Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, turdzi napisał:

Nice ! Gratki i daj jej sie troche ułożyć a nie paluj od razu ;) 

Hehe. Pierwszy bak miała ciężko ale też nie do oporu. Ale docieram w pełnym zakresie obrotów. Dziś bardziej deliktnie. Pierwszy bak pęknął w 250km.. ile@turdzi przejezdzasz na baku? Pierwsze km to 27-29l przy zwyklej jezdzie w korkach ale moze sie ułoży.

Moja przyszła na Hankookach ale wydana została na Conti ;)

 

 

063BA6D2-FD44-47FE-A666-C85A673EE82F.jpeg

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdzi napisał:

Nie ma sie takiego wrażenia bo RS3 na seryjnym jest głośniejszy niz sportowy w RS4/RS5 ale jest tez tego pewien minus. Moim zdaniem wydech sportowy w RS3 jest za glosny.Ja bym nie dał rady tym jezdzic w trasy bez znaczenia jak piękny jest to dziek.Wczesniej czy pózniej zacznie męczyć.Zaleta RS4/5 jest to ze możesz jechać w trasie z otwartymi klapami i cieszyć sie przyjemnym pomrukiem nie będąc przy tym zmęczonym tym wyciem.To oczywiscie kwestia gustu.

to jak najbardziej, na dłużej też uznałem że byłoby trochę męczące chcąc latać dłuższe trasy. Do tego zapewne RS4/5 będzie lepsze. Co nie zmienia faktu że RS3 dźwięk ma świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach apropos wydechu - Porównywane z RS5 B8 (widocznym na jednym ze zdjęć wrzuconych w 1 poście)  i przez wiele osób, wbrew różnym opiniom ten dźwięk jest naprawdę przyjemny. Nie jest to kosiarka, nie jest za cicho. Prawdziwe walory odkrywa się jak cały wydech się rozgrzeje. Jest naprawdę super.

Ps. Wrzuciłem foty w 1 post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kosmita napisał:

Hehe. Pierwszy bak miała ciężko ale też nie do oporu. Ale docieram w pełnym zakresie obrotów. Dziś bardziej deliktnie. Pierwszy bak pęknął w 250km.. ile@turdzi przejezdzasz na baku? Pierwsze km to 27-29l przy zwyklej jezdzie w korkach ale moze sie ułoży.

Moja przyszła na Hankookach ale wydana została na Conti ;)

 

 

063BA6D2-FD44-47FE-A666-C85A673EE82F.jpeg

Nie wiem nie liczę ale bak ma stanowczo za mały.Zazwyczaj na trasie schodzę sporo ponizej 10l wiec auto jak na moc i masę jest bardzo ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW  jak zawieszenie DRC tez ci sie tłucze ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turdzi napisał:

 

 

BTW  jak zawieszenie DRC tez ci sie tłucze ? ?

a dalej walczysz z DRC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, turdzi napisał:

 

 

BTW  jak zawieszenie DRC tez ci sie tłucze ? ?

Nic nie tłucze. Jakieś plastiki tylko we wnętrzu słyszałem ale potem już nie.. zobaczymy. Niech się ułoży wszystko. Ale zawias super. Naprawdę DS zmienia charakterystykę samochodu całkiem..

To ja nawet w A4 nie zszedłem poniżej 11l więc tu będę się cieszył z 16-17. Bo 25-27 to ciut sporawo jak na zwykla jazde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DonDżonson napisał:

a dalej walczysz z DRC?

Nie walczę po prostu sie tłucze taka charakterystyka tych amortyzatorow.Przod mam wymieniony jest troche lepiej ale dalej je slychac jak najedziesz na wyrwę.Musi byc duza dziura i wtedy nie ma żadnego tłumienia walnie metal o metal.Albo to prawili w końcu albo Kosmita jeszcze nie najechał na takie miejsce ktore to wywoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosmita napisał:

Nic nie tłucze. Jakieś plastiki tylko we wnętrzu słyszałem ale potem już nie.. zobaczymy. Niech się ułoży wszystko. Ale zawias super. Naprawdę DS zmienia charakterystykę samochodu całkiem..

To ja nawet w A4 nie zszedłem poniżej 11l więc tu będę się cieszył z 16-17. Bo 25-27 to ciut sporawo jak na zwykla jazde :)

25 to ja nawet na torze chyba nie widzalem.Przy takim spalaniu to nie ma szans zebys delikatnie docierał to auto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślę że nowe eSki Audi są w dieslu to RS może mi palić nawet 30/sto  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, turdzi napisał:

Moim zdaniem wydech sportowy w RS3 jest za glosny.Ja bym nie dał rady tym jezdzic w trasy bez znaczenia jak piękny jest to dziek

Nie ma tak źle, w trybie Comfort jest jak w każdym innym aucie i nic nie męczy

10 godzin temu, turdzi napisał:

Zazwyczaj na trasie schodzę sporo ponizej 10l wiec auto jak na moc i masę jest bardzo ekonomiczne.

W RS3 dłubniętym na 500+ w trasie miałem spalanie 9,5 litra i nie była to jazda emerycka tylko normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, A-rek napisał:

Nie ma tak źle, w trybie Comfort jest jak w każdym innym aucie i nic nie męczy

No tak tylko wtedy sport zostaje dla tych kilku momentow kiedy masz ochote zeby ryczał .To kwestia gustu oczywiscie aja dodatkowo nie jestem fanem głośnych wydechów ale troche dziwnie to zrobili w RS3 i TTRS bo juz standardowy wydech jest wystarczająco glosny i głośniejszy chyba nawet niz ten w RS4. Ten sportowy za dopłata powinien tak na prawde nazywać sie sport plus albo jakos tak no ale dźwięk fajny jeden z najlepiej brzmiących silnikow ever a jezeli cos go ma pobić to chyba tylko R8 V10 plus chyba dlatego ze dźwięk taki sam tyle ze kręci sie do tego do 9 tys :)

 

 

Edytowane przez turdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdzi napisał:

no ale dźwięk fajny jeden z najlepiej brzmiących silnikow ever a jezeli cos go ma pobić to chyba tylko R8 V10 plus chyba dlatego ze dźwięk taki sam tyle ze kręci sie do tego do 9 tys :)

O RS3 czy 4 napisałeś? Jestem ciekawy czy RS4 ma ten sam wydech co RS5 Sportback ale ja porównałem z RS3 dzisiaj bardzo ogólnie i krótko i jak dla mnie wcae ten z RS3 nie jest jakiś strasznie głośniejszy.. jeszcze na spokojnie porównamy ale wszyscy mówią, że są mile zaskoczeni dźwiękiem RS5 szczególnie jak się rozgrzeje.. I przypominam, że w wydechu perfo nie chodzi o głośność co o całą modulacje, pierdzenie itd.. 

ps. Co do spalania to w takim razie inne mamy pojęcie normalnej jazdy. Dzisiaj zrobiłem 150 km po mieście bez napierdzielania i ścigania ale dynamicznie, spokojnie znów dynamicznie. 20l. Mniej to jazda emerycka, a najlepiej na jakiejś trasie. Mam juz ponad 500km wiec moze jeszcze mi sie wszystko uklada. Ale czuję, że 250km na baku to bedzie norma..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle,

 

I fura była już na detailingu,? Bo wygląda jakbyś odebrał z salonu i od razu w drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Whatson napisał:

Pawle,

 

I fura była już na detailingu,? Bo wygląda jakbyś odebrał z salonu i od razu w drogę :)

Na detailing jedzie jutro rano. Ja jestem z tych co mają fioła na punkcie auta ale nadal jest to tylko auto i służy do jeżdżenia, a nie trzymania w garażu. Więc fakt, jeżdżę, nałożymy folie, ceramikę i dalej będę jeździł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kosmita napisał:

 Ale czuję, że 250km na baku to bedzie norma..

Kto bogatemu zabroni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

Na detailing jedzie jutro rano. Ja jestem z tych co mają fioła na punkcie auta ale nadal jest to tylko auto i służy do jeżdżenia, a nie trzymania w garażu. Więc fakt, jeżdżę, nałożymy folie, ceramikę i dalej będę jeździł ;)

Ja bym poczekał aż dobrze dostanie słońca A potem na "obróbkę" :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kosmita napisał:

O RS3 czy 4 napisałeś? Jestem ciekawy czy RS4 ma ten sam wydech co RS5 Sportback ale ja porównałem z RS3 dzisiaj bardzo ogólnie i krótko i jak dla mnie wcae ten z RS3 nie jest jakiś strasznie głośniejszy.. jeszcze na spokojnie porównamy ale wszyscy mówią, że są mile zaskoczeni dźwiękiem RS5 szczególnie jak się rozgrzeje.. I przypominam, że w wydechu perfo nie chodzi o głośność co o całą modulacje, pierdzenie itd.. 

ps. Co do spalania to w takim razie inne mamy pojęcie normalnej jazdy. Dzisiaj zrobiłem 150 km po mieście bez napierdzielania i ścigania ale dynamicznie, spokojnie znów dynamicznie. 20l. Mniej to jazda emerycka, a najlepiej na jakiejś trasie. Mam juz ponad 500km wiec moze jeszcze mi sie wszystko uklada. Ale czuję, że 250km na baku to bedzie norma..

Nie no o RS3 pisałem.Ja na baku pod 400 zazwyczaj robię mieszanej jazdy ale nigdy nie zjeżdżam do końca zawsze tankuje jak sie rezerwa zaświeci.

Odnosie docierania to ważne jest zeby jezdzic obrotami czyli kręcić motor  delikatnie używać gazu  zamiast dusić go momentem z dołu ale sadzać LO tym co piszesz to i tak juz nie ma znaczenia bo i tak go juz spalowales wiec niepotrzebnie sie męczysz.Zmien tylko olej konieczny przy po 2000-3000 tys i wio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że Audi już go nieźle na tym teście na torze "dotarło"? :)

Graty fury, za***ista jest!!! ? Na wypad na Słowację jak znalazł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turdzi napisał:

Nie no o RS3 pisałem.Ja na baku pod 400 zazwyczaj robię mieszanej jazdy ale nigdy nie zjeżdżam do końca zawsze tankuje jak sie rezerwa zaświeci.

Odnosie docierania to ważne jest zeby jezdzic obrotami czyli kręcić motor  delikatnie używać gazu  zamiast dusić go momentem z dołu ale sadzać LO tym co piszesz to i tak juz nie ma znaczenia bo i tak go juz spalowales wiec niepotrzebnie sie męczysz.Zmien tylko olej konieczny przy po 2000-3000 tys i wio.

Widzisz, dla mnie pałowanie to jeszcze co innego, a modele jazdy mamy całkowicie odrębne. Ja swoją a4 nigdy nie zrobiłem 400km na baku, a co dopiero tutaj. Maks to 370. Zazwyczaj 340-350. Dziś pyrkając sobie po mieście 14/15 mi wyszło i to jazda emeryta była. Ale już znośne spalanie. Teraz wyjdzie mi 300 na baku i to jest akceptowalne jakkolwiek biorac pod uwagę możliwości samochodu.. 400 pewnie zrobić zrobię, ale wtedy po co mi rs5 ;) 

olej przy 3k wymienie jak piszesz. Co do tankowania od razu po włączeniu rezerwy to bardzo mądre. Sam też tak robię, a jak nie mogę zatankować od razu to nie cisnę samochodu w trosce o pompę..

45 minut temu, Młody_drog napisał:

A to nie jest tak, że Audi już go nieźle na tym teście na torze "dotarło"? :)

Graty fury, za***ista jest!!! ? Na wypad na Słowację jak znalazł!

Pewnie jest jakaś procedura. Ogólnie w instrukcji nie ma czegoś takiego teraz jak docieranie. Ale rozsądek nakazuję aby w 100% nie wykorzystywac mocy ani momentu. Tak jak turdzi napisał, do 3k spokojniej, wymiana oleju i zobaczymy co potrafi ;)  A co do Słowacji to za rok jestem obecny ?

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...