Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozrząd bfb


szczerbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pół roku jestem posiadaczem audi b7 1.8t. po kupnie auta wymieniłem rozrząd na zestaw INA. Po montażu dźwięk taki jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=0bwcT7NjRZI

zrobiłem już autem około 20 tys km. jednak chce go teraz wymienić dla świętego spokoju, bo autem robię długie trasy. Widziałem trochę postów, ale są już stare i dużo mogło się zmienić, a moje pytanie jest takie jaki polecacie rozrząd na obecną chwile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Contitecha z mechanicznym napinaczem, pompa wody hepu. https://allegro.pl/oferta/conti-rozrzad-pompa-audi-a4-b6-b7-1-8t-6989609582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a3 miałem to samo i po ponad 40tys już nie ma tego pogłosu :D Jak chcesz to zmień sam pasek na dayco albo conti.  W a4 montowałem w czerwcu pasek Contitech, rolki i tłumik SNR, pompa Hepu i jest tak jak ma być od samego początku, czyli cicho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem ten temat,u mnie było chyba to nawet bardziej słychać. Rozebrałem to drugi raz po ok 500 km,a z łożyska napinacza sączył się smar. Zestaw oddałem na reklamację,którą uznali. Kupiłem rozrząd Contitecha i powiem Wam,że od razu po złożeniu dużo ciszej,ale mimo wszystko było delikatnie słychać ten dźwięk. Po przejechaniu kilkuset kilometrów ustało całkowicie. Rozrząd dużo lepiej wykonany niż INA, metalowy wirnik pompy wody itd.  Mimo wszystko jakbym kolejny raz miał wybierać,to chyba wybrałbym rozrząd z hydraulicznym napinaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw SNR/NTN - kryje się pod nim oryginał (hydrauliczny napinacz + pasek Dayco jednak opisany SNR)

INA już od jakiegoś czasu nie trzyma jakości, z czego to wynika ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...