Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nowe sprzęgło slizga się! 2.0 tdi A4 B8


kopas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! dzis odebrałęm samochód od mechanika po wymianie sprzęgła i sprzęgło się ślizga, a poszło na wymianę bo już szarpało przy ruszaniu . Pare razy wymieniałem osobiście sprzęgło i nigdy nie slizgało się po montażu nowego. Czy może się tak dziać? czy może się jeszcze ułożyć? dodam, że na 3 biegu nawet lekkie dodanie gazu powoduje uślizg.

Edytowane przez kopas123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś spartolili. To nie jest normalne i nie spotkałem się jeszcze z tym żeby nowe sprzęgło ślizgało na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słabo, wróć do niego z tym niech naprawi. Pewnie nie odtłuścił sprzęgła albo stary docisk założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank nie odtłuścił. Tam jest sprzęgło samonastawne, jak się nie mylę, więc może nie ustawił odpowiednio docisku przed założeniem. Nie zawsze musi być fabrycznie w pozycji do montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy robił to specjalnym narzędziem, ale chwalił mi się ze te dociski trzeba jeszcze "sprasować" przed montażem. Masakra bo zawsze wymieniałem sobie wszystko sam: 10 lat nie miałem samochodu u mechanika a ze względu na moje chore plecy oddałem go do mechanika na wymiane sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Langista napisał:

No to słabo, wróć do niego z tym niech naprawi. Pewnie nie odtłuścił sprzęgła albo stary docisk założył.

cały komplet ja kupowałem, i dostałem stary z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś autko pojechało do mechanika. Okazuje się że nie ma co sprzęgła dobierać po nr vin. Moje stare oryginalne sprzęgło było oryginalne sasch bez systemu samonastawnego a to co kupiłem luka z systemem samonastawny w którym nie idzie włożyć wysprzeglika. Jutro dam znać co i jak. Dla potomnych będzie zapisane jak najlepiej takie sprzęgło dobrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...