Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] zdzira na 19kach


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie już jako użytkownik i właściciel audi a4.

Na wstępie dodam że nie wiem czy dobrze wstawiłem prefiks w modelu, moje auto to 1,9TDI 85KW (116koni)

Auta szukałem już dość długo, niestety jestem bardzo wybredny i technicznie musi być idealne, napewno bezwyapadkowe a wizualnie bez większych uszkodzeń czy innych niespodzianek.

Auto jest z 2000roku z maja, kombi

w wyposażeniu tak po krótce:

-climatronik

-system antyposlizgowy przy ruszaniu (nie chce sie osmieszyc ale nie pamietam jak sie nazywa asr czy esp :embarrassed:)

-grzane siedzonka

-el szyby (tylko przednie)

-el lusterka

-klapa na pilota (nie wiem czy to standard)

-zamykanie otwieranie szyb z pilota

-alarm

-duże radio

-pół fis (czy jak on się tam zwie)

i inne mniej lub bardzij istotne elementy

Przebieg to autentyczne 196tyś km, z pełną książką niemiecką i ostatnia pieczatka z stycznia. Auto wcześniej sprawdzałem po vinie który dostałem drogą elektroniczną.

Chorowałem na 1.8T lub 2.5tdi ale niestety nie udało mi się doszukać odopowedniej sztuki. Znajomy polecił mi kontakt do pewnego handlarza który akurat miał dwie sztuki i tak stałem się posiadaczem a4.

Tablice na zdjęciu są tylko żeby były, nawet nie są od tego auta

Zdjęcia na szybko, telefonem.

zdjcie096.jpg

zdjcie101.jpg

zdjcie097.jpg

silnik dziś sprawdziłem to AJM wg etykietki

dodatkowo w briefie jest bardo długi wpis z jakimiś częściami jak np zwieszneie -40/-40mm niestety nie zdążyłem przeczytać bo pani w wydziale komunikacji mi zabrała, zpiszę z ksera jak będę odbierał twardy dowód :)

zdjcie109.jpg

_____________

Jakiś czas szukałem navigation plus... i jest, symphony poleciało out. Mały gadżet a duża radość i dużo młodszy wygląd wnętrza... dzięki Nosb :)

później dodałem emulator zmieniarki SOLISTO...

zdjcie382.jpg

zdjcie381.jpg

emulator (mp3)

emulator.jpg

czas na koło 19x8 et35 :gwizdanie:

przód 225/35 - 19

tył 235/35 - 19

zdjcie406.jpg

zdjecie219.jpg

zdjecie221.jpg

002jq.jpg

004lx.jpg

żeby auto się jakoś odpychało do auta wpadła suszarka hybryda AWX + pd AL + nadkole S4.... programik wyszedł jaki wyszedł, a moment mnie nie zadowolił, opadał

img00516.jpg

żeby nie bawić się w pół środki i w oczekiwaniu na turbinę BRD, doprowadziłem auto do 100% serii po czym pojechałem na strojenie do goodhope....

efekt najmocniejsze seryjne AJM :kox::jerk:

a4ajm.jpg

28042010048e.jpg

i filmik jednego z pomiarów :wink4:

W końcu wpadło skromne audio dla podkreślenia niskich tonów :decayed: piecyk ma skromne 400W rms w mostku, i skrzynia która ogarniała tą moc cały 1 dzień :polew: po czym widowiskowo się spaliła cewka głośnika

Przód hertz esk130 póki co zasilany z navi, docelowo HSK zasilany ze wzmacniacza.... ale jeszcze inne mody przed tym wpadną, to na sam koniec. Dodatkowo proszę jakie chinch udało mi się wyrwać :naughty:

audio1ai.jpg

audio2.jpg

Do środka wleciały Carbony z audi S4, dzięki Flyer :) za listwy

a Karolowi (toopor) dziękuję za pomoc

27072010218.jpg

27072010221.jpg

dsc0174l.jpg

dsc0175x.jpg

30072010233.jpg

W międzyczasie wpadły też inne bajery, jak nowe tarcze + klocki, rozrząd czy olej... reczy o których się nie wspomina bo to eksploatacja

ale i zawieszenie, najpierw EIBACH -40mm później nowy gwint H&R, oraz inne mniej lub bardziej cieszące diwajsy typu czerwony znaczek TDI na silniku....

Wymieniłem też wahacze, niestety 19ki czasem potrafią za jednym razem pożegnać wahacz :decayed:

była też akcja uświadamiania że nie da się pojechać 230 :gwizdanie:

228km/h na krótkim odcinku

ajua419tdi228.jpg

- W trasie autko "doposażam" w CB (Lafayette Trucker)

http://img832.imageshack.us/img832/1614/cbcb.jpg

Wypolerowałem też felgi :decayed: trochę z tym roboty było ale efekt po pracy... :wink4:

dsc0024a.jpg

dsc0021mm.jpg

dsc034.jpg

Navi plus poszło na sprzedaż, wpadła stacja 2din

15012011147.jpg

jak mi się coś przypomni ale znajdę z czegoś dodatkowego zdjęcia to dodam, bo foty robiłem dwoma telefonami i aparatem a zdjęcia mam na 3 komputerach, więc ciężko to zebrać do kupy teraz.

______

W między czasie na auto wleciał gwincik KW od kolegi z forum :hi:

27062011562.jpg

Doszedł też pełen FIS

12082011768.jpg

Wymieniłem też skrzynię na "dłuższą" z Passata.

Niedługo pochwale się też rozwojem audio i w końcu wykresem bo jakoś nie miałem parcia na wklejanie go :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję że będę zadowolony...

zaczynam od chipa tylko jeszcze nie wybrałem firmy.. (oczywiście po olejach paskach itd)

Byłem zaskoczony pracą i dynamiką tego małego 116konnego diesla, na jego plus dlatego przeżyłem że nie jest to 2,5tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jego plus dlatego przeżyłem że nie jest to 2,5tdi

tego nie zrozumiałem...coś nie tak z wyrazami

myślę że prawie 140km, a przede wszystkim ładny moment jest osiągalny na starych gratach więc będzie :good:

a sorki - już zakumałem o co Ci chodziło :>

każdy motor ma swoje plusy i minusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę o osiągnięciu 140-150koni według zapewnień gekocars :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna a4-ka gratki za zakup :) oby długo służyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdzieś znajdę dane techniczne tego silnika i osiągi avanta z tym motorem?

nic konkretnego nie mogę się doszukać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem długo szukałem auta i każde było nie taki jak chciałem, znajomy dal mi namiar na pewnego handlarza który załatwił mu kiedyś auto, skontaktowałem się z gościem czy nie ściągnie mi auta, wytłumaczyłem mu czego oczekuję itd... po czym gość stwierdził żebym przyjechał, no i kupiłem :> nie było się do czego przyczepić, zarówno lakierniczo jak i technicznie :good:

dodam tylko że w DE też szukałem sam, 2 tygodnie ale niestety zawsze coś było nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie mogę dorobić cału kluczyk typu scyzoryk? z dorobiniem imo i znaczkiem audi?

i jeśli w aso tylko to ile to kosztuje :hi:

chiałem napisać to w jakimś topicu technicznym ale nie wiem w którym to zamieścić :rolleyes:[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 15:19_________________________________________________wprowadziłem malą poprawkę w opisie, przede wszystkim oznczenie silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

Ładnie utrzymana :)

Od razu mówię, że mogę od Ciebie kupić te fotele :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foteli sprzedawać nie będę :naughty: polubiłem grzane "dupki" [br]Dopisany: 18 Marzec 2009, 15:55_________________________________________________

na Allegro :> kosztuje około 180zł

a jak kolego mam dorobić kluczyk na allegro? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny AJM :hi: i podobny do mojego: ASR, 1/2 fis, radio 2 din, no i silniczek oczywiście :naughty:

co do kluczyka to największy problem sprawia dorobienie immo, sam właśnie próbuję to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...