Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wymiana PD - co jest potrzebne i gdzie to dobrze zrobić (Kraków)


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie wymiany PD w 2.0 TDI BLB.

Czy ktos moze mi dokladnie powiedzic co bede potrzebowal do tej operacji poza nowymi PD oczywiscie.

-Uszczelke pokrywy zaworow ,

-uszczelniacze PD ?

-i cos jeszcze.

Jak skomplikowana jest to operacja.Czy potrzebne jest jakies pecjalne narzedzie ?

Slyszalem ze w fordach np: trzeba jechac do ASO i cos tam progranowac jak to wyglada w Audi.

Dostalem wycene robocizny z ASO u siebie w na miejscu i lekko mnie scielo z nog ( 4200 zl w przliczeniu na PLN )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze wazna rzecz .Absolutnie nie chce ich wymieniac sam chce wiedziec w co musi byc wyposazony warsztat aby w pelni profesjonalnie to zrobic i jaki czesci mam sobie dokupic.[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 14:31_________________________________________________czyli:

-oringi

-i uszczelka dekla

widze ze nie jest to taka prosta sprawa i wypadalo by aby robil to ktos ogarniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany potrzebne są:

- 4 komplety naprawcze pompek (uszczelki + kamień popychacza)

- 8 śrub mocujących wtryski,

- klucz dynamometryczny mały z podziałką od 0.3 Nm,

- klucz dynamometrzyczny większy - do dokręcenia osi dźwigni pompowtrysków,

- czujnik zegarowy z szyjką nastawną i podstawą magnetyczną,

- uszczelki pod dekiel nie trzeba nowej, jeśli stara nie jest uszkodzona, wystarczy bardzo dokładnie umyć pokrywę zaworów, płaszczyznę głowicy i uszczelkę, a następnie pociągnąć bardzo cienką warstwą silikonu wargi uszczelniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 wypas :cool1:

Nastapila jednak u mnie zmiana planow i jako ze mielem w maju leciec do polski na pare dni zdecydowalem ze jadnak pojade autem bo ponad 4 kola piechota nie chodzi.

I tu pojawia sie kolejne pytanie , kogo mozecie polecic do wymiany PD poza ASO kto zrobi to profesjonalnie z wyszytkimi niezbednymi opreracjami itp. najchetniej Krakow lub moga byc okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444 wypas :cool1:

Nastapila jednak u mnie zmiana planow i jako ze mielem w maju leciec do polski na pare dni zdecydowalem ze jadnak pojade autem bo ponad 4 kola piechota nie chodzi.

I tu pojawia sie kolejne pytanie , kogo mozecie polecic do wymiany PD poza ASO kto zrobi to profesjonalnie z wyszytkimi niezbednymi opreracjami itp. najchetniej Krakow lub moga byc okolice.

Ja robilem w CompSport w BB www.compsport.pl :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tukan a ile cie skasowali i ile trwala sama wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tukan a ile cie skasowali i ile trwala sama wymiana ?

Poszło na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tukan nic nie dostalem :)

Musiales sprawdz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzielm jeszcze raz .... i nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tukan, ja również poproszę o info na PW z zakresu czasu trwania usługi, ceny itp. I Jak Twoje wrażenia po wymianie?

Niepożądane objawy się u mnie uspokoiły ostatnio po zalaniu STP ale z czasem i tak zamierzam zrobić wymianę PD i chcę się do tego odpowiednio przygotować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem możliwość poznać gościa spod Krakowa, który jest naprawdę kumaty w kwestii VAG-a. Nie wiem dokładnie gdzie ma warsztat ale nr do niego to: 697292927.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to w kwesti diesli polecam chłopaków z CompSportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a następnie pociągnąć bardzo cienką warstwą silikonu wargi uszczelniające.

Moim zdaniem silikon to nie najlepszy pomysl.Pozniej wszystko sie odkleja i laduje w misce olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jakie sa przecietne koszta za taka wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymian na nowe PD trwa ok 3-4h max. Jak części sam zakupisz to cenę robocizny już znasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli jak to jest co jest potrzebne do wymiany zakladajac ze mam fabrycznie nowe PD bo zaczynaja krazyc rozne wersje...

Zestawem naprawczym w ASO są nazywane te gumki które są na pompkach ich koszt to coś koło 60zł na jedną pompke wiec są troche śmieszni no ale jak cały kosztuje ponad 2 tyś to sie nie dziwie...
Piero jak kupisz nowe PD nie będziesz potrzebował uszczelniaczy/zestawów naprawczych.

KONTRA jaro4444

Do wymiany potrzebne są:

- 4 komplety naprawcze pompek (uszczelki + kamień popychacza)

- 8 śrub mocujących wtryski,

czyli fabrycznie nowe pompki maja juz te oringi i kamin czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...