Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pytanie o amortyzatory w zawieszeniu gwintowanym


STO_PROCENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uzytkowników

Mam pytanie Dlaczego na tym zdjęciu są w tylnych amortyzatorach takie mocowania?

301fa4d94a6e7d9em.jpg

A na tym zdjęciu takie?:

0c42c0b63ce8d350m.jpg

Czy to jest zależne od wersji nadwozia a może od pojemności lub rocznika?

pozdro

Poprawiłem fotke nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widac 2 zdjecia :mysli:[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 15:52_________________________________________________z tego co wiem to czy do avanta czy do limo amorki sa takie same... tylne maja takie mocowanie jak to ktore jest w koleczku na 1 foto, przednie maja takie jakby widelki ktore sie mocuje do wahacza...

oczywiscie mowa o B5 :wink4:[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 16:00_________________________________________________roznica jest w tylnich amorkach jesli chodzi o Q i oske ze wzgledu na wielowahaczowe zawieszenie tylnej osi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A czy da się jakoś zmodernizować te amortyzatory bez tego "bolca" na takie które są u mnie ( z bolcem) ?

Mam seryjne zawieszenie a w gwincie mam takie jak na zdjęciu nr. 1

czyli mam rozumiec że nici z zakładania gwintu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że da się założyc po poostu uciąć :) [br]Dopisany: 05 Marzec 2009, 11:52_________________________________________________na odpowiednia szerokośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie poradził mi kolega nike 21

A jak przymocuje amoryzatory u góry skoro w seri jest taka specjalna "podstawa" przykręcana na dwie sruby od góry a tu jej brak? Mozna ten element przełożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale musisz sprawdzić gniazdo łożyska czy jest takie samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tylny amor ma bolec (tuleję) - na 1 foto poprostu go nie ma a na 2 jest - u mnie w B7 też był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szczerze troche się zamotałem ;(

Może wstawie zdjęcie zawieszki, oznacze kolorkami , zadam pytania to się deczko rozjaśni :)

a1952174f7c1c897m.jpg

1. W seryjnym zawieszeniu w tym miejscu są wspomniane wcześniej "bolce"(dystanse) które utrzymują amortyzator w pozycji pionowej a nie skośnej.

Jak widać tu ich brak.. więc amortyzator będzie pracowałby po skosie. Co zrobic aby tak nie było?

2. W seryjnym zawieszeniu w tym miejscu amortyzator łączy się z autem dwiema srubami od wewnątrz bagażnika przy pomocy "jakby daszków" fotka tu 5761039e39efbf35m.jpeg

A tu ich brak... czy możliwe jest ich przełożenie z seryjnych amorów? Bo bez taj części nie możliwe jest ich zamontowanie. Jeśli nie będzie możliwe przełożenie to jak to zrobić?

3. Analogicznie do pytania drugiego jak je w tym miejscu przymocować? bo tu brak nawet tych "daszków" które sa w tylnych amorach na zdjęciu..

Ech wiem że dużo pytań... mam nadzieję że ktoś mi to wszystko lub po części wyjaśni.

Pozdrawiam audi maniaków :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego juz Ci to tlumaczylem... forum wszystkiego nie zalatwi, trzeba wziasc to w lapy, zobaczyc i przymierzyc... te daszki jak Ty to nazywasz odkrec od starych amorkow i zobacz czy wewnetrzna srednica pasuje do zewnetrznej srednicy trzpieni ktore wystaja na gorze amorkow z gwintem :cool1:

a jesli chodzi o te tulejki na dole to albo kupisz nowe tuleje metalowo-gumowe razem z dystansem, albo odetniesz gumowka od starych i podczas montarzu gwintow zalozysz jako dystans przy wkrecaniu dolnej sruby...

nikt po zdjeciach Ci nie powie czy to bedzie pasowac - trzeba przymierzyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem wiem że forun wszystkiego nie załatwi :kox:

Myślałem że ktos miał podobny problem i cos podpowie

Juz odkręcałem tylne amory i zdziwiłem się bo myślałem ze wszystko bedzie pasować plug&play :confused4:

jutro jeszcze raz odkręcę i przymierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...