Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Bąbel pod dywanikiem kierowcy - jakieś pomysły dlaczego (foto)


freon

Rekomendowane odpowiedzi

Żabsko ma bąbla... Sprawa jest o tyle ciekawa, że to lekkie podminowanie czasem się pojawia, czasem znika. Nie zauważyłem aby tapicerka ponad zmianą była w jakiś sposób wilgotna, co sugrowało by przeciek...

Aczkolwiek może wiecie, co to może być? No i czy jest to miejsce typowe dla ujawniania się przecieków spod progu, nadkola, czy podszybia?

Chcę zaznaczyć, że nie stwierdziłem czegoś takiego jak często opisywanie jest na Forum, że po nocy zastałem plamę, kałużę etc.

Byłbym wdzięczny za Wasze sugestie, a jeśli mieliście podobny problem, to rzućcie wskazówką jak ściąga się tapicerkę widoczną na focie (tę spod dywanika/wycieraczki samochodowej) aby dokładnie ujrzeć stan tego, co pod nią.

gallery-74181532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie woda pod nogami, aby się tam dostać musisz zdjąć próg i podstopnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ubywa ci płynu do spryskiwaczy? :mysli:

Jeżeli tak to proponował bym sprawdzenie przewodu który doprowadza płyn do tylnej wycieraczki.

Ja bym sprawdził czy przewód sie nie wypiął pod podporą lewej stopy tzw.podstopnica jak kolega grzanek85 nazwał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem, aby ubywalo plynu... tj nie ubywa go wiecej, niz uzywam na szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie idzie tekalon z plynem do tylnej wycieraczki ,jest osobny zbiorniczek w bagazniku na tyl :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie idzie tekalon z plynem do tylnej wycieraczki ,jest osobny zbiorniczek w bagazniku na tyl :kox::polew:

z czego się smiejesz....u kolegi w aucie a ma po lifcie nie ma z tyłu zbiorniczka tylko jest wspólny jeden...wieć sugerował sie swoim autem i mógł nie wiedzieć,że przed zmianami było inaczej :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie są dwa zbiorniki, przód i tył osobno... a rozwiązanie wspólnego zbiornika uważam za lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie wiedziałem ze wcześniejsze wersje miały dwa zbiorniczki :no: teraz będę już wiedział.

Ale uważam ze jeden jest lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe puzzle układanki... A czy to aby nie jest tak, że rośnie mi grzyb, bo:

- mam nieszczelną plastikową osłonę co chroni podszybie? Jak kupiłem Żabę, to było tam wypełnienie czarnym ala silikonem, jednak przy pierwszej wymianie filtra kabinowgo musiałem ściągnąć te osłony razem z wypełnieniem

woda_2.jpg

woda_3.jpg

woda_4.jpg

- co daje przeciek do okolic ECU

woda_1.jpg

woda_5.jpg

- no a potem drąży aż do dywanika?

Czy z tego podszybia, okolic ECU są jakieś specjalne odpływy? Czy z założenia nie powinno być tam wody?

I pytanie z innej beczki, czy, jak i czym uszczelnić te plastiki co przychodzą na szybę w okolicy mocowania wycieraczek przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylikon lub klej do szyb.Nie wiem czy nie lepiej było by wymienić podszybie na nowe i wszystko wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień podszybie na nowe bo Twoje jest trochę zdeformowane. Tam nie powinno być żadnego silikonu. A o przecieki się nie martw, pod szybą przednią masz rynienkę która odprowadza wodę na boki, natomiast pod komputerem woda będzie się pojawiać bo ścieka tamtędy do otworu odpływowego pod serwem hamulcowym (sprawdź jego drożność bo często się zapycha i wtedy stoi woda w tym miejscu), drugi otwór odwadniający masz pod akumulatorem - też sprawdź jego drożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie poszukam chyba plastików...[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2009, 14:23_________________________________________________

no i drożność tych odpływów rzecz jasna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkreć czarne plastiki przy listwie progowej podnies tapicerke podłogową i włóz tam ręke i bedziesz wiedział co jest przyczyną :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio miałem taki bąbel od strony pasażera ale wystarczyło mocno kopnąć od góry i bąbla nie ma . Na pewno najechałeś na coś i podłogę podniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio miałem taki bąbel od strony pasażera ale wystarczyło mocno kopnąć od góry i bąbla nie ma . Na pewno najechałeś na coś i podłogę podniosło.

chyba najpierw zobacze... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował podobnie jak kolega Solarek4 podnieść tapicerkę podłogową i będziesz wiedział czy coś tam jest, czy jest mokro. Operacja dostania się do podłogi to dosłownie 5 min. i będziesz miał pewność, że woda się nie leje bądź leje. Ja u siebie też mam z jednej strony ten plastik na podszybiu lekko odkształcony ale nie zamierzam tego zmieniać, jak masz drożne odpływy to woda nie powinna stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw dostań sie tam jak Ci doradzałem i zobacz co jest grane :good: pózniej będziemy mogli kombinować co mogło być przyczyną :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakończyła się historia z bąblem ? Ciekawi mnie, bo i u mnie coś takiego się pojawia...
uszczelka pod filtrem kabinowym przepuszcza i kanałami wentylacyjni woda dostaje sie do wewnatrz, najwuecej wody wtedy będzie z tyłu za fotelem pasażera:wink: jeśli woda jest po drugiej stronie auta to dostaje sie przez linke od maski:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...