Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plukanka


dany224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  koledzy kolezanki. Zwracam się się z pytaniem czy ktoś robił ju z was plukanka silnika. . Zastanawiam czy będzie jakaś zmiana w pracy silnika . Wcześniej auto latalo  po 30 tyś. Na oleju .także mam straszny zur  syf w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze oleje są tak dobre że te płukanki to tylko reklama. Rozebrałeś silnik że tam taki syf? 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 23:45, aprox99 napisał:

Dzisiejsze oleje są tak dobre że te płukanki to tylko reklama. Rozebrałeś silnik że tam taki syf? 

Sciagalem pokrywę zaworów bo zaczęło słychać któryś hydro popychacz I jest syf . Jezdzone było na castrolu  także te Long Life myślę że jedno  gowno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to dobry olej, taki sam jak oryginalny od Audi, gdyż ten produkije Audi i VW współpracując z Castrolem. Pytanie jest tylko :co tam faktycznie wlewano, bo karteczkę można dostać za darmo. Kup środek od liqui moly, jest na youtube jak to działa, chociaż jak masz mocno zasyfione to nie wiem czy wdzystko się rozpuści

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol sprzedawany u nas to najgorszy syf. Ten na rynek Niemiecki jest lepszy ale to nadal nic szczególnego. To, że oliwa jest robiona dla VW czy Audi o niczym nie świadczy, może jest lepsza a może nie. Twój silnik załatwił w głównej mierze long life. Wrzuć jakieś foto. Dla każdego określenie syf w silniku oznacza co innego. Jeśli jest go naprawdę dużo to ciężki temat.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aprox99 napisał:

Castrol to dobry olej, taki sam jak oryginalny od Audi, gdyż ten produkije Audi i VW współpracując z Castrolem.

Castrol to nie jest mój ulubiony olej.

Te sprzedawane w Niemczech maja inną konsystencję, barwę oraz zapach od tych w Polsce.

Najmniejsze różnice lub wcale dotyczą olejów 0W... lub 10W50/60.

Oleje dla ASO produkowane przez Castrola mają inne proporcje baz oraz i ilości dodatków, nie można ich równać do tych z półki supermarketu.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i na Polskę są gorsze, zresztą tak jak np. proszki. W testach w Niemczech Castrol edge 5 w30 zajął 1 miejsce a drugie. Mannol LL 5w30.Ja go używam i złego słowa powiedzieć nie mogę. Drogie oleje z nim przegrały, poza tym to tylko olej. Do mondeo  mk 4 tdci lałem nawet 15w40 i auto śmigało jak rakieta. Z tymi olejami to też taki bajer a z czego on ma silnik zasyfiony to do końca nie wiadomo, może uszczelka popuszcza albo chłodnica oleju. Kto wie

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 20:18, dany224 napisał:

 Zwracam się się z pytaniem czy ktoś robił ju z was plukanka silnika. . Zastanawiam czy będzie jakaś zmiana w pracy silnika .

Tak płukałem wiele silników.

Na początek radzę zastosować jeden z lepszych preparatów od firmy BG Poland 109 /produkt jest z USA firma BG/ nie ma go w dystrybucji dla detalistów, jest tylko dla zakładów motoryzacyjnych między innymi używa go ASO Audi lub VW i nie afiszują się tym a nawet chyba ukrywają.

Jest to płukanka, która działamy na układ olejowy przez 15 minut x 3 , większość płukanek jest tylko 15 minutowych, pomijając te typu adaptive /są w układzie nawet do 1000 km/też tylko dostępne dla warsztatów.

Na priv podam, gdzie można nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BG 109 zamawiałem zawsze z allergo. Jeśli motor jest naprawdę zasyfiony będzie po niej wielkie ruszenie tego syfu i możesz narobić sobie kuku. To mocna płukanka więc ostrożnie. Ja na początek użył bym jakiejś zwykłej od Liqui Moly np. Do tego jakaś oliwa z dobrymi właściwościami myjącymi (Elf chyba daje radę, szkoda lać coś drogiego). Wymieniać olej/filtry częściej i obserwować co się dzieje. Koniecznie z kontrolą ciś smarowania.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aprox99 napisał:

Może i na Polskę są gorsze, zresztą tak jak np. proszki. W testach w Niemczech Castrol edge 5 w30 zajął 1 miejsce a drugie. Mannol LL 5w30.Ja go używam i złego słowa powiedzieć nie mogę. Drogie oleje z nim przegrały, poza tym to tylko olej. Do mondeo  mk 4 tdci lałem nawet 15w40 i auto śmigało jak rakieta. Z tymi olejami to też taki bajer a z czego on ma silnik zasyfiony to do końca nie wiadomo, może uszczelka popuszcza albo chłodnica oleju. Kto wie

Serio wierzysz w jakieś testy i ich wyniki? Castrol to marka która sypie chyba nawięcej kasy na reklamy i inne sposoby promocji. Testy tez pewnie kupili. Ważne są analizy z niezależnych źródeł. Na ich podstawie można już coś oceniać. Do tego można zrobić analize swojego przepracowanego oleju za ok 80zł i dowiedzieć się jak dana oliwa spisuje się w naszym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wierzę do końca ale jakby tak wszystko negować no to co? Dopóki nie jesteś u źródła przy procesie produkcji to niczego nie można być pewnym. Zresztą całe życie polega na jakimś tam zaufaniu. Coś nam mówią a my w zależności od wykształcenia, światopoglądu czy przekonań przyjmujemy to albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Randor napisał:

BG 109 zamawiałem zawsze z allergo.

To tym co potrzebują dobrej płukanki radzę zakupić, sprawdziłem są 3 szt.

Czy będą nadal, gdzieś do kupienia to duży znak ?.

Moje dotychczasowe źródełka wyschły ale mam zapas dla siebie na półce.

Tak Liqui Moly ma 3 rodzaje płukanek radzę użyć tej 500ml /są dwa produkty/ lub od Forte 400 ml.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już piszesz o zapasach. Jakieś 20 min temu kupiłem dwie z trzech tych płukanek. Na zapas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Randor napisał:

Do tego jakaś oliwa z dobrymi właściwościami myjącymi (Elf chyba daje radę, szkoda lać coś drogiego).

Też radzę wlać olej z wysokim TBN lub zalać po kilku tysiącach do oleju pakiet TBN dostępny i nie drogi od Eurola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zrobić plukanke  z liqui miły. Zobaczymy  co będzie.. poprzedni właściciel  zaniedbal wymiany.  .zaleje też liqui moly  .Zobaczymy czy bedzie zmiana jakas.

Edytowane przez dany224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik będzie ciszej chodził, zawsze jest tak po wymianie oleju a czy poza tym coś się zmieni? Chyba tylko samopoczucie i przeświadczenie że zrobiło się silnikowi dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...