Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Słaby moment obrotowy i duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Silnik 1.9 przy rozgrzewaniu sie spalanie 11-12 litrow, przy osiagnieciu 90C spalanie 9-10litrow i to przy spokojnej jezdzie. Bylem na hamowni i wyszlo 125KM, a moment obrotowy o 80 za niski. Koles powiedzil mi, ze mam bardzo slabe podcisnienie i to moze byc przyczyna braku momentu, ale gdzie szukac przyczyny wysokiego spalania ? Czy jest mozliwosc iz przy nieszczelnym ukladzie podcisnienia auto bedzie mi palic duzo wiecej ?

Pozdrawiam

Opublikowano

kolego... tylko logi - w ciemno nikt Ci nie pomoże...

Opublikowano

no cos niedobrego sie dzieje :(

LOGI !!!!!

Opublikowano

a jaki przebieg auta ?

Opublikowano
  • Autor

Po podlaczeniu sie VAG`iem

silnik

18062 Tablica przyrządów - zapamiętane błędy

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

17996 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

18080 Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

19586 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16955 Przełącznik stopu/hamulca - uszkodzenie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

ABS

1435 Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym - G201

nie autoryzowane

287 Czujnik liczby obrotów tylny prawy-G44

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

526 Włącznik świateł hamowania -F

obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY

290 Czujnik liczby obrotów tylny lewy-G46

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

Przebieg auta 125tys. O takie logi wam chodzilo czy moze jeszcze inne ? Jak tak to w co mam konkretnie wejsc w VAG`u

Opublikowano

ło Matko... a coś chodzi w tym aucie?

a tak serio... zerknij miejsce gdzie sobie leży komputer... może na myjce przesadziłeś i naleciało troszkę (tym bardziej że liści tam pewnie sporo)

chociaż wszystkie sporadyczne...

Opublikowano

najpierw, to wejdź w konkretny dział, przeczytaj FAQ diagnostyki, następnie skołuj sobie pasażera i zróbcie komplet logów;)

Opublikowano

weź jakiegos VAGa normalnego podłącz a nie jego badziewna polską edycje :)

bo tych błędów nigdzie nie ma

Opublikowano
  • Autor

Tak serio to auto przyprowadzilem sobie z francji lekko trzasniete z lewej strony. Oczywiscie rozbieralem caly srodek i przod. Wiem, ze bledow jest sporo jeszcze, ale auto jest sprawne, po przegladzie. Borykam sie teraz z ta moca i spalaniem.

Co znaczy normalny VAG ? : ] W tym momecie mam VAG 4.9 i VAG-COM Release 607 (ale tego drugiego jeszcze nie uzywalem)

Opublikowano

dobra własnie chodzi o VAGa COMa :)

tylko weź wersje angielska podłacz i zczytaj błedy z silnika ;)

Opublikowano
  • Autor

001.jpg003.jpg004.jpg008.jpg010.jpg011.jpg

Mam nadzieje, ze wszystko zrobilem dobrze :gwizdanie: Dodam, ze wczoraj zaslepilem blaszka egr.

A tu bledy silnika

Sunday, 15 March 2009, 17:33:25

VAG-COM Version: Release 409.1-US

Control Module Part Number: 038 906 019 LJ

Component and/or Version: 1,9l R4 EDC G000SG 5934

Software Coding: 00002

Work Shop Code: WSC 63351

Additional Info: WAUZZZ8E24A231870 AUZ6Z0D0033103

5 Faults Found:

18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster

P1654 - 35-10 - - - Intermittent

17996 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1588 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

18080 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P1672 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

19586 - EGR System Regulation Range Exceeded

P3130 - 35-10 - - - Intermittent

16955 - Shareware Version. To Decode all DTCs

P0571 - 35-00 - Please Register/Activate

---------------------------------------------------------------------------

Opublikowano

niby wszystko OK, ale jakoś tak :mysli: . Przepływka mi sie nie podoba, cisnienie z turbo tez jakos tak wolno przyrasta. Wymień filtr powietrza i sprawdź jak tam wygląda dolot, bo IMO słabo jest drożny. Co do błędów to skasuj je wszystkie, pojeździj trochę i zobacz co się znowu pojawi.

Opublikowano
  • Autor

Filtry wszystkie wymienione. A co z tym spalaniem, bo co do turbo to podejrzewam nieszczelnosc w podcisnieniach.

Opublikowano

Filtry wszystkie wymienione. A co z tym spalaniem, bo co do turbo to podejrzewam nieszczelnosc w podcisnieniach.

Sprawdź dokładnie dolot. Jak wyprowadzisz to na prostą, to i spalanie się poprawi.

Opublikowano
  • Autor

No dobrze, jutro z samego rana sie tym zajme. Powiedz mi jeszcze tylko z ktorej strony dolot jest wazniejszy - ten w nadkolu czy gorny pod maska ?

Opublikowano

caly do turbo i od turbo.

Opublikowano
  • Autor

Myslisz, ze lekko uszkodzony katalizator moze blokowac turbo ? W przyszlym tygodniu mam jechac na pozbycie sie go.

Opublikowano

moze i wyglada tak ze spaliny nie maja jak sie przedostawac , wywal sam wklad z kata i zrob logi 011 grupy , bo teraz to auto nie przyspiesza wogole z dolu , idzie od 2600 a powinno od 1600 isc jak burza , jak wywalisz kata i pokarzesz logi i to by nie pomogło to pomyslimy dalej , bo morze byc jeszcze kilka innych rzeczy , ale trzeba eliminowac po kolei ,

Opublikowano

Myslisz, ze lekko uszkodzony katalizator moze blokowac turbo ? W przyszlym tygodniu mam jechac na pozbycie sie go.

jak najbardziej tak.

Opublikowano

uszkodzony katalizator hamuje przelot spalin , moze przez to masz odczucia braku mocy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.