Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zapchana odma a wyciek oleju ?


konrdaw111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś mi pomoże mam problem z moją audi a4 2.5 Tdi 110kw.

Po wymianie oleju zaczął ciec olej z lewej strony silnika, spływa od góry w pobliżu klimy.

Oddałem Audiczke do mechanika przemył odme. I wszystko było ok. Po przejechaniu 600 km problem pojawił się ponownie. Czy takie mycie odmy jest dopuszczalne??

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan oleju jest ok. na 1000%

mechanik, jak sądzę, zareagował poprawnie czyszcząc odmę gdyż jej zawalenie mazią - zwłaszcza zaworu - powoduje wypychanie bagnetu lub wycieki oleju w najsłabszych miejscach uszczelnień silnika, zwłaszcza spod pokrywy zaworów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wymiana odmy nie jest konieczna można tez ją przemyć

Może nie jestem mechanikiem, ale pierwsze słyszę o przemywaniu odmy - zawsze słyszałem tylko o jej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do tego cały czas dążę, bo była przemyta jakiś czas cisza i znowu to samo :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo ,dopiero po wymianie odmy wszystko wróciło do normy :good: więc sugeruję wymianę tej odmy,dodam jeszcze że wstawiłem odmę od b6 ,pasuje i jest tańsza :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc prowadze do mechanika na wymiane odmy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze FAZY Odma z B6 pasuje idealnie-choć spotkałem się na naszym forum z takimi co twierdzili inaczej! Montujesz nowy typ odmy i masz problem z głowy,który napewno nie powr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie kupiłem w serwisie org. po nr. vin może następnym razem sprawdze od modelu B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze FAZY Odma z B6 pasuje idealnie-choć spotkałem się na naszym forum z takimi co twierdzili inaczej! Montujesz nowy typ odmy i masz problem z głowy,który napewno nie powr.

kolego wymiana odmy na nowszy typ to nierozsądna i ryzykowna sprawa - zaburzasz dynamikę gazów, niepotrzebnie i możliwe, że z poważnymi konsekwencjami. To, że coś pasuje na wymiar to nie wszystko -2.5 v6 to nie dwusuw z trabanta- tutaj naprawdę wszystko jest dopięte na styk i nie ma marginesu pozwalającego przerabiać silnik po swojemu. Gdyby nowy typ odmy był zalecany do AKN/AFB to nie produkowano by starego typu - a ten jest produkowany, do dzisiaj. Poza tym co za problem wymienić odmę co wymianę hydrauliki (czyli też rozrządu) - powiedzmy, że co 90kkm. Przy okazji przeczyścić egr i kolektory i gra.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przyznaje ci całkowitą racje tylko orginał, jeszczcze musze poczekać na ewekty wymiany odmy czy olej nie bedzie się lał na glebe. Moja odma nie była wymieniana od nowości :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Chłopaki,

Ile kosztuje ta odma, bo dzisiaj wykryłam wyciek oleju w dokładnie tym samym miejscu co u konrdaw111

Prawdopodobnie, tak twierdzą trójmiejskie chlopaki - zdiagnozowane dziś na spocie, trzeba będzie ją wymienić. :disgust:

Ciekawa jestem ile muszę kasy przyszykować. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety trzeba było kupować pół roku temu - dziś odma w aso to ~280 zł (kraków) plus uszczelki kilka-kilkadziesiąt zł w zależności, co będziesz przy okazji robił. robocizna nie bedzie mała ale można samemu. zdecydowanie warto to zrobić - u mnie na maxa zapuszczona odma wywaliła masę uszczelnień - potem mówią, że złe i wadliwe 2.5 mają masowe wycieki - a wystarczyło na czas zadbać... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe, masowe wycieki, gdzieś to słyszałam :mysli:

nie wiem, jutro pojade, to sie zobaczy co to dokladnie jest

miejmy nadzieję, ze tylko ta odma, bo nie uśmiecha mi się miski olejowej naprawiać albo Bóg wie czego jeszcze! :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już odme wymieniłem samemu na podstawie instrukcji którą można znaleść w a4 klubie czas wymiany ok 2h.

Tylko czekam na efekty mojej pracy bo jeszcze nigdzie nie jesżdziłem :>

pozdro[br]Dopisany: 19 Marzec 2009, 08:36_________________________________________________Dawno mnie nie było, więc trzeba dokończyć parę zaczętych wątków :)

Przyczyną wycieku oleju z mojego autka, był wyciek z miski olejowej. Prawdopodobnie przyczyną było dokręcenie zbyt silnie pompy wspomagania przez jakiegoś mechanika.

Po usunięciu pęknięcia miski olejowej silniczek suchy jak pieprz :>

31cf89e2a92fc9f1m.jpg

ad2d51674782e1adm.jpg

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...