Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 1.8T s-line


OlekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dodaje temat dotyczący mojego samochodu do ilości wątków działu "moje auto" i dla siebie, jako blog pojazdu.

Od dawna już zaglądam na forum Audi Klub Polska, i w końcu postanowiłem zarejestrować się)

Audi A4 już mam ponad rok i chyba ona niczym sie rózni od innych podobnych, jednak krótko opisze jej dane techniczne i historie w moich "rękach" 

Odrazu informuję że wszystkie naprawy i mody robię wyłącznie sam, mam taki stereotyp, nikomu nie "ufam", ale mam szacunek, poprostu lubie wszystko robić samemu, przecież samochody to "LEGO" dla dorosłych :)

2.jpg4.jpg6.jpg5.jpg

35.jpg

Zacznę od tego że nie planowałem zakup tego samochodu, miałem inny (audi a3 8l) i dobrze mi się tym jezdziło. Ale jakoś przez przypadek trafiła mi sie ta A4ka czerwona, to była milość od pierwszego wejrzenia))Bardzo mi sie spodopał ten kolor, mało takich. Ale jak podeszłem bliżej sie okazało że Audi ma kierownice z prawej strony(

3 dni nie spałem, myślałem o czerwonej) I postanowiłem, że biore (cena nie duża) tą zabawkę dla bawienia)

Dostosowanie do ruchu prawostronnego zajeło mi na spokojnie po pracy, w wolne chwili pare godzin dziennie - 5 tygodni. Oplaty, przegląd, rejestracja, no i sie zaczeło normalne użytkowanie tej czerwonej Audi)

Nawet nie wiem jak krótko opisać te skromne dane samochodu.

Silnik

- 1.8T 20v BFB, seryjna turbina k03, seryjne wtryski, katalizator fabryczny i cały wydech seria, jeden intercooler SMIC, wszystkie podzespoły ekologii seryjne (zrobiony lekki program na ok. 180-190KM i 270-280NM 0.9bar doładowanie) 

Napęd i skrzynia biegów

- FWD

- 5 biegów skrzynia manualna, kod HFD

Hamulce

- Przód 1lt - 312mm

- Tył 1kp - 255mm

Nadwozie

- Sedan, kod lakieru LY3J Brilliant Red

- Zewnętrzny pakiet S-Line, predni i tylny zderzaki, boki, klapa ze spoilerem

Zawieszenie i koła

- Fabrycznie było 1BE -20mm, zmienione amortyzatory i sprężyny na normalne 1BA

- stabilizatory 1BE s-line

- koła lato s-line 9cio ramienne oryginalne 17x7,5 235\45

- koła zima 5-cio ramienne audi 16x7 205\55

Wnętrze 

- sportowe fotele

- trójramienna kierownica

- concert, oryginalne nagłośnienie z subwooferem

 

Nie bede opisywał całego wyposażenia, nie jest full opcja, ale coś tam jest)

 

Dokonane naprawy i serwisy przez rok czasu 

- Wymiana oleju, fitrów (powietrze, kabina, olej) x2 razy

- Rozrząd kompletny, pasek klinowy

- Nabicie klimatyzacji (usługa firmy)

- Wymiana uszczelki pokrywy zaworów

- Czyszczenie odmy, wymiana niektórych kolanek, zaworek, trójnika

- Wymiana poduszek silnika i skrzyni

- Polerowanie całego samochodu

- Wymiana klocków hamulcowych przód i tył

- Wymiana termostatu i czujnika g62

- wymiana świec

może czegoś zapomniałem wpisać, jakieś drobiazgi

Dokonane mody 

- dołozony pakiet oświetlenia boczków + projektorki z logo AUDI

- Zmiana zawieszenia (amortyzatory i sprężyny z 1BE na 1BA)

- wgranie nowego programu do sterownika silnika (pół roku pisałem ten program, po wgraniu sie okazałó że trzeba nieco poprawić)

- wymiana modułu kierownicy, dołożenie pełnego FISu i tempomatu

- Pomalowanie zacisków na czerwono (nie wiem czy to mod))

- montaż podłokietnika

- montaż cyfrowej zmieniarki mp3, aux, sd card

 

TO, co bym chciał dołożyć

- Grzane fotele już grzeją mi przednie fotele

- Zastanawiam się RNS-E czy chińczyk na Androidzie  wpadł Android 7.1 2gb RAM 16gb ROM plus kamera cofania i bluetooth OBD skaner

- składane oparcia tylnej kanapy składane oparcia, i przy okazji 4 haczyki i gniazdo 12v w bagazniku

- intercooler DSMIC od BEXa lub FMIC

- Wryski BEX lub wydajniejsze

- Turbo k03s lub hybryda

- downpipe (nie wiadomo co bedzie sie działo z przepisami dalej, jak na razie kat mam dobry)

- podświetlenia kubka i wizytównicy

- Fotochromatycne lusterka + CLH i ewentualnie DRL

- Servotronic, jak może kiedyś mi magiel się skończy) 

- kierownica multifunkcja, najlepiej ścięta kiera od b7 trzyramienna s-line, multifunkcja, ścięty dół, bicepsy

- COLOR MFA zamiast FISa w zegarach

- SWAP QUATTRO

- Elertryka tylnych drzwi 4 el. szyby na pokładzie

- listwy ozdobne wnętrza szczotkowany aluminium

może coś jeszcze się wymyśli, ale pierw trzeba pomału robić to co już jest w spisie do zrobienia.

Bardzo dużo fotek mi sie uzbierało z tych napraw i modów, ale myśle że to wszystko było podstawowym zajęciem i niem w tym nic takiego, może pózniej coś wrzucę, denerwuje mnie zmniejszanie wagi fotek do wrzucenia na forum)

Bardzo polubiłem Audi A4 B6, i  nawet jak może ktoś powie że to wszystko robić się nie opłaca, mi ti nie przeszkodzi, jest to moja zabawka)

dziękuje za uwagę, jak coś zapomniałem - będą aktualizacje)

POZDRAWIAM

 

Edytowane przez OlekS
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz dalej zwiększać moc i zmieniłeś zawieszenie z BE na BA? ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko bardzo fajnie się przekłada. Uniwersalna ściana grodziowa, nie używa się spawarki. Zabawy jest tylko troszkę z kabelkami, ale do ogarnięcia ?

Mam słabość do tego koloru. W wersji S-Line robi robotę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNF, tak będę zwiększać moc ale to się nie śpieszy, dla miasta i tego co mam mi nie brakuję

zawieszenie miałem fabryczne -20mm 1BE, owszem dobre to jest, sztywny samochód, ładnie trzyma zakręty, jak przyklejony, ale chyba wszyscy jesteśmy rózni, i mi bardziej zależało na komforcie, kupiłem komplet sprężyn i amortyzatorów 1BA, ale stabilizatory zostały z wersii 1BE, teraz mam komfort, i trzyma dobrze w zaktętach.

odrazu mówie, że zawieszenie 1BE poszło na drugi dzień) Każdy ma inny gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeflik, właśnie ten kolor chyba mnie zaczarował))

Edytowane przez OlekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek na żywo jest piękny, zdjęcia tego nie oddają

Powodzenia w modach ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubiszer, Tak jak mówisz, kolor na żywo jest nie do opisania)

Dziękuję za wsparcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne auto, kolor mi się podoba :good:

wywaliłbym znaczek S4 bo trochę komicznie wygląda na S-line ;)

no i zmiana zawieszenia.. moim zdaniem zdecydowanie na minus. w Bydgoszczy mamy już ładne drogi, a 1BE tragiczne nie jest.. na pewno będziesz po czasie żałował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, jedrekx napisał:

bardzo ładne auto, kolor mi się podoba :good:

wywaliłbym znaczek S4 bo trochę komicznie wygląda na S-line ;)

no i zmiana zawieszenia.. moim zdaniem zdecydowanie na minus. w Bydgoszczy mamy już ładne drogi, a 1BE tragiczne nie jest.. na pewno będziesz po czasie żałował..

Jedrekx, miałem tylną klapę bez żadnych napisów, i jakos mi to nie podobało się, więc postanowiłem chociaż coś dodać, wiem że to komicznie i nie prawdziwie, ale przynajmniej jest jakiś kontrast na klapie. Najlepiej by było nalepic oryginalne A4 i znaczek 1.8t, ale to drobiazg.

Jeśli chodzi o zawieszenie, to też myślałem że będę żałował, ale czas od czasu muszę jeździć po nie dobrych drogach, i zmieniłem na 1BA.

Ale Ci powiem że amorki z sprężynami 1BA i stabilizatory 1BE ładnie w sumie się spisują, jest coś pośredniego pomiedzy serią 1be i 1ba

Edytowane przez OlekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak do końca nie rozumiem dla czego ktoś mówi że jak jest moc, to musi być sztywny samochód na glebie? Są pojazdy które mają powyżej 300-400KM i mają "materacy" zamiast sprężyn, to wszystko chyba kwestia gustu, ktoś lubi komfort, i czas od czasu depnąć na prostej, nie wszyscy śmigają na pełnej pi**zie i wchodzą z poszlizgiem w zakrety na codzień. Taka moja opinia na powyższe odpowiedzi odnośnie mocy i zawieszenia.

Teraz lepiej pokaże jak pomalowałem zaciski w warunkach domowych przy wymianie klocków (wiem że to nie jest zgodnie ze śztuką, ale była zima, nie miałem tyle czasu, więc tylko odnowiłem.

Zaciski i klocki przed wymianą i odnowieniem

20190127_141018.jpg20190128_111902.jpg

bardzo nie dobre, ale funkcje spełniały, to chyba najważniejsze, no i nowe klocki z odnowieniem20190127_135300.jpg20190128_130158.jpg

Teraz już kontrolka od zużytych klocków mi na długo zgaśnie i zaciski trochę cieszą oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych klockach pomału zbierałem graty na kolejne modziki, znałazłem pare wolnych dni i za jednym zamachem weszło trzy mody:

- Grzane fotele z przodu, z klimatronikiem i instalacją

- Tylne elektryczne szyby

- Radio Android z kamerą cofania i OBD bluetooth skanerem

Pare zdjęć, i plus gra-zagadka, "co jest nie tak?"))

20190310_160042.jpg20190310_160155.jpg20190311_115106.jpg20190310_160138.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kristek1900 napisał:

Została dziura po korbie :)

Bystry jesteś)

tak, została, żródło (szrot) gdzie brałem graty do tylnych szyb nie miało dobrych boczków, były zajechane, dla tego postanowiłem na razie zostawic "dziury" po korbach zaślepione siatką z niedzewki, dopóki nie znajdę boczow dobrych dla tylnej elektryki

Ci co nie jeżdżą audi, to nawet się nie domyślają że tak być nie może, myślą że tam głośniczek))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorku zazdroszcze, cudny :) Sam takiej szukałem niestety wyrwać B6tke w tym kolorze i niezajechaną graniczy z cudem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jeszcze mały modzik)

20190614_193224.jpg

20190614_192741.jpg20190614_192612.jpg

I poprawka jednej starej modyfikacji, już niema otworu pod korbki

20190614_192624.jpg

Bardzo fajnie chodzi multifunkcja z androidem, kierownica jest z b7, lekko modyfikowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...