Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6C6 3.0 TDI V6 Quattro S-line Sedan Lift.....


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety i mnie problem z lampami sięgnął. Kupiłem żarniki z myslą, ze chociaż trochę rozwiążą sprawę. Niestety, zamiast być lepiej, było jeszcze gorzej. Prawa soczewka miała prawidłową barwę, natomiast lewa swieciła jak na zwykłej zarówce. Szybka decyzja, demontaż i lampy oddałem w profesjonalne ręce. Mam nadzieję, że będę zadowolony :-)

Tak wyglądała soczewka po demontażu....masakra jaki syf się zebrał.

594497629.jpg

594497600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście kupiłem auto już z przerobionymi lampami na koito i nie mam tego problemu. Ładną masz tą szósteczkę i widzę ile pracy przede mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzes283 napisał:

Szybka decyzja, demontaż i lampy oddałem w profesjonalne ręce. Mam nadzieję, że będę zadowolony :-)

Jak już miałeś wszystko na wierzchu to było dać odbłyśniki do metalizacji próżniowej, soczewki wyczyścić i byłoby ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudy92 napisał:

Jak już miałeś wszystko na wierzchu to było dać odbłyśniki do metalizacji próżniowej, soczewki wyczyścić i byłoby ok :)

Dokładnie tak zrobiłem. Kompleksowa regeneracja, soczewki, odbłyśniki i lakierowanie kloszy. Mam nadzieję, że efekt będzie ok. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gregorski3 napisał:

Ja na szczęście kupiłem auto już z przerobionymi lampami na koito i nie mam tego problemu. Ładną masz tą szósteczkę i widzę ile pracy przede mną :)

Dzięki, przynajmniej masz co robić. Mi się już plany zrealizowały, przynajmniej w większości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grzes283 napisał:

Dokładnie tak zrobiłem. Kompleksowa regeneracja, soczewki, odbłyśniki i lakierowanie kloszy. Mam nadzieję, że efekt będzie ok. ;-)

Będziesz zadowolony ;) Lakier to wg mnie najlepsza opcja
Sam chciałem zabrać się za czyszczenie reflektorów i lakierowanie kloszy w 'naszej' B6 ale jak tylko o tym pomyślę to chęci brak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie trudne. Sam to robiłem i w przed lifcie i w obecnej a6. Warunek to nie skrętne bixy. Soczewki miałem do metalizowania ale kupiłem evox r 2.0 pod d3s i po zmianie jestem mega zadowolony z tego jak to świeci ;) poprzednie nie były tragiczne- nie wypalone ale powłoka odblaskowa zdążyła zrobić się matowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chudy92 napisał:

Będziesz zadowolony ;) Lakier to wg mnie najlepsza opcja
Sam chciałem zabrać się za czyszczenie reflektorów i lakierowanie kloszy w 'naszej' B6 ale jak tylko o tym pomyślę to chęci brak :P

Ja już w poprzedniej c6 kombinowałem, ale mi przeszło. W tej chciałem jak najdłużej odwlec, ale sytuacjia mnie zmusiła:) Mam tylko nadzieję, że wszystko będzie dobrze złożone i będą świeciły odpowiednio:wink:

Ja sam bym się nie podjął. Zbyt dużo delikatnej roboty przy skrętnych lampach. I na pewno nie polakierował bym odpowiednio kloszy. W niektórych przypadkach lepiej zdać się na fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skubiszek napisał:

Nie jest to takie trudne. Sam to robiłem i w przed lifcie i w obecnej a6. Warunek to nie skrętne bixy. Soczewki miałem do metalizowania ale kupiłem evox r 2.0 pod d3s i po zmianie jestem mega zadowolony z tego jak to świeci ;) poprzednie nie były tragiczne- nie wypalone ale powłoka odblaskowa zdążyła zrobić się matowa. 

U mnie są skrętne i dlatego nie podejmowałem się. Sam ponowny montaż mnie przeraża, aby wyszło zgodnie ze sztuką. Trzy śruby i każda z regulacją, do tego jedna pływająca......nie mam pomysłu, a niestety zderzaka nie zamierzam kilkakrotnie zakładać i ściagąć, aby odpowiednio wycentrować reflektor. Na pewno istnieje jakiś system poprawnego zamocowanie reflektora - ja niestety nie mogę żadnych informacji znaleźć w temacie  ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy odebrane i zamontowane. Muszę tylko podjechać na ustawienie, bo jakoś nie świecą spójnie ;-)

Ogólnie polecam taki zabieg. Świeci zdecydowanie lepiej i mocniej. Robiłem to u tego gościa:

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Witam Zajmuje sie naprawa przepalonych ledow w reflektorach z audi a6 c6 z lat 08-11 Mozliwa wymiana na naprawione reflektory gotowe do zalozenia...

Zamontowanie reflektorów w c6 , to jakaś paranoja. Mi się nie udało idealnie, ale nie chciałem po raz kolejny zrywać zderzaka, a wygląda to tak:

 

20191108_190831.jpg

20191108_190834.jpg

20191108_201326.jpg

20191109_114756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na montaż jest patent delikatny, dolne mocowania maks wkrecone i jak przykrecasz od błotnika to musisz mocno je naginać jakby w dół bo teraz dziwnie spasowane są. Robiles na oryginalnej soczewce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skubiszek napisał:

Na montaż jest patent delikatny, dolne mocowania maks wkrecone i jak przykrecasz od błotnika to musisz mocno je naginać jakby w dół bo teraz dziwnie spasowane są. Robiles na oryginalnej soczewce?

Teraz dól jest jakby zbyt wysoko nad zderzakiem, ale starałem się tak spasować, aby boki i góra lampy równo przylegały, i względem siebie były symetrycznie. Myslałem, ze dół wyrównam zderzakiem, niestety nie :-).

Tak, robiłem na oryginałach. Ale szczerze powiem, że światła w audi to porażka. Żona ma Astre J i jakość świecenia i barwa jest nieporównywalna do A6. Nie wiem, co za diabeł w oplowskich lampach siedzi, ale ma moc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hondzie accord VII i VIII które też mam świecą lepiej, szerzej, mimo, po montażu evoxa też nie ma super szału ale jest na pewno lepiej niż było :-) 

Musisz dół wkręcić i będzie lepiej, przerabiałem to niestety u siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, skubiszek napisał:

w hondzie accord VII i VIII które też mam świecą lepiej, szerzej, mimo, po montażu evoxa też nie ma super szału ale jest na pewno lepiej niż było :-) 

Musisz dół wkręcić i będzie lepiej, przerabiałem to niestety u siebie 

Jest zdecydowanie lepiej, ale nie tak jak mogło by byc:-)

Czyli nie obniżać, tylko wkręcić dół, aby weszła głebiej? Tylko i tak nie obejdzie się bez demontażu lampy, bo te śruby kontry muszę wkręcić głębiej. A masz patent na wkrecanie tych nakrętek 10 mm do zderzaka przez nadkole? Mimo zastosowania przedłużki męczę się, aby chwyciła gwint. To pod jakimś kontem,  czy jak. Druga A6 i mam z tym mega problem...ostatnio 1h się męczyłem, a druga strona za pierwszym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkręcając tą dolną kontre lampa się trochę prostuje, wewnętrzna strona idzie w dół i teraz mam wrażenie, ze lampy masz pod kątem a lepiej to wygląda jak są równo ze zderzakiem. 
Wiesz co, ja nigdy nie mam problemu z tymi śrubkami bo używam przedłużki elastycznej, którą lekko można zgiąć i pod kątem wkręcać czyli na równo na tą szpilkę nałożyć nakrętkę 

5e2f2252408d9bcae031b2f73b14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem okazję sprawdzić jak lampy swiecą po robocie - jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Względnie ustawione.

20191114_175517.jpg

20191114_175521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święcą fajnie :)

na zdjęciu po montażu lewy reflektor jest zaparowany w połowie czy coś sie odbija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chudy92 napisał:

święcą fajnie :)

na zdjęciu po montażu lewy reflektor jest zaparowany w połowie czy coś sie odbija?

Paruje, ale ma prawo przez jakiś czas. Kiedyś w a4 to przerabiałem. Tam nic się nie może dziać, bo nie były rozklejane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...