Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy nie kupowałeś nowego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Korton555 napisał:

Cos wysoko stoi, do transportu to ma jakies wkladki w sprezyny zeby tak wysoko bylo, czy taki jest?

Tak. Blokada transportowa. Normalne zabezpieczenie każdego samochodu ;)

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

nigdy nie kupowałeś nowego auta ?

No niestety, te które mnie interesują nowe są poza zasięgiem, więc mając wybór nowe z podstawowym silnikiem wybieram kilku-latka z odpowiednia moca i wyposazeniem. Poza tym nie mam firmy, wiec wszystko kupuje prywatnie, nie wynajem, czy leasing.

Edytowane przez Korton555
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

nigdy nie kupowałeś nowego auta ?

myślę że sporo jednak kupuje używki a nawet jak ktoś kupuje nowe to odbierając w salonie jest przygotowane do odbioru i nie ma zabezpieczeń transportowych ;), mało kto lata po placu,
gratki RS-a, poza kolorem i kołem mega furka

Edytowane przez marcin_o23
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

nigdy nie kupowałeś nowego auta ?

W Mercedesie tych zabezpieczeń na sprężyny wysokość nie ma :) nie w każdej marce to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin_o23 napisał:

mało kto lata po placu’
gratki RS-a, poza kolorem i kołem mega furka

Z kolorem poczekaj do korekty, folii i ceramiki. Teraz to brudny i kiepskie światło było. Chyba, że ogólnie niebieski to nie Twój klimat. A co do kół to racja, choć na żywo wyglądają ciut lepiej ale niestety nic sensownego w konfiguratorze nie ma na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest Mega ogień piękny kolor i pakiet po prostu ideał te koła na zimę a na lato coś sensownego jeździłbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 11:13, Kosmita napisał:

Po pierwsze finalny leasing do podpisania okazał się droższy (przy tych samych warunkach) od oferty, po której przedstawieniu zamówiłem samochód.

Pawle,

Współczuję takiego potraktowania, jeśli chodzi o brak możliwości wcześniejszego zwrotu auta. Współczuję wprowadzenia Cię w błąd w tym zakresie. Nie da się tego wytłumaczyć, jak tylko dobrymi chęciami handlowca, który wierzył, że będzie mógł tak zrobić, a jednak "góra" powiedziała, że nie ma takiej opcji lub po prostu handlowiec z góry Ciebie okłamywał. Obie ewentualności są dla mnie absurdalne, ale jak widać - nie ma czegoś na piśmie (umowie), to zawsze można się wykpić.

Zaintrygowało mnie wyżej cytowane zdanie. Leasing okazał się droższy przy tych samych warunkach. Czyli oprocentowanie poszło w górę, czy cena auta? Czy jak to rozumieć?

W umowie, którą się podpisuje jest wzmianka, że sprzedający może podnieść cenę samochodu i tam dalej kilka szczegółów. Czy właśnie to Ciebie spotkało?

 

Fura elegancka :D

Edytowane przez Whatson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosmita napisał:

Z kolorem poczekaj do korekty, folii i ceramiki. Teraz to brudny i kiepskie światło było. Chyba, że ogólnie niebieski to nie Twój klimat. A co do kół to racja, choć na żywo wyglądają ciut lepiej ale niestety nic sensownego w konfiguratorze nie ma na teraz.

no kolor rzecz gustu, tobie się ma podobać, mnie niebieski nie przekonuje, koło też dziwny wzór, ten z rs4 dużo bardziej pasujący no ale wiadomo nie ma w czym wybierać, pewnie na żywo odczucie też inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whatson napisał:

Pawle,

Współczuję takiego potraktowania, jeśli chodzi o brak możliwości wcześniejszego zwrotu auta. Współczuję wprowadzenia Cię w błąd w tym zakresie. Nie da się tego wytłumaczyć, jak tylko dobrymi chęciami handlowca, który wierzył, że będzie mógł tak zrobić, a jednak "góra" powiedziała, że nie ma takiej opcji lub po prostu handlowiec z góry Ciebie okłamywał. Obie ewentualności są dla mnie absurdalne, ale jak widać - nie ma czegoś na piśmie (umowie), to zawsze można się wykpić.

Zaintrygowało mnie wyżej cytowane zdanie. Leasing okazał się droższy przy tych samych warunkach. Czyli oprocentowanie poszło w górę, czy cena auta? Czy jak to rozumieć?

W umowie, którą się podpisuje jest wzmianka, że sprzedający może podnieść cenę samochodu i tam dalej kilka szczegółów. Czy właśnie to Ciebie spotkało?

 

Fura elegancka :D

Zobaczymy jak się rozwiąże bo się wściekłem, sprawa poszła wyżej i wszystko wskazuje na to, że zdam samochód już w czerwcu bez konieczności spłaty całości rat. Ale potwierdzę jak porozumienie będę miał w ręku. 

Rata leasingowa była wyższa. Zmienił się parametr ale nie wiem dokładnie jaki. Podobno od 1 kwietnia tak się stało więc jak bym umowę leasingową podpisał wtedy byłoby tak samo. A, że czekałem jak będzie z A4 to nie podpisałem. A, że nie podpisałem to się zmieniły warunki. Ale jak pójdą mi na rękę z A4 to i tak wyjdzie elegancko. Właśnie jadę podpisać leasing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki furki ,śliczna, aczkolwiek nie mój gust kolorystyczny :)

Tak z ciekawości.. za nią ta szara też RS5tka? czy nie zwróciłeś uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 15:50, Kosmita napisał:

No i przed wszystkim jednoetapowa korekta lakieru, bo już dziady rysują lakier przy zdejmowaniu osłon transportowych i pierwszym myciu.

Poznałem niedawno człowieka, który prowadzi cardetailing i powiedział mi wprost: nałożenie ceramiki kosztuje grosze bo roboty jest niewiele i preparaty tanie. Cenę robi korekta lakieru, którą wciska się obowiązkowo nawet przy nowym samochodzie w tzw. "komplecie". Dla ludzi podekscytowanych nowiutkim, wymarzonym cacuszkiem decyzja jest łatwa - biorę wszystko, co najlepsze.

Dla mnie lakier bomba, ale jak widać to kwestia gustu. Koła bardzo ładnie wyglądają na żywo, szczególnie w wolnym ruchu. Będziesz je przerabiał, czy zastępował? Podobała mi się taka konfiguracja na s5:

 

texas audi.jpg

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marciol napisał:

Gratki furki ,śliczna, aczkolwiek nie mój gust kolorystyczny :)

Tak z ciekawości.. za nią ta szara też RS5tka? czy nie zwróciłeś uwagi?

No jak nie ;) specjalnie zdjęcie zrobiłem tej RS-y. A tu macie czarnulke ;) 

1896AE49-22F3-4385-8D95-10639FD0864A.jpeg

7B6CF804-3265-4975-A678-A26F8AAF59CE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fio napisał:

Będziesz je przerabiał, czy zastępował? Podobała mi się taka konfiguracja na s5:

Ceramika też sporo kosztuje, bez przesady. Poza tym nałożenie 5 warstw to też mega robota. Ja nie będę miał 4 dni samochodu.

Koła chyba zostaną na ten sezon i zimę. A na przyszły wejdą rohany gloss black. Zobaczymy ale taki jest plan. Na żywo robią robotę, sam byłem zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za słownik ale... auto odjebane na maxa :) 

Sprawdź pod dobrym światłem bardzo dobrze lakier bo kolega ostatnio jak odbierał nowe RS5 to znalazł pełno małych rysek na dole dookoła auta. Handlowiec mówił że to norma i w zamian mogą coś zaoferować. Jako że auto szło też na ceramikę to kolega nie robił z tym większego problemu ale się ostro "targował" i dali mu za to 10kpln jako zadośćuczynienie na zakupy w sklepie audi :) Ryski były naprawdę małe nie widoczne jakoś mocno w dziennym świetle ale... nowe auto ma być nowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe RS5 brzmi lepiej niż nowe RS3 czy nie ma znaczącej różnicy ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Bristol napisał:

Nowe RS5 brzmi lepiej niż nowe RS3 czy nie ma znaczącej różnicy ?? 

Raczej ciężko będzie pobić 5 cylindrów w brzmieniu - ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS3 podobno ma głośniejszy wydech. Ale sprawdzimy z kimś jak odbiorę :) Pierwsze porównanie już w sobotę z RS5 B8,5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RS3 na seryjnym wydechu przynajmniej ma się wrażenie że jest głośniejszy niż sportowy w RS5. W dodatku jak dla mnie dźwięk RS3/TTRS jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...