Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka öldruck


Tomas912

Rekomendowane odpowiedzi

Co do interwałów wymiany oleju opinie są sprzeczne. Ja wymieniam po przejechaniu max. 15 tyś. bo też nie popieram teorii Long life.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 20:16, Muskel1 napisał:

Co do interwałów wymiany oleju opinie są sprzeczne. Ja wymieniam po przejechaniu max. 15 tyś. bo też nie popieram teorii Long life.

Wczoraj rano nie pojawiła się już ta kontrolka jak jechałem rano do pracy. Temperatura rano -2. Ale dolałem przed wczoraj trochę oleju. Także w tym tygodniu jestem umówiony na wymianę oleju i wszystkich filtrów. Zostaję przy lepkości 10W40 ale zmieniam na Castrola lub Mobila.

 

W dniu 31.01.2019 o 22:16, wielkiszu666 napisał:

Ja wymieniam max 10tys nawet z racji tego ze mam juz najechane 350tys

Hmm poważnie te motory w Audi A4 B6 aż tyle wytrzymują bez remontu kapitalnego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w b5 1.6 ahl zrobiłem na lpg ok 200 tyś i przy sprzedaży było na szafie prawie 380tys.przy silniku nie robiłem nic i nic mu nie dolegalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sitar napisał:

Miałem w b5 1.6 ahl zrobiłem na lpg ok 200 tyś i przy sprzedaży było na szafie prawie 380tys.przy silniku nie robiłem nic i nic mu nie dolegalo

No i co? Jak to koledze pomoże bierzącej sytuacji? Zaraz sie następne komentarze posypią :"..a mój wujek to 400kkm bez problemów naśmigał"

W tym dziale podajemy wskazówki i rady przy rozwiąywaniu problemów. Polemika jest w innym dziale.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

No i co? Jak to koledze pomoże bierzącej sytuacji? Zaraz sie następne komentarze posypią :"..a mój wujek to 400kkm bez problemów naśmigał"

W tym dziale podajemy wskazówki i rady przy rozwiąywaniu problemów. Polemika jest w innym dziale.

Założyciel tematu 3 posty wyżej zadał pytanie to mu odpowiedziałem i nie wiem co Ci do tego. Też mógłbym napisać co kogo obchodzi że wymieniłeś olej po 15 tyś ale jakoś mi to nie przeszkadzało...

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 11:03, Tomas912 napisał:

Wczoraj rano nie pojawiła się już ta kontrolka jak jechałem rano do pracy. Temperatura rano -2. Ale dolałem przed wczoraj trochę oleju. Także w tym tygodniu jestem umówiony na wymianę oleju i wszystkich filtrów. Zostaję przy lepkości 10W40 ale zmieniam na Castrola lub Mobila.

 

Hmm poważnie te motory w Audi A4 B6 aż tyle wytrzymują bez remontu kapitalnego ??

A no daje rade jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik 1.6 8V ALZ jest to stara,wypróbowana konstrukcja,nieskomplikowana i jedyną jej wadą,jest to,że w AUDI A4B6 czy B7 (gdzie nawet w kombi była montowana) musisz mieć świadomość,że brakuje jej tego "kopa",przyspieszenia.Szczególnie gdy jedziesz z pełnym obciążeniem.Trzeba jeździć nim z rozwaga,i ta pancerna jednostka posłuży długie lata.Każdy mechanik ją zna (powinien).Jest to jeden z lepszych silników,ale nie do dynamicznej jazdy,chyba,że jedziesz we dwójkę (do 160km/h)na autostradzie.Olej sprawdzać,także w skrzyni,poziom cieczy chłodzącej,wspomagania."Radość z jady Audi-cą "Wyższa klasa średnia"jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...