Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] Audi A4 1.8T Cabrio


S1Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od paru dni jestem posiadaczek w/w autka. Udało się spełnić jedno z marzeń :D Rozpoczynam swój własny projekt

Naprawy i modyfikacje kwieceń 2019

  • Przód dostał nowe lampy, nie oryginalne lecz porządne zamienniki, jednak z jasnymi kierunkami wygląda lepiej. tutaj na pewno chcecie foto. I macie racje jutro Wam zrobię. Stare lampy zostawiam dla potomnych. Oczywiście światła ustawione tak jak bozia przykazała. Lampy nowe nie żądne używane angliki czy inne kombinacje. Trochę droga fanaberia ale no cóż chciałem bardzo, mogłem sobie pozwolić no i są.
  • Zakupiłem nowe opony na przód, na tył mam fajne goodyery (może dam je na przód zobaczę co mi wulkanizator powie) i teraz pewnie poleci hejt bo opony to Firemax FM601 powiecie na lapmy dałeś kasę a były niepotrzebne a na oponach przycebuliłeś. Macie rację opony są budżetowe ale są nowe, wole nówki niż markowe używki co maja 10 lat i nie wiadomo jaką historię. A opony polecił mi znajmy co ma je i śmiga w bmw i sobie mega chwali więc odpuście.
  • Wymiana rozrządu, teraz to mam spokój na długie lata
  • Wymiana oleju i tu się pojawił problem. Bo zalałem świeży olej a potem zobaczyłem wątki o czyszczeniu smoka i miski. Moje pytanie co robić ? Olej ma tysiąc kilometrów i co wylać go robić płukankę itp? Dajcie jakąś złotą radę. Jak trzeba to zrobię. Po tym tysiącu olej dalej złoty jak złoto.

Opis samochodu:
Audi A4 Cabrio 2006 1,8T 163 km (seryjny silnik) przebieg około 180-290k nie pamiętam teraz dokładnie

Wyposażenie:

  • tryb świateł auto
  • lusterko fotochromatyczne 
  • podgrzewane siedzenia
  • klimatronic (ale to standard)
  • tapicerka materiałowa (bardzo mi na tym zależało skóry w cabrio po takim czasie często są spękane)
  • pod siedzeniami fajne schowki :D

Wykreślone rzeczy zrobione.

PLANY (rzeczy do zrobienia:

  • Zmiana lamp przednich na poliftowe z białymi kierunkowskazami (04.2019)
  • obszycie kierownicy skórą (nie jest oryginalna w złym stanie chwiałbym nową
  • zmiana gałki biegów (j.w.)
  • wymiana podłokietnika bo jest pęknięty ten przycisk co się zawsze łamie (zmienię cały to będę miał nowy materiał)
  • wymiana cupholdera bo zepsuty
  • umycie i impregnacja dachu
  • korekta lakieru (własnoręcznie)
  • powłoka ceramiczna na lakier
  • dressing na plastiki
  • kratka z głośnika centralnego czasem wibruje (do poprawy)
  • jakiś jeden plastik na nierównościach trzeszczy (zlokalizować i wymienić dziada)
  • wymiana obudowy kluczyka
  • coś się jeszcze wymyśli bo kocham to autko :D

Mechanicznie do zrobienia:

  • Naprawa FIS (chwilowe spalanie pokazuje z d*py, pomocy)
  • Wymiana oleju 04.2019
  • Czyszczenie smoka i  miski olejowej (ten temat pojawił się po wymianie oleju co robić wymienić i czyścić? Olej ma ponad tysiąc km)
  • Wymiana rozrządu 04.2019
  • Na zimnym silniku czasem czuć wibracje (poduszki silnika do sprawdzenia zwłaszcza odbojnik, odbój)
  • Wymiana opon na letnie (zakup opon)
  • Prostowanie felgi
  • Coś się pewnie wymyśli bo kocham to auto

 

 

Na razie jedna fota bo chce auto wymyć itp. 

Autkiem się super jeździ, daje masę frajdy.

Jeżeli chodzi o modyfikacje silnika to nie przewiduje żadnych, to jest cabrio więc planuje nim sunąc a nie się ścigać.

Rozważam instalację gazu bo strasznie dużo auto pali ale wpierw sprawdzę czy z moim egzemplarzem nie jest coś nie tak pod tym względem bo dziwnie się zachowuje. Ale to na spokojnie.

PS: dziś zahaczyłem felgą o krawężnik i zjechałem rant :( 

 

image1.jpeg

Edytowane przez S1Przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to teraz można poczuć wiatr we włosach :)

Napisz coś więcej jakie ma wyposażenie itp.

Po myciu oczywiście zapodaj fotki również ze zdjęciami wnętrza. 

Szerokości i bezproblemowego użytkowania.

pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariaty temat zaktualizowałem i będę aktualizował, doradźcie mi.

wymieniłem olej, ma zrobione tysiąc km, skoczyłem nad morze i z powrotem, potem doczytałem o czyszczeniu smoka i miski i teraz się gryzę czy to robić? Szkoda mi troszkę oleju bo świeży no ale jak trzeba to trzeba.Z autem się nic nie dzieje złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawy i modyfikacje kwieceń 2019

  • Przód dostał nowe lampy, nie oryginalne lecz porządne zamienniki, jednak z jasnymi kierunkami wygląda lepiej. tutaj na pewno chcecie foto. I macie racje jutro Wam zrobię. Stare lampy zostawiam dla potomnych. Oczywiście światła ustawione tak jak bozia przykazała. Lampy nowe nie żądne używane angliki czy inne kombinacje. Trochę droga fanaberia ale no cóż chciałem bardzo, mogłem sobie pozwolić no i są.
  • Zakupiłem nowe opony na przód, na tył mam fajne goodyery (może dam je na przód zobaczę co mi wulkanizator powie) i teraz pewnie poleci hejt bo opony to Firemax FM601 powiecie na lapmy dałeś kasę a były niepotrzebne a na oponach przycebuliłeś. Macie rację opony są budżetowe ale są nowe, wole nówki niż markowe używki co maja 10 lat i nie wiadomo jaką historię. A opony polecił mi znajmy co ma je i śmiga w bmw i sobie mega chwali więc odpuście.
  • Wymiana rozrządu, teraz to mam spokój na długie lata
  • Wymiana oleju i tu się pojawił problem. Bo zalałem świeży olej a potem zobaczyłem wątki o czyszczeniu smoka i miski. Moje pytanie co robić ? Olej ma tysiąc kilometrów i co wylać go robić płukankę itp? Dajcie jakąś złotą radę. Jak trzeba to zrobię. Po tym tysiącu olej dalej złoty jak złoto.

Dodatkowo kupiłem nowy kluczyć, skórę do obszycia kierownicy, pastę do polerowania, powłokę ceramiczną na lakier, powłokę do odnowy powłoki ceramicznej lakieru, środek do przygotowania lakieru pod powłokę ceramiczną. Do tego kabel VAG do diagnozowania i coś tam jeszcze ale zapomniałem. Czekam na telefon od mechanika co mi sprawdzi komputer bo fis zwariował i sprawdzi wibracje na zimnym. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę zacne inwestycje poczynione.

Faktycznie ja czekam na zdjęcie środka jak i lamp ?

Jaką powłokę kupiłeś i ile Cię uczyniła?

Edytowane przez lewiatan1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 22:06, lewiatan1989 napisał:

No widzę zacne inwestycje poczynione.

Faktycznie ja czekam na zdjęcie środka jak i lamp ?

Jaką powłokę kupiłeś i ile Cię uczyniła?

Powłoka k2 zdam relacje przed i po cały zestaw koło 300 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś drobny update z racji tego ze miałem tylko 1 kluczyk i był juz nieco zniszczony dorobiłem się nowej obudowy. Teraz nie ma wstydu.

Nie obyło się bez komplikacji, zapomniałem przełożyć immobilizer który jest schowany w kluczyku i musiałem zakodować pilota. Ale wszystko jest już cacy. 

724479C1-3029-4FCF-B9FE-722F9ECDC0AF.jpeg

672E13B3-8A8F-486A-8B0D-F2A904129440.jpeg

E320C228-A0B0-4BBF-8129-9AFAA0A47262.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obszytej kierownice. Robiłem to samodzielnie bez jej ściągania. Jedynie airbag odkręciłem. I przy dokręcania ukrecilem jedna śrubę z poduszki powietrznej jak ja wymienić? Ta śruba jest w kierownicy od wewnątrz i nie idzie jej wymienić w sensie wyciągnąć. 

D7268A35-06DF-49AE-AA4A-059C780359FA.jpeg

1FA9E417-3199-482E-B6D3-E88CB7188302.jpeg

0D0F265A-C57C-491E-AF4B-EF46838B654E.jpeg

EC0F8C02-39CC-4571-9950-4128F0F2A5FF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Aligatorek96 napisał:

Co to za wiocha obszycie ? Chyba oglądałeś 101 napraw ;D

Sam jesteś wiocha ?nie no dobra wyszło tak średnio. Myśle ze pojeżdżę z tym trochę j to zerwę. Drugi raz był dał do obszycia profesjonaliście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 Cabrio :thumbup: Fajne

Kierkę zmień na 3 ramienną.. będzie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Adam87 napisał:

A4 Cabrio :thumbup: Fajne

Kierkę zmień na 3 ramienną.. będzie o niebo lepiej.

A to kiera z b7 ? czy z jakiej wersji szukać 3 ramienną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adam87 napisał:

A4 Cabrio :thumbup: Fajne

Kierkę zmień na 3 ramienną.. będzie o niebo lepiej.

Taka będzie pasować? https://allegro.pl/oferta/audi-a3-8p-a4-b7-kierownica-skora-skorzana-7823016048

Dam ją do obszycia oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S1Przemo napisał:

Taka będzie pasować? https://allegro.pl/oferta/audi-a3-8p-a4-b7-kierownica-skora-skorzana-7823016048

Dam ją do obszycia oczywiście

za tyle to ci oddam swoją starą:

 

IMG_20180810_162456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka...

I tak jak @niwet pisze.. odrazu z multi, bo wygoda i kiera taka pełniejsza się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...