Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 TDI PD] Regenerować turbo ?


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem po wymianie uszczelki pokrywy zaworów. Miałem delikatny wyciek. Mechanik zauważył , że w okolicy spływu oleju od turbo jest też wyciek. Silnik wymyty uszczelka pokrywy ogarnięta ale doszła diagnoza mechanika. Poinformował że w wężach od turbo był olej i mam.sie szykować na regenerację . Ku mojemu zaskoczeniu auto po tej wizycie lepiej się zbiera mniej silnik wibruje jak wchodzi na obroty z poniżej 2tys i wyżej . Czy jeśli nie mam objawów typu gwizdy z turbo , dymienie , spadek mocy to mam.sie martwić ? Czy obserwować jak wygląda wyciek i na spokojnie podjąć decyzję . Mam zaślepiony EGR w razie czego i zwiększona moc na 169koni w EcuProject.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wężach od turbo zawsze będzie olej i jak się z niego nie wylewa to jest ok. Co do spływu i wycieku oleju to pewnie też wina uszczelki. 

Ktoś tu chyba chce na siłę zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinę trzeba regenerować ja ma luzy na wirniku lub jak wykazuje jakieś nieszczelności. O ile nie ma luzów na wirniku to nie ma się czym martwić. Gwizdanie turbiny to też nie oznaka zużycia. Mnie od regeneracji gwiżdże już 3 lata i turbo działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli bez spiny ;) ale serio kurde nie wiem czy to wymiana uszczelki pod pokrywą czy jakiś wężyk może puszczał ciśnienie ale serio auto zbiera się jak szalone. Dziwię się że nic w sumie poważnego nie zrobione a różnice widzę w tym że pedał gazu jest o wiele bardziej czuły i zbiera się od dołu bardziej jak kiedyś . Dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...