Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek paliwa i czuc benzyne z przodu


tomek899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauwazyłem plamke benzyny pod autem, tak gdzies w okolicy filtra paliwa i zaczelo smierdziec paliwem pod maska od strony pasazera w okolicy filtra.

myslalem ze filtr jest do wymiany, ale dziś bylem na wymianie i powiedzieli ze filtr suchutki, ale gdzies na pokrywie widac plame

z czego to moze ciec ? i dlaczego smierdzi benzyna z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evap może wyzional ducha? I opary zamiast iść do silnika idą w atmosferę? Prawe nadkole przód jest zbiornik węgla akt. Dodatkowo sprawdź czy elektrozawor n80 na puszczę od filtr cyka w czasie pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałeś ostatnio filtra paliwa? Zdarza się że filtr paliwa puści PB do zbiorniczka z węglem aktywnym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ucieka z filtra węglowego to winny jest na 99% filtr paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy stamtad ucieka. Tak jak pisałem widzialem plamke paliwa z tyłu samochodu tak mniejwiecej koło prawego tylnego koła i z przodu koło filtra kabinowego w rogu było czuc benzyne, wiec myslisz ze to to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obstawiam.

Ja bym na Twoim miejscu wymienił filtr na nowy ale tylko z Aso bo z innymi cuda sie dzieją:) Jest na forum parę tematów o filtrach paliwa i niektórzy wymieniali po 3 razy, dopiero wymiana na Aso eliminowała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek899 napisał:

i zapomniałem dopisac ze jak odkrece wlew paliwa to syczy

Sprawdź czy zaworek na filtrze powietrza(n80) Ci cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraznego cykania nie słysze

to slychac wyraznie ?

ps. zadnego bledu pod komputerem nie ma

Edytowane przez tomek899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek899 napisał:

 

 

Edytowane przez jary1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić test tego zaworka EVAP N80. Kanał 17 Licznik/Instruments -> Basic Settings 04 -> Grupa 70, klikasz na górze start/on. Samochód musi chodzić na wolnych. Podczas tego testowania zaworek cyka coraz szybciej i przestaje (patrz filmiki). To jest: ZAWÓR WENTYLUJĄCY, ZBIORNIK PALIWA, tu akurat nr BOSCH 0 280 142 353.

Odnośnie filtra paliwa to ja założyłem H461WK HENGST i nie ma i nie było problemu, ale pewnie możesz kupić coś lepszego.

PS. Jak tu zmniejszać rozmiar filmów?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, w instruments u mnie zablokowane jest Basic Settings , jest w engine, wszedłem tam wziąłem testy, ale nie słyszałem wyraznego cykania, cos slychac, ale nie tak wyraznie

wyskoczyło EVAP OK

w tabelce evap emissions sol.valve open 0,0%

Lambda Control 7%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej podpowiedział w czym może być problem, wymień filtr paliwa, to że nie widać wycieku przy filtrze nie znaczy że jest ok, filtr jest połączony rurkami z evapem i jak puści tym wyjście co nie trzeba to tak właśnie się dzieje. Kup filtr z ASO i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr zakupiony, czekam na przesyłke

pod kompem zadnego bledu, odlaczylem wtyczke od tego zaworku n80 i blad wyskoczyl, wiec jest chyba ok - chyba jednak to bedzie filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...