Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczne pompki mają uszczelniacze :) zakładałem miesiąc temu :)

Jaro4444 tak napisał z rozpędu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski. no wlasnie jaro4444 napisal ze sa potrzebne ? rozumie ze fabryczne PD je juz maja

co w takim razie z tym kamieniem ?

a tak btw to gdzie je wymieniales w Kraku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro4444 tak napisał z rozpędu :naughty:

Pytanie było co potrzebne do wymiany pompek. ;)

Fabryczne pompki mają nowy kamień i uszczelnienie. Nie mają śrub z dźwigienki i śrub mocujących.

Zestaw naprawczy (uszczelek + kamienie) ma nr 03G198051A i kosztuje 77,94 zł po rabacie 15%.

Śruby mocujące wtryski to WHT003179 cena 4.90 zł po rabacie 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK i see.A mozna uzyc stare te sruby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam bo dokręca sie je bardzo mocno i ulegają plastycznemu odkształceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam bo dokręca sie je bardzo mocno i ulegają plastycznemu odkształceniu.

OK czyli :

Śruby mocujące wtryski to WHT003179 a sruby mocujace dzwigienki to cos osobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sruby mocujace dzwigienki

Śruby regulujące luz na pompowtryskiwaczu, a wkręcone w dźwigienkę - tak jest poprawniej - czyli współpracuące z kamieniem w pompowtryskiwaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 dzieki serdeczne za wyjsnienia :notworthy:

ma ktos moze jakas fotke jak wyglada taki samontowany PD i gdzie tam sa te sruby i kaminie.Ciekawsa ze mnie bestai i lubie wiedziec co z czym i jak dziala :)[br]Dopisany: 06 Marzec 2009, 10:24_________________________________________________OK czaje juz tu sa pewnie te pieresze mocujące wtryski

8003aaea1320ceedmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są długie śruby M6 mocujące pompki, a góry pompki wystaje kamień mocowany na wcisk, ten który jest z nową pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba wymieniać wszystkie PD czy starczy tylko jeden? Bo u mnie tylko jeden za dużo leje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba wymieniać wszystkie PD czy starczy tylko jeden? Bo u mnie tylko jeden za dużo leje...

powinno sie wymieniac parami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie stoje na wymianie PD jeden jest walniety na 1 cylindrze a na 3 była tylko kostka lużna koszt nowego jednego PD 2180zł wiec czy jak wymienie ten jeden a reszte zostawie cos sie stanie ,bo nie usmiecha mi sie wymieniac wszystkich . Poza tym trzeba zdjac głowice i zplanować gniazdo.... Juz mnie koszty przerazaja co za GÓWNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie stoje na wymianie PD jeden jest walniety na 1 cylindrze a na 3 była tylko kostka lużna koszt nowego jednego PD 2180zł wiec czy jak wymienie ten jeden a reszte zostawie cos sie stanie ,bo nie usmiecha mi sie wymieniac wszystkich . Poza tym trzeba zdjac głowice i zplanować gniazdo.... Juz mnie koszty przerazaja co za GÓWNO

NIe martw sie ja wymianiałem 4 tylko miałem po starej cenie 1600zł za szt , taniocha jak wszystko w audi :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem wymiana pompowtryskiwaczy nie jest tania ale wszelkie błędy z nimi związane a zwłaszcza wysokie BIP-y czy błędy związane z "wypadaniem zapłonów" mają w większości przypadków źródło w wiązce zasilającej, każdy opór związany z wysokim BIP-em może być spowodowany wiązką zasilającą, ona nie jest taka droga i na Waszym miejscu zacząłbym od jej wymiany a zwłaszcza pierwsze co to zastosowałbym kontakt spray aby sprawdzić czy piny nie zaśniedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to BLB ale ogólne zasady są niezmienne :

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=161&start=0

wtryskiwacze trzeba kodować ale w systemach CR.

wczoraj ten link jeszcze ładnie hulał, dziś kupa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...