Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pytanie o olej 5w30.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowicze.

Mam pytanie na temat oleju do mojej audicy a4 b5 1.8 t aeb 96r. Gdzieś czytałem, że zalecany olej przez producenta czyli 5w30 nie spełnia swojego zadania podczas dużego obciążenia. Czy to prawda? Jeżeli tak to jakim olejem najlepiej ją zalać? Zbliża mi się czas wymiany oleju, a nie wiem jaki wybrać. Pomożecie?

Edytowane przez Giorgi98
Zmieniam temat, żeby następnym osobom szukającym odpowiedzi na to pytanie było łatwiej znaleźć odpowiedni post.

Opublikowano

wystarcza dwie ostatnie strony

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, Dev napisał:

wystarcza dwie ostatnie strony

Przeczytałem ten wątek i nie chcąc nikogo obrażać to ludzie pisali tam sporo głupot np. lanie różnego oleju ze względu na przebieg ( auto powinno jeździć na takim oleju jak zalecił producent do końca żywota, ponieważ grubość filmu smarnego musi być odpowiednia ). Bardziej chodzi mi o to czy 5w30 faktycznie nie daje rady i czy lepiej zalać 5w40. 

Opublikowano

Nie odkrywaj na nowo ameryki i lej 5w40.

Opublikowano

Nie rozumiem, piszesz że powinien być ten olej co zaleca producent a później się pytasz czy jest tak jak piszą.. tematów z tym jaki olej dobrać jest już sporo, Dev podał akurat ogólny, ale gdybyś poszukał znalazłbyś konkretnie z 1.8t. 

W ten sposób co tydzień  robi się bajzel bo przychodzi jeden z drugim, nic nie poszuka i zakłada temat aby znaleźć odpowiedź, która już dawno jest na forum.

Tak jak już kiedyś pisałem, idąc na łatwiznę sam tracisz. Czytając parę stron doedukowałbyś się i dowiedział co jest dobre i co polecają.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Langista napisał:

Nie rozumiem, piszesz że powinien być ten olej co zaleca producent a później się pytasz czy jest tak jak piszą.. tematów z tym jaki olej dobrać jest już sporo, Dev podał akurat ogólny, ale gdybyś poszukał znalazłbyś konkretnie z 1.8t. 

W ten sposób co tydzień  robi się bajzel bo przychodzi jeden z drugim, nic nie poszuka i zakłada temat aby znaleźć odpowiedź, która już dawno jest na forum.

Tak jak już kiedyś pisałem, idąc na łatwiznę sam tracisz. Czytając parę stron doedukowałbyś się i dowiedział co jest dobre i co polecają.

Ja wiem, że są już założone wątki, ale jak widzisz w moim poście zadaje konkretne pytanie na, które nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach, a mianowicie czy 5w30 faktycznie nie spełnia norm podczas dużego obciążenia mimo tego iż zaleca taki producent. Chciałbym się tylko tego dowiedzieć, a skoro nie znalazłem odpowiedzi sam to liczyłem, że ktoś rozwieje moje wątpliwości :(

Opublikowano

Zapodaj 5W40

 

Opublikowano
13 minut temu, Giorgi98 napisał:

Ja wiem, że są już założone wątki, ale jak widzisz w moim poście zadaje konkretne pytanie na, które nie znalazłem odpowiedzi w innych tematach, a mianowicie czy 5w30 faktycznie nie spełnia norm podczas dużego obciążenia mimo tego iż zaleca taki producent. Chciałbym się tylko tego dowiedzieć, a skoro nie znalazłem odpowiedzi sam to liczyłem, że ktoś rozwieje moje wątpliwości :(

To w tedy o takie rzeczy pyta się już w istniejącym temacie, żeby w przyszłości ktoś czytając znalazł właśnie taką odpowiedź i znowu nie zakładał takiego tematu.

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, Langista napisał:

To w tedy o takie rzeczy pyta się już w istniejącym temacie, żeby w przyszłości ktoś czytając znalazł właśnie taką odpowiedź i znowu nie zakładał takiego tematu.

Zmieniłem nazwę wątku na " Pytanie o olej 5w30 ", żeby innym prościej było znaleźć odpowiedź na to samo pytanie. Uważam, że pisanie w ogólnym wątku, który ma sporo komentarzy znacznie utrudnia znalezienie odpowiedzi na konkretne pytanie dlatego nie napisałem komentarza pod istniejącym już postem i stworzyłem nowy.  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.