Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwna część do mocowania dolnej osłony silnika


jabolsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, kupiłem autko juz bez dolnej osłony silnika, i oczywiscie kupiłem oslone na allegro, potrzebne wkręty itp, i pojawił sie problem, mechanik powiedział ze nie ma do czego przykrecic tej osłony że brakuje części która się pmo0cuje do belki, nie wiem o co chodzi, jest podobno długości metra, czy ktoś wie o czym mówi? bo ja nie mogę znaleźść tej czesci ani na allegro ani nigdzie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem osłone z alegro wszystko da rade tylko orginalne śruby nie nadają sie, są za krótkie :gwizdanie: i radze to wszystko wymienic bo bardzo szybko ci ta osłona odpadnie

Mocowania na bank masz, m.in mocuje sie do nadkola opiera sie na przedniej dokładce zderzaka i przykręca :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika, że brakuje ci uchwytu Nr 8D0 863 843 który jest w postaci płaskownika wygiętego tak jak blacha trapezowa i jest przykręcony do belki zespołu napędowego. Do tego uchwytu przykręca się osłonę w trzech miejscach. Najszybciej to kupisz to w ASO może na jakimś szrocie. Przyślij mi na PW swój adres mailowy to wyślę ci rysunek z ETKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to płaskownik który przytrzymuje obydwie osłony, może jak ktoś wymontował osłone albo ja zgubił po prostu to ściągnął :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także kupiłem osłonę pod silnik i skrzynię biegów na allegro i musiałem je najpierw spasować do siebie. Po spasowaniu był mały problem z zamocowaniem, otóż na łączeniu osłon nie było do czego ich przymocować. Był tam tylko taki cieniutki (ok. 1,5 mm) płaskownik, który na końcach jest przyspawany a po bokach przykręcony śrubami na klucz 10. Płaskownik był dziwnie powyginany (oryginalnie) i na środku miał otworek z blaszką na śrubę. Wygiąłem go tak, żeby można było od dołu przykręcić do niego obie osłony i gotowe. Osłony kupiłem ze śrubami, ale z nich nie skorzystałem bo czytałem, że te mocowanie nie jest zbytnio trwałe, więc dorobiłem sobie śruby z łbem soczewkowym, które ponacinałem żeby można było je zakręcić srubokrętem. Jak na razie wszystko trzyma dobrze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...