Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

235/45/17 to standardowa opona w B6 na taka fele

:blink: balon niezly

ogólnie autem musi się dać bez problemu parkować na krawężnikach i wpadać w dziury... tak myślą producenci, przynajmniej takiej grupy aut jaką jest akurat a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... fakt faktem, ze przy 235 jest balon - ale przynajmniej w PL warunkach nie uszkodzisz sobie tak latwo felgi.

z drugiej strony przy 235/45 jest duuuzo mniejszy balon niz przy 225/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co felgami ET 56 i szerokosc felgi 7.5 znalazlem 17 na allegro i maja takie ET a szukam kol na zime na tarcze 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/45/17 to standardowa opona w B6 na taka fele

:blink: balon niezly

ogólnie autem musi się dać bez problemu parkować na krawężnikach i wpadać w dziury... tak myślą producenci, przynajmniej takiej grupy aut jaką jest akurat a4

myslisz ze producenci biora pod uwage polskie drogi :?: :decayed:

Panowie a co felgami ET 56 i szerokosc felgi 7.5 znalazlem 17 na allegro i maja takie ET a szukam kol na zime na tarcze 320

musi byc do nich dystans 10-20 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co felgami ET 56 i szerokosc felgi 7.5 znalazlem 17 na allegro i maja takie ET a szukam kol na zime na tarcze 320

Dystans 15 mm minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy napiszcie czy do B7 na zime moge kupic stalowki 6,5 x 16 ET42(wtedy opona 205/55), czy musza byc to jednak felgi o szer.7" x 16 i wtedy opona 215?

Jaki w ogole jest przedział ET dla B7? 35-45?

tak mozesz kupic 6,5Jx16" z ET 42.

przedzial ET taki jak napisales, a nawet i do 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzi eto dać więc jak coś to proszę o przeniesienie.

Znalazłem filmik pokazujący łopatologicznie jak sobie zmierzyć jaki nam potrzebny dystans. Po tym nie powinno już u nikogo być wątpliwości jak to zrobić: http://www.trakplus.com/measure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Panowie mam mały problem.

Szukam, ale jakoś nie widzę.

Kupiłem auto, poprzedni właściciel zamontował w nim felgi 19!!!!!!!!!! i powiedzmy ze na lato, jako tako, ale w zimę to sie nic z tym nie da zrobić

Musze kupić nowe felgi + opony zimowe.

I tu mam dylemat każdy mówi, co innego, a jak zadzwoni sie do sprzedawcy z allegro to ten juz w ogóle sprzedałby koło od tira, aby tylko sprzedać.

2 Warszawskie serwisy Audi sobie zaprzeczają i mówią, co innego. :wallbash:

Moje auto

A4 quattro , TFSI 2.0 211km 2009r Avant

Obecnie na aucie są 19

Na zimę chciałbym opony w rozmiarze 225/55/16 ( wyczytałem ze takie są oryginalne na wyjeździe z salonu)

Z felgami mam problem Nie wiem czy ET ma być 35 czy 45 , 5 x 112 czy 116 itd

Z góry dziękuje za pomoc. :hi:

Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Panowie mam mały problem.

Szukam, ale jakoś nie widzę.

Kupiłem auto, poprzedni właściciel zamontował w nim felgi 19!!!!!!!!!! i powiedzmy ze na lato, jako tako, ale w zimę to sie nic z tym nie da zrobić

Musze kupić nowe felgi + opony zimowe.

I tu mam dylemat każdy mówi, co innego, a jak zadzwoni sie do sprzedawcy z allegro to ten juz w ogóle sprzedałby koło od tira, aby tylko sprzedać.

2 Warszawskie serwisy Audi sobie zaprzeczają i mówią, co innego. :wallbash:

Moje auto

A4 quattro , TFSI 2.0 211km 2009r Avant

Obecnie na aucie są 19

Na zimę chciałbym opony w rozmiarze 225/55/16 ( wyczytałem ze takie są oryginalne na wyjeździe z salonu)

Z felgami mam problem Nie wiem czy ET ma być 35 czy 45 , 5 x 112 czy 116 itd

Z góry dziękuje za pomoc. :hi:

Dariusz

parametry felg do twojego auta powinny byc takie:

-alu 7,5Jx16" ET 45

-stal 7Jx16 ET 39

i najwazniejsze otwor centrujacy 66,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przeczytałem temat opon i felg wszerz i wzdłuż i proszę teraz o potwierdzenie czy mój wybór jest właściwy ??

auto A4 b6 1.9tdi zaweicha -30

latem jeżdże na bridgestone potenza 235/45/17

po przeczytaniu dziesiątków postów doszedłem do wniosku że oponki jakie kupię to: goodyear ultragrip 7+ 195/65/15

... i teraz, no właśnie - felgi: 6,5jx15 et33 bądź 35 - chodzi mi o to aby felga była mniej wiecej na równo z zewnątrzną częścią karoseri aby to jakos normalnie wyglądało.. i czy przy moim zawieszeniu nic nie bedzie obcierało przy takim zestawie itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i teraz, no właśnie - felgi: 6,5jx15 et33 bądź 35 - chodzi mi o to aby felga była mniej wiecej na równo z zewnątrzną częścią karoseri aby to jakos normalnie wyglądało.. i czy przy moim zawieszeniu nic nie bedzie obcierało przy takim zestawie itd?

ET 33 to ori przy tej feldze wiec jesli chcesz aby kola byly rowno z blotnikami to ET powinno wynosic okolo 30-25, a moze i nawet jeszcze mniej (malo mialem do czynienia z nadkolami w B6 :gwizdanie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Problemem jest ET, mianowicie.

Posiadam Audi A4 B8 3.0 TDI w wersji S-line i wystepują tam orginalne sline-owe felgi (245/40/R18). Niestety nie znam ani szerokości felgi, ani ET.

Planuje wymienic Kola na zime, zalożyć 225/50/R17 - i tutaj pytanie: jakie ET do nowych felg, by wszystko wyglądało i parowało idealnie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Problemem jest ET, mianowicie.

Posiadam Audi A4 B8 3.0 TDI w wersji S-line i wystepują tam orginalne sline-owe felgi (245/40/R18). Niestety nie znam ani szerokości felgi, ani ET.

Planuje wymienic Kola na zime, zalożyć 225/50/R17 - i tutaj pytanie: jakie ET do nowych felg, by wszystko wyglądało i parowało idealnie?

pozdrawiam

jak zdejmiesz jedno kolo to poznasz ich szerokosc oraz ET (ew odpowiedz znajdziesz pod deklem).

mozesz rowniez podeslac mi fotke felgi, a powiem ci jakie maja parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B6 z oryginalnym zawieszeniem ET 35 jest moim zdaniem najodpowiedniejsze. Nie trzeba używać dystansów i można założyć następujące laczki:

Przód: Alusy 18" ET35 8J opony 225/40

Tył: Alusy 18" ET35 8J opony 245/40

Na aucie wygląda to tak:

oDMti.jpg

[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 15:09_________________________________________________tył:

oE2Wi.jpg

[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 15:10_________________________________________________Przód:

oEcUS.jpg

[br]Dopisany: 14 Październik 2010, 15:11_________________________________________________Nic nie obciera na zakrętach i pod pełnym obciążeniem poprostu jak z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felgi 18" 8 szerokie et 32 i przy oponach 225/40 r18 też nic nie trze, zawias na razie ori ale po zimie będzie -5cm i myślę że też nic nie będzie tarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód: Alusy 18" ET35 8J opony 225/40

Tył: Alusy 18" ET35 8J opony 245/40

dlaczego takie dziwne zestawienie opon :?:

ty wiesz ze srednice tylnego kola masz wieksza od przedniego o ponad 1,5 cm :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...