Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B6 Cabrio] adiego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W listopadzie 2018 zakupiłem moje pierwsze cabrio. Jest to A4 B6 1.8t BFB ośka w manualu z 2005 roku. Obecnie przejechałem nim ok 15 000 km. Audi jest w dość dobrym stanie, zrobiłem kilka napraw, pare rzeczy jest jeszcze do ogarnięcia. W planach mam pare modyfikacji które powoli realizuje. Jestem nim zachwycony, jazda daje sporo frajdy szczególnie bez dachu :)

Auto dostało małe blachy i dorobiłem blendę tylnej klapy. Obecnie ma założone sliny 17 cali z oponami letnimi 215/40 R17. Jest to wersja sline więc ma np rozpórkę przednich kielichów, zawieszenie sline. 

 

Plany:

BBS 8Jx18 Porsche Cayenne I z oponami 215/45 R18

Gwint KW inox var 1 na przód

zderzak tył USA

zderzak przód z dokładką sline

Hardtop na zimę

FA131B2B-6B0B-4BEE-8BB3-069E0E60372D.jpeg

2D7B55A6-1976-49F8-882A-A12BCC96365C.jpeg

BBE34442-66D4-4B19-A5B3-8C791E7994F2.jpeg

Edytowane przez adigo

Opublikowano
  • Autor

Kolejne elementy układanki:

B2DB7468-E6E1-4A80-8137-B747FB3E4410.jpeg

31B9FD3E-FA2F-43BE-A1BA-F30D6466D6B4.jpeg

07CA3B7F-5E6D-42EF-8A94-D29D840B3F25.jpeg

F70F4C49-C5CE-4BC3-A8D1-016BA85BB1D6.jpeg

5C7742B4-8445-45C8-B27A-6AE3BB82F721.jpeg

FFB540C8-96FF-4BB5-907D-57F88C95D15F.jpeg

4395A06D-E25B-4F4D-AF44-979AC0B33AE0.jpeg

Opublikowano

O widzę że Targa będzie ?

Opublikowano

czekam na efekty z przednim zderzakiem :)

Opublikowano

Po co dach z sedana?

Opublikowano

hardtopy do A4 cabrio są praktycznie nieosiągalne, a jeśli już to kosztują krocie.. tu widać kolega próbuje sam stworzyć hardtopa ;)

Opublikowano
  • Autor

Do przedniego zderzaka brakuje mi sprysków z maskownicami. Po świętach powinny być, wtedy do lakiernika i na auto. Tylny juz przerobiony pod czujniki czeka na lakier.

Felgi prawie gotowe, brakuje jeszcze opon i adapterów bo maja rozstaw 5x130.

Pomysł na hardtop i materiał jest, zobaczymy jak z realizacją bo łatwo nie będzie. Chciałbym żeby był gotowy na zimę.

Aktualnie trwaja poszukiwania idealnego dachu materiałowego bo mój ma kilka uszkodzeń.

Opublikowano

idealny to nowy ;) niestety A4 Cabrio ma tak zrobiony stelaż, że każdy dach, który oglądałem ma ślady w tych samych miejscach ?

Opublikowano
  • Autor

Zobaczymy co jest na rynku. Zakup po ogledzinach na żywo więc zweryfikuje stan. Mam wrażenie ze dach przeciera się jak jest złożony w bagażniku. ?

Opublikowano

Dobre plany. Świetny pomysł z dokładką sline.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zderzak juz skompletowany, lakiernik wstępnie wybrany :) Audi dostało nowy olej z filtrami i podczas majówki zrobiło prawie 2000 km po Polsce bez zamulania.

471347C5-BDA1-4618-A59C-A155B0A667F5.jpeg

4717B3CE-AC74-4762-B433-DA0C7E80516E.jpeg

Opublikowano

@adigo duży za tą blendę. Sam poszedłem krok dalej co prawda, ale i tak wyrazy uznania za pomysł. Projekt z hard topem, to już wyższy level:hi: i kibicuję mu całym sercem! 

Być może będziesz pionierem w tej dziedzinie. 

Nie trać zapału :bicz2:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Odebrałem adaptery do felg. Tylne maja 3 cm grubości a przednie 2 cm / sztuka. Remont klimy. Zderzaki u lakiernika. Opony zamówione. Mam nadzieje ze zdążę ze wszystkim na czas bo wybieram się na Summer Patrol z Cabrio Poland pod koniec czerwca.

7C1E12BF-0B46-468E-9C8F-C06DAD45C3DC.jpeg

DA767E75-C791-4FD9-84B9-73E96BE30CBE.jpeg

D5B33183-1A68-4808-9358-402EB42DBD8F.jpeg

26EB012C-2488-4B3C-83B5-3122FCE0558A.jpeg

Edytowane przez adigo
aktualizacja

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

oj kolego z tym zderzakiem to żeś mnie zainspirował, czekam na efekt końcowy :D

ps. sam niedawno kupiłem b6 w cabrio i powoli zaczynam coś tam modzić ;)

Opublikowano

Adiego skąd masz tylną blende  pod małą tablicę?  Szuklalem klapy amerykańskiej ale lipa  mógł byś coś podrzucić? 

Opublikowano
  • Autor

Tylna blenda jest samoróbką. Kupiłem druga klapę powycinałem i posklejałem. Początkowo miałem wkleić w klapę i wszystko pomalować w kolor nadwozia ale prace z przednim zderzakiem okazały się trudniejsze przez co lakierowanie wszystkich elementów musiałem odroczyć i finalnie blenda jest czarna. Narazie tak będzie. Może dorobię drugą klapę całą w kolorze. Zderzaki są w trakcie lakierowania więc jeszcze chwile musimy poczekać na efekt. Jutro odbieram opony. Przymierzyłem gwint na przód KW który mi pozostał po wcześniejszym aucie. Leżał kilka lat w garażu i pierścienie są nie do ruszenia ale po założeniu okazało się ze wysokość jest ok :) Muszę poszukać rejestratora z trybem parkingowym bo ktoś mi wjechał w przód na parkingu pod blokiem. Teraz to jeszcze pół biedy ale uszkodzenia nowego zderzaka tak łatwo bym nie odpuścił. Generalnie B6 jest fajnym autem w przystępnej cenie. Pierwsza zima z miękkim dachem bez garażu za mną dlatego pod koniec wakacji chciałbym się zabrać za hardtop. A tak w ogóle to znalazłem info o A4 B6/B7 z twardym składanym dachem firmy Valmet i zaczynam się powoli zastanawiać nad adaptacją dachu z np volvo, ale to byłaby gruba rzeźba.

54280B2D-9BB2-45E9-9F1B-9857659046AD.jpeg

7D024812-212A-473B-8716-65DB01B84344.jpeg

F04E7F90-5506-4C5C-92AD-2138C3725319.jpeg

F9AAF009-ACFA-4EB7-A4ED-D41BF3CB5F64.jpeg

1A9E5F1E-B0E7-46EC-99A1-770F38DD3501.jpeg

326611C1-7FBF-4940-BB1E-F2F4C72027F5.jpeg

CDD24413-2291-4EE3-BE27-AB9ED382D663.jpeg

414CD126-5D90-491B-ABBE-FE1A4701C3E2.jpeg

A342F431-6FB3-4E7E-AA2E-138F10A6EF7E.jpeg

FF8C8814-439D-4382-87DE-D2C9DF09FA64.jpeg

Edytowane przez adigo

Opublikowano
  • Autor

W weekend montuje gwint na przód i może sprężyny na tył jak podpasują a zderzaki podobno mają być do odbioru w następnym tygodniu. Bez zderzaków i gleby auto wygląda tak: 

1410C032-3FAA-4F2E-BEEB-754FCAFE07C6.jpeg

 

 

Edytowane przez adigo

Opublikowano

Mam klapę USA do cabrio na zbyciu jakby co  
Z tym hardtopem to daj sobie spokój, ja w największe mrozy (zima 2012/13, mroziło wtedy okrutnie) popylałem w koszulce mając nad sobą tylko miękki dach. Szybko w środku robi się ciepło... W razie czego nowe poszycie za bodaj ok.3tyś.zł zrobi Ci pewien gościu z Zielonej Góry, które to starczyć powinno na kolejne 15 lat. U siebie nie musiałem robić dachu, choć auto użytkowałem przez cały rok.


PS. Miałem kiedyś podobnego...

...przy czym moja zabawa w przebieranie B6 tak się skończyła:
 

20151222_154634.jpg

 

:wink: 

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Ze w środku jest ciepło to wiem. Grzeje bardzo fajnie, może webasto przed zimą dołożę aby się wcześniej rozmrażał. Hardtop chciałbym zrobić głównie dlatego że nikt jeszcze tego nie zrobił :) 

Opublikowano
  • Autor

9153E6DD-9DC1-43AC-9D9E-828ADD089715.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.