Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja Nokia N73 + Moduł GPS LD-3W (lubModuł GPS LD-1W)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostanio zainteresowałem sie takim zestawem:

Nawigacja Nokia N73 + Moduł GPS LD-3W (lubModuł GPS LD-1W)

1) http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/n73/features.html

2) http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/dodatki/szczegolowo/ld_3w/

Oczywiście może też być inny telefon jak i moduł - jest klika możliwości konfiguracji. Ewentualnie wchodzi do sprzdaży coś takiego N6110 Nawigator http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/6110_navigator/

Co do tytułowego zestawu to obsługuje protokuł NMEA0183 i wg informacji na stronie AutoMapy: http://www.automapa.com.pl/?PEI=10241&lng=PL powinienno owe oprogramowanie działać - tu moje pytanie może ktoś to porwierdzić.

Zainteresowałem sie bo zauważyłem to u wujaszka a dokładniej miał ten telefon Nokia N73 + Odbiornik GPS TomTom link: http://www.tom-tom.pl/index.php?module=katalog&kategoria=26&grupa=42&podgrupa=&strona=1&id=54

Zalety: obkupujemu sie w jedno urządzenie zawierające tel. nawigację i odtwarzacz mp3 oraz mały komputerek z tym telefonie. GPS jest przenośny oczywiście. W aucie nie musi być żadny instalacji ale wiadmo że w trasie warto telefon mieć na podstawce i z kabelkiem do ładowania. Do zalet bym zaliczył cenę - aparat na abonament można wyhaczyć u operatora GSM w przystępnej cenie moduł nie jest specjalnie drogi.

Wady: może nieco mały wyświetlacz (ale sa komunikaty głosowe), na ten telefon trzeba mieć oko i troszkę go oszczędzać.

Co wy na takie rozwiązanie?

[ Dodano: 21-03-2007, 09:30 ]

dodam że wygląda to jak w tej aukcji (lub szukac podobnych w dziale telonu N73):

http://www.allegro.pl/item174493089_n73_navigacja_tomtom_6_nawigacja_tom_tom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżeli będę kupował navi, to właśnie taki zestaw, jedynie wyświetlacz mały, mam 7610 i jak dla mnie to wcale tak źle nie powinno być, Zamiast wywalać kase na komórke i navigacje mam komórke z nawigacją i mini palmtop w jednym, moze nie high end navi ale wystarczającą...

Jedynie jak to działa i współpracuje ze sobąjest zagadką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jak to działa i współpracuje ze sobąjest zagadką..

Wszystko oparte jest na technologii Bluetooth. Żeby poszła Automapa potrzebne jest PDA (palmtop) z Windows Mobile. TomTom tylko jest na Symbiana. Do PDA weszła ostatnio nowa mapa - Autopilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jak to działa i współpracuje ze sobąjest zagadką..

Wszystko oparte jest na technologii Bluetooth. Żeby poszła Automapa potrzebne jest PDA (palmtop) z Windows Mobile. TomTom tylko jest na Symbiana. Do PDA weszła ostatnio nowa mapa - Autopilot.

Zasade działania to ja znam :rotfl:

Chodziło mi o to czy to działa jk należy, czy tnie, jest niedokładne i wogóle śmierdoli.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jak to działa i współpracuje ze sobąjest zagadką..

Wszystko oparte jest na technologii Bluetooth. Żeby poszła Automapa potrzebne jest PDA (palmtop) z Windows Mobile. TomTom tylko jest na Symbiana. Do PDA weszła ostatnio nowa mapa - Autopilot.

Zasade działania to ja znam :rotfl:

Chodziło mi o to czy to działa jk należy, czy tnie, jest niedokładne i wogóle śmierdoli.. ;)

testowalem na 6630 - dzialalo ok, ale jak dla mnie za maly wyswietlacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem na 6630 - dzialalo ok, ale jak dla mnie za maly wyswietlacz

A komendy głosowe działają jako tako?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak pojmuje jak mi kolega opisał. W miare szybka komórka z symbianem czy z jakimś windowsem mobile, antena gps na bluetooth z allegro za max 300zł, programy to sobie psokojnie można załatwić 'hyyyp' , do tego ładowarka samochodowa, uchwyt i teoretycznie ma śmigać. Jedyny problem to dogrąc programy ze soba..

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 22-03-2007, 09:01 ]

zmieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to pewnie z 9300i sie tez jakos by udalo? moze ktos rozwinac dokladnie ten temat? jaki soft i jakie typy nadajnikow sie nadaja

jakie nadajniki masz na mysli ?

http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=278&Category=2&Lid=9

troche informacji

[ Dodano: 21-03-2007, 22:38 ]

Ja to tak pojmuje jak mi kolega opisał. W miare szybka komórka z symbianem czy z jakimś windowsem mobile, antena gps na bluetooth z allegro za max 300zł, programy to sobie psokojnie można załatwić 'na lewo' , do tego ładowarka samochodowa, uchwyt i teoretycznie ma śmigać. Jedyny problem to dogrąc programy ze soba..

nie zapomnij jeszcze o karcie pam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jako ze sie na tym dosyc znam to sie wypowiem :)

Po pierwsze to musi byc dobry odbiornik GPS czy to na USB czy bluetooth, i tak tu kwestia jest jedna , szukajcie tylko i wylacznie cos na czipie Sirf Star III , najlepiej zbiera sygnal i praktycznie go nie traci nawet jak wjedziecie w las lub inne zadupia (mozna schowac do schowka czy gdzie wam pasuje) i bedzie trzymal sygnal i bedzie calkiem dokladny, czyli w praktyce ok. 4-5 m.

Co do telefonu czy pocket pc czy smartphona, wszystkie te urzadzonka moga sluzyc jako navi oczywiscie jesli posiadaja jeden z w/w modulow. Natomiast sa praktycznie dwa sensowne programy czyli Automapa (pod PC lub Pocket PC lub Smartphone) czyli wylacznie Windows, Tomtom (wszystko co ma w sobie symbiana).

Jesli chodzi o tomtoma to testowalem i uzywalem go na kilku komorkach i na zadnej nie bylo mowy o jakims zacinaniu itp.

Jesli chodzi o Automape tutaj juz sie troche zmienia sytuacja, gdyz na slabym PPC z prockiem kolo 100-150MHz czasem moze sie przyciac i.. dlugo sie laduje wyliczanie trasy, tak to dziala normalnie.

I jeszcze na koniec w tym momencie pokrycie polski przez Automape to: 99% wszystkiego , a Tomtom to pokrycie: 28%.

Jak by ktos chcial cos wiedziec wiecej to pisac, bo nie bede tu pisal lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki że na komórkach opartych na Symbianie Automapa nie pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa (pod PC lub Pocket PC lub Smartphone) czyli wylacznie Windows, Tomtom (wszystko co ma w sobie symbiana).

eeeeeeeeee, czyli co?

Jak masz win, to TT nie odpali?

Co zatem z mapami Europy?

Automapa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytalem wszystkie posty i mam pytanie czy ktos slyszal moze cos o automapach jakichkolwiek na telefon XDA IIi. Probowalem znalesc cos w sieci ale niestety :frown: . Telefonik ten ma chyba wszystkie opcje apropo komunikowania sie z urzadzeniami zewnetrznymi jakie mozna sobie wymyslic : port na podczerwien , bluetooth, wireless no i oczywiscie dostep do interku plus kilka innych rzeczy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TT idzie zarowno na symbianie jak i na windows czyli na wszystkich dostepnych platformach mozna uruchomic TT. Automapa tylko na windowsie.

Do XDA IIi kazda wersja automapy podejdzie jak i kazdy tomtom of kos pod ppc.

[ Dodano: 22-03-2007, 17:34 ]

Czyli na jakim fonie poleci Automapa ?

Na kazdym z windows mobile.

[ Dodano: 22-03-2007, 17:35 ]

Czyli wniosek taki że na komórkach opartych na Symbianie Automapa nie pójdzie?

Tak jest :)

[ Dodano: 22-03-2007, 17:37 ]

eeeeeeeeee, czyli co?

Jak masz win, to TT nie odpali?

Co zatem z mapami Europy?

Automapa?

tt odpali na w/w czyli na win tez.

Mapy europy oczywiscie na TT i innych tego typu programach, nie wiem czy w najnowszej wersji automapy nie dali map europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automapa 4 to będzie podobno jazda...... Widok 3D i mapy Europy. Nic, tylko czekać :biggrin:

nie wiem czy w najnowszej wersji automapy nie dali map europy.

Najnowsza Automapa ma numer 3.9.7.1 - tam nie ma map Europy. W Autopilocie są główne Europejskie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do AutoMapy o treści:

"Czy w niedługiej przyszłości szykowane jest oprogramowanie AutoMapa pod system Symbian?"

Odp.: "Niestety w najblizszej przyszlosci nie jest planowane wydanie AM na Symbiana."

No i lipa jak nic.

TomTom się rozwija ale chyba do AM traci znacznie, więc może jakiś inne oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...