Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja Nokia N73 + Moduł GPS LD-3W (lubModuł GPS LD-1W)


Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę zejdę z tematu. Testowałem (bo był okres, że był za darmo) Naviexpert-a. I powiem że sprawdził się znakomicie. Według mnie przewyższa jakością informacji Automapę ze względu na naprawdę częste aktualizację map. Programik jest napisany w Javie i zajmuje naprawdę niewiele ze względu na to, że wszelkie trasy generowane są na serwerach firmowych i mapy są ściągane na bieżąco według potrzeb. Używałem tego na Siemensie S65 i niestety kicha, programik się mulił i głos mówiący o manewrach był żenującej jakości. Teraz testowałem na Nokii 6280 i jest w sumie rewelacyjnie- głos, wielkość wyświetlacza i szybkość działania (między innymi poprzez 3G). Dla mnie jest to w sumie optymalne rozwiązanie, ponieważ iPaq to klocek-urządzenie, które próbuje udawać telefon i nie chciało mi się go nosić (rozpinać i podpinać po każdorazowym wyj. i wej. do autka) i wszędzie walały się kable. Polecam chociaż na próbę, trzeba tylko dorwać/pożyczyć odbiornik GPS i trafić na jakiś okres promocyjny gdzie można za darmochę programik testować lub opłacić sobie np. jeden dzień. Podoba mi się ten projekt ponieważ jest wciąż rozwijany i jest nasz rodzimy. Pomoc techniczna też jest dość rozbudowana. Uprzedzając ewentualne pytania, nie jestem w żadnym stopniu powiązany z firmą o której produkt opisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do AutoMapy o treści:

"Czy w niedługiej przyszłości szykowane jest oprogramowanie AutoMapa pod system Symbian?"

Odp.: "Niestety w najblizszej przyszlosci nie jest planowane wydanie AM na Symbiana."

No i lipa jak nic.

TomTom się rozwija ale chyba do AM traci znacznie, więc może jakiś inne oprogramowania?

Jeśli potrafili w ciągu roku zaktualizować prawie pełne pokrycie Czech, to można się spodziewać, że w niedługim czasie zajmą się na konkretnie Polską. Najnowsza aktualizacja map 6.60 1223 daje 34% pokrycia i szczerze przyznam, że mi to póki co wystarcza.

A ta cudowna AM już niejeden raz wyprowadziła mnie i innych w pole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może TT w dużych miastach sie w miarę sprawdza ale w mniejszych to straszna lipa - 3 ulice na krzyż.

O naviexpertcie coś już słyszałem i w miarę przyzwoiste opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jak bede kupował to zdecyduje sie na Nokie plus tomtom, bo windowsa maja tylko spore komunikatory a one na codzień niezbyt wygodne sie wydają.. ; ]

Niesamowite cacka z tych N73 a N93 to kosmos, swoja drogą, tydzień temu w Galeri Kazimierz 2h w piątek stałem i bawiłem sie nimi na zmiane, bo nokia zrobiła swoje stoisko.. miodzio..

Zamiast kupować navi za ok tysiaka, kupie telefon , do tego antenka i program wczesniej sprzedajaąc komórke .. bo wątpie by cokolwiek oszło na noki 7610- zamuł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje teraz nic tylko czekać ;)

Chociaż w sumie mi wystarczają mapy Polski, na razie się nie wybieram poza granice samochodem więc już jestem bardzo zadowolony z Navigo. A zawsze można korzystać z dwóch map :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest obecnie naj mapa na Polske na Nokie 7610(symbian). Czy to wogóle ma sens ? I jaka jest jej prajs ? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo Copernicus ma do map Navigo2 dorzucic mapy Europy. Jak beda tak dobre jak mapa Polski to maja u mnie 5 z plusem.

... a na czym chodzi Copernicus, czy na Noki 6680 mozna to odpalic?

Czy ktos ma program na 6680 , w ktorym mozna wpisac recznie szerokosc i dlugosc geograficzna jako miejsce docelowe?

Od jakiegos czasu korzystam z nokijskiego GPSa w parze z 66880.

Moge potwierdzic opinie , ze glowne drogi i duze miasta pokryte sa w miare ok. Niestety mniejsze miejscowosci maja bardzo slabe pokrycie.

Jako alternatywnego uzywam programu Nav4All, ktory kiedys byl darmowy. Jest on duzo dokladniejsz poniewaz sciaga mapy "online" w czasie jazdy.

Glowne zalety Nav4All:

1. nie trzymasz setek MB na karcie pamieci (jak w przypadku map TT)

2. bardzo dobre pokrycie

3. mala ilosc sciaganych danych - na trasie Wawa - Gdynia ok 400KB

4. Idealne w przypadku ryczltowych oplat za transmisjie np iPlus

Wady:

1. Wymagane minimum GPRS - gdy dostepna transmisja danych jest zbyt wolna program traci polaczenie z serwerem i nawigacja przestaje dzialac.

2. po przerwie w transmisji dosc dlugo trwa ponowne nawiazanie komunikacji z serwerem.

3. pewnie jeszcze cos sie znajdzie ale nic szczegolnie uciazliwego

Te dwa programiki niezle sie uzupelniaja.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki bajer to tylko do telefonów nokii? CHodzi mi o nawigacje.

Nie tylko. np. Sony ericsson P900 : jest na symbianie, ekran dotykowy, duzy ekran, i chyba duzo tanszy od n73 ;)

A z innych alterntyw to na allegro sa nawet komorki mediona z nawi, chyba nawet z wbudowana antena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tego zestawu można wychaczyć np MDA Compact 3. Sprzęt o podobnych rozmiarach, pełnowartościowy palmtop z wbudowanym GPS, system Windows Mobile 5.0 więc chodzą wszystkie programy do nawigacji no i funkcjami bije na głowę Nokię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak się właśnie zastanowiłem, że nawigacja w telefonie to troszkę lipa. Jak pożyczyłem navigo2 od szefa to przynajmniej widziałem gdzie jadę i nie musiałem się skupiać na małym wyświetlaczu. Zdecydowanie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kogoś stać na komórke+navigacja z prawdziwego zdarzenia to luz, a jak nie to komórka wypaśna z antena i programem da rade myśle. Różnica w cenie może byc niewielka, chyba że ktos nie potrzebuje wypas komórki.. ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak się właśnie zastanowiłem, że nawigacja w telefonie to troszkę lipa. Jak pożyczyłem navigo2 od szefa to przynajmniej widziałem gdzie jadę i nie musiałem się skupiać na małym wyświetlaczu. Zdecydowanie wygodniej.

Kolega nie rozumie ideii tego rozwiązania. I tu nie dyskutujemy co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...