Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwne wycie - czy to tarcze ?


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Od jakiegoś czasu mam problem z wyciem,huczeniem w lewym przednim kole.Zmieniłem łożyska,opony i to samo.Pojawia się to od 40km/h do 120-130km/h i nie ma znaczenia czy przy jeździe na wprost czy przy skrętach.Ustępuje po delikatnym naciśnięciu hamulca.Dodam,że tarcze są krzywe bo przy hamowaniu w ostatniej fazie (minimalna prędkość) puszczają i hamują ,ale czy mogą wydawać takie odgłosy jak huczenie.

Proszę o pomoc bo nie chcę ładować kasy w niepotrzebne remonty.Z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wymieniles lozyska i opony i nadal huczy to na 100% beda to tarcze... a skoro wiesz ze sa krzywe to dlaczego od nich nie zaczales? zwichrowana tarcza moze delikatnie obcierac o klocki hamulcowe powodujac dzwiek o ktorym piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Zamienię tarcze miejscami i zobaczę czy te dźwięki pojawią się z drugiej strony.

A to,że nie zacząłem od tarcz to takiego mam mechanika-koła,łożyska,a teraz przymierzał się do wewnętrznego przegubu :wallbash:

Czas chyba zmienić mechanika.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien tarcze , krzywe kwalifikuja sie do wymiany, w kopncu to bezpieczenstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas hamowania nie czuc bicia idealnie hamuje wlasnie dlatego wymienilem tarcze bo podczas hamowania mialem straszne bicie bylo odczuwalne jak by tylko polowa rarczy tylko hamowala czyli wydluzala sie droga hamowania a kazdy metr drogi hamowania moze byc cenny :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...