkość koła nie jest mierzona na podstawie jego wielkości i to jeszcze wpisanej w NAVI, ale na podstawie danych odczytywanych z czujnika ABS.

Opublikowano

mamy tutaj zupelnie 3 niezalezne pomiary predkosci:

1. predkosc kol mierzona na potrzeby ABS. ESP indywidualnie dla kazdego kola, licza sie wartosci wzgledne tzn wazna jest roznica pomiedzy predkosciami kol w funkcji pozycji kierownicy.

2. predkosc pojazdu mierzona czujnikiem znajdujacym sie w skrzyni biegow - mierzy predkosc obrotowa walu napedowego lewego kola, i jej wartosc obrotowa jest bezwgledna, natomiast predkosc wskazywana przez predkosciomierz jest wzgledna i zalezy od srednicy kol na zasadzie (obroty walu napedowego x srednica kola) / czas

3. predkosc navi odczytywana na podstawie czujnika predkosci ale przeliczana niezaleznie przez nawi na podstawie wpisu srednicy w kanale 001 adaptacji kanal 002 wpisujesz 033 - a3 lub 034 dla a4.

co najwazniejsze sygnal predkosci jest pobierany i wykrozystywany tylko w momentach zaniku sygnalu gps.[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 10:02_________________________________________________

Sorki za błędy ortograficzne poprawie się[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 08:50_________________________________________________To dlatego że nie chodziłem do polskich szkół. Jestem samoukiem ale cały czas ćwicze!

:good: :good: :good:

[br]Dopisany: 15 Październik 2010, 10:06_________________________________________________

Myśle że ESP też musi wiedzieć jakie koła są na aucie a innej mośliwości wpisania tych danych nie znalazłem tylko poprzez kodowanie Navi

dla esp nie jest istotna predkosc jako wartosc a wiec i nieistotna srednica, wazna jest roznica predkosci obrotowej pomiedzy kolami danej osi, oczywiscie w odniesieniu do kąta skretu kierownicy.

Opublikowano

Myślę że Musashi wszystko profesjonalnie wyjaśnił więc chyba nie ma już co dalej dyskutować na ten temat :) Czyli wniosek taki że na tylnej osi może być inny rozmiar opon? Dobrze rozumiem?

Opublikowano

Ja mam inny rozmiar kół i ESP działa dobrze. Gdyby różne szerokości opon na przodzie i tyle miały jakiś wpływ na działanie ESP, to powinna kontrolka się włączać i wyłączać podczas jazdy. A tak nie jest. Wszystko działa tak jak było przed wymianą kół.

Opublikowano

no dobra to i ja się przy okazji przyznam że mam na przodzie 215/35 a na tyle 265/30 :decayed:

jakie by zachowanie przy takim czymś było esp?

dodam że u mnie tej części elektryki nie ma :wink4:

Opublikowano

możesz dołączyć fotkę swego autka i jakie ET masz na tyle?

Opublikowano

możesz dołączyć fotkę swego autka i jakie ET masz na tyle?

19cali ET 35

przód 8,5j + 215/35 + (na założenie czeka dystans 20mm)

tył 9,5j + dystans 12mm + 265/30 (niebawem przerzucam na 235/30)

fotkę jak znajdę jakąś to wrzucę :wink4:

Opublikowano

Witam,

Proszę mi wybaczyć, dłuższa nieobecność w tym temacie

Już wszystko objaśniam:

Felgi, które posiadam to standardowe felgi S-line do mojego modelu 245/40/R18 z szerokością felgi 8 cali(wg producenta)

Na zimę planuje zalożyć 17 o parametrach 225/50 z szerokością 7,5 cala - tylko jak poradzić sobie z ET? nie bardzo wiem jakie?

Opublikowano

Witam :hi: Koledzy ma pytanie czy na 18" mozna wrzucic bez problemu opone o profilu 45? Wczensiej mialem 17" z takim wlasnie profilem i przyznam sie ze jest spora roznica w komforcie jazdy miedzy profilem 40. Posiadam zawieszenie 1BV. Nie chcialbym zmieniac felg poniewaz 17" nie wystepuja we wzorze felg DTM. Nie mowie oczywiscie o podrobkach z ktorymi i tak sie nie spotkalem. Nie uzywam dystansow i et felg jest fabryczne. Z gory dziekuje za wszelkie info. Pozdrawiam

Opublikowano

Witam :hi: Koledzy ma pytanie czy na 18" mozna wrzucic bez problemu opone o profilu 45? Wczensiej mialem 17" z takim wlasnie profilem i przyznam sie ze jest spora roznica w komforcie jazdy miedzy profilem 40. Posiadam zawieszenie 1BV. Nie chcialbym zmieniac felg poniewaz 17" nie wystepuja we wzorze felg DTM. Nie mowie oczywiscie o podrobkach z ktorymi i tak sie nie spotkalem. Nie uzywam dystansow i et felg jest fabryczne. Z gory dziekuje za wszelkie info. Pozdrawiam

tak, ale na 205

Opublikowano

Witam,

planuje kupic felgi stalowe 16" na zime do B7 i czy rozmiar 7Jx16 5x112 ET42 bedzie pasował?

Opublikowano

Myślałem, że wszystko rozumiem a okazuje się, że nic nie wiem :gwizdanie:

Panowie, który z tych kompletów będzie najdalej od piasty/tarczy hamulcowej itd. ?

205/55/16 7j et45

225/55/16 7.5j et 43

225/45/17 7.5j et45 wchodzi u mnie na styk :gwizdanie:

Opublikowano

Witam :hi: Koledzy ma pytanie czy na 18" mozna wrzucic bez problemu opone o profilu 45? Wczensiej mialem 17" z takim wlasnie profilem i przyznam sie ze jest spora roznica w komforcie jazdy miedzy profilem 40. Posiadam zawieszenie 1BV. Nie chcialbym zmieniac felg poniewaz 17" nie wystepuja we wzorze felg DTM. Nie mowie oczywiscie o podrobkach z ktorymi i tak sie nie spotkalem. Nie uzywam dystansow i et felg jest fabryczne. Z gory dziekuje za wszelkie info. Pozdrawiam

tak, ale na 205

Kolego, chyba mialas na mysli rozmiar 225? Felga ma szerokosc 8J, et43
Opublikowano

Witam :hi: Koledzy ma pytanie czy na 18" mozna wrzucic bez problemu opone o profilu 45? Wczensiej mialem 17" z takim wlasnie profilem i przyznam sie ze jest spora roznica w komforcie jazdy miedzy profilem 40. Posiadam zawieszenie 1BV. Nie chcialbym zmieniac felg poniewaz 17" nie wystepuja we wzorze felg DTM. Nie mowie oczywiscie o podrobkach z ktorymi i tak sie nie spotkalem. Nie uzywam dystansow i et felg jest fabryczne. Z gory dziekuje za wszelkie info. Pozdrawiam

tak, ale na 205

Kolego, chyba mialas na mysli rozmiar 225? Felga ma szerokosc 8J, et43

dokładnie tak jak napisałem - 205, do 18/225 tylko profil 40, każdy większy bedzie wygladał na twoim aucie conajmniej dziwnie

Opublikowano

panowie mam zamiar kupić na zime 15 a teraz mam 16(B7 Avant), może mi ktoś podpowiedzieć jakie musi być ET, opony chce kupić 195/65/15 a letnie mam 205/55/16....

Opublikowano

jakie minimalne et dla felgi 19" i szerokiej 8" ?? wiem że topor miał et 35 19" i fele obcierały o nadkola wiec do budy b5 jakie et brać pod uwage?? oczywiście fela tylko 19" mnie interesuje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.