Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Chceck engine 17536, 17545, P0171, P0172

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z chceck engine. Zapala się nie zależnie od ilości przejechanych kilometrów. Po podłączeniu pod komputer wyświetla błędy 17536 i 17545. Wymieniłem już katalizator oraz sonde lambda i dalej to samo. Samochód gdy zaswieci się błąd staje się mułowaty i podczas zmiany biegów na  wyższe przy wciskaniu sprzęgła obroty same delikatnie idą do góry. Szukałem rozwiązania na forum ale ciężko mi znaleźć konkretną odpowiedź a nie chce wymieniać wszystkiego po kolei nie potrzebnie. Proszę bardzo o pomoc. Silnik 2.0 alt bez gazu 

Opublikowano

Zrób logi statyczne i dynamiczne grup 2+33. Możliwe, że masz uszkodzoną przepływkę, sondę albo jakąś nieszczelność jeszcze. Bez podstawowej diagnostyki to wróżenie z fusów.

Którą sondę wymieniłeś i jakiej firmy?

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, przem8 napisał:

Zrób logi statyczne i dynamiczne grup 2+33. Możliwe, że masz uszkodzoną przepływkę, sondę albo jakąś nieszczelność jeszcze. Bez podstawowej diagnostyki to wróżenie z fusów.

Którą sondę wymieniłeś i jakiej firmy?

Wymieniłem sonde przed katalizatorem na oryginalna (jest dobra bo  działała w innym samochodzie z tym samym silnikiem), zapomniałem wcześniej dopisać że wymieniłem też odme (ten czwórnik nad pokrywa zaworów). Jak robi się te logi i jaki trzeba mieć komputer do tego? 

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem sonde przed katalizatorem na oryginalna (jest dobra bo działała w innym samochodzie z tym samym silnikiem), zapomniałem wcześniej dopisać że wymieniłem też odme (ten czwórnik nad pokrywa zaworów). Jak robi się te logi i jaki trzeba mieć komputer do tego? 

Opublikowano

Potrzebujesz kabel za 30zł i vcdsa z forum, który jest w dziale diagnostyka.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, przem8 napisał:

Potrzebujesz kabel za 30zł i vcdsa z forum, który jest w dziale diagnostyka.

Dziękuję za podpowiedź, a takim elm obd 2 da radę zrobić logi? Jeśli nie to proszę mi  polecić jakiś sprawdzony kabel 

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za podpowiedź, a takim elm obd 2 da radę zrobić logi? Jeśli nie to proszę mi polecić jakiś sprawdzony kabel 

 

49 minut temu, przem8 napisał:

Potrzebujesz kabel za 30zł i vcdsa z forum, który jest w dziale diagnostyka.

Dziękuję za podpowiedź, a takim 

Opublikowano

Logi zrobisz za pomoca kabla kkl z viaken'a poszukaj w google.

Opublikowano
  • Autor

Narazie jestem w pracy w delegacji i wrócę dopiero na święta, jeśli ogarnę te logi to napisze co mi tam wyszło 

Opublikowano

Ja pozbyłem się definitywnie check engine. 

Jedyne co musiałem zrobić to:
Wymieniłem silnik, 
Kierownice powietrza (sterowanie długością kolektora),
Rurę dolotową (+rura bezpośrednia przy przepustnicy wraz z kompletnym uszczelnieniem, miejscami silikonem)
Katalizator

Właściwie usunięcie checka to dodatek do walki z poborem ogromnych ilości oleju. Teraz wreszcie to auto jeździ jak należy i znów daje mi radość z jazdy. Oleju dolewam 1L/10K km. Ilość wydanych pieniędzy...nie warto.

Edytowane przez Kary

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam, podłączyłem dziś samochód pod komputer i znalazł nowy błąd, p1539. Wie ktoś może co oznacza ten błąd? 

Opublikowano

Chyba czujnik sprzęgła pod pedałem.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, przem8 napisał:

Czujnik sprzęgła pod pedałem.

Przez to zaswieca się check engine i czy konieczne jest dołożenie tego czujnika? 

Opublikowano

Nie wiem co do check'a ale raczej nie. Ale jak masz vaga to możesz sprawdzić jego działanie. Nic nie musisz dokładać, bo on tam powinien być fabrycznie.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, przem8 napisał:

Nie wiem co do check'a ale raczej nie. Ale jak masz vaga to możesz sprawdzić jego działanie. Nic nie musisz dokładać, bo on tam powinien być fabrycznie.

Patrzyłem pod pedal sprzęgła i nie ma żadnego czujnika. Kupiłem właśnie kabel do vaga i pobrałem program żeby zrobić logi ale program się sam wyłącza. Masz może jakiś link do programu? 

Opublikowano

To powinien być. Nie wisi Ci jakaś wtyczka albo nie jest schowana? Jest tak samo zamocowany jak ten czujnik stop przy pedale hamulca.

W dziale diagnostyka masz paczkę z vag/vcds i stery do kabla oraz instrukcje :D Ja z tego forumowego korzystam i jest gitara, nic się nie dzieje.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, przem8 napisał:

To powinien być. Nie wisi Ci jakaś wtyczka albo nie jest schowana? Jest tak samo zamocowany jak ten czujnik stop przy pedale hamulca.

W dziale diagnostyka masz paczkę z vag/vcds i stery do kabla oraz instrukcje :D

Sprawdzę jeszcze jutro dokładnie co z tym czujnikiem. Dziękuję za podpowiedź w sprawie programu. Gdy znowu wyświetli mi się chceck zczytam błędy i będę chciał zrobić logi gdy mi się uda 

Opublikowano
  • Autor

Witam wszystkich ponownie, zrobiłem logi statyczne http://vaglogi.pl/log-032_033_002_7Rn2yEB.html

Proszę o analizę i pomoc 

Zaraz jadę zrobić logi dynamiczne 

Opublikowano
  • Autor

http://vaglogi.pl/log-033_002_h868cNz.html 

Adres do logów dynamicznych, ktoś podpowie co jest nie tak? 

Opublikowano

Przepływomierz umarł. Nowy tylko z boscha.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.